Kayıt Ol

Anket

Hangi kitabı okuyalım?

Yıldız Gezgini - Jack London
10 (21.7%)
Un Lun Dun - China Mieville
5 (10.9%)
Yokyer - Neil Gaiman
4 (8.7%)
Amerikan Tanrıları - Neil Gaiman
12 (26.1%)
Ben, Lucifer - Glen Duncan
1 (2.2%)
Dövmeli Adam - Peter V. Brett
3 (6.5%)
Elif - G. Willow Wilson
1 (2.2%)
Ölümsüz - Catherynne M. Valente
6 (13%)
Steelheart - Brandon Sanderson
3 (6.5%)
Sihir Diyarında - Henri Michaux
0 (0%)
Bitmeyecek Öykü - Michael Ende
1 (2.2%)
Momo - Michael Ende
0 (0%)
Geber Anne!.. - Sezgin Kaymaz
0 (0%)
Esrarname - Ayfer Kafkas
0 (0%)
Değmez - İsmail Güzelsoy
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 28

Oylama kapandı: 11 Aralık 2015, 21:01:35

Rıhtım Okuma Etkinliği || Tür ve Kitap Seçimleri

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rıhtım Okuma Etkinliği || Tür ve Kitap Seçimleri
« Yanıtla #345 : 27 Mayıs 2015, 14:50:13 »
Bitiş çizgisine sadece 2 gün kalmış :). Bu defa okumadığım bir kitap seçilir umarım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #346 : 29 Mayıs 2015, 10:03:38 »
Flood olacak ama diğer mesajın üstünden 2 gün geçmiş :).

Yine son gün, yine eşitlik :D. Seçim sonuçları bekler gibi bekliyoruz her anketi. Bu ne ekşın, bu ne heyecan!

Bu arada yine bana yaptınız yapacağınızı aslşkfsdf. Bir önceki mesajımda demişim ki,

Bu defa okumadığım bir kitap seçilir umarım.

Ben bunu yazdıktan sonra Fahrenheit 451 atak yaptı :D.

Hangi kitabın seçileceği kendi adıma önemli değil. Tek bir dileğim var [*]mutlu ol yeteğğrr[/*], o da okumadığım bir şeyin seçilmesi.

Edit: ahaha eşitliği kim bozduysa o ben değilim vallahi :D.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #347 : 29 Mayıs 2015, 17:09:23 »
Üç saat kaldı, Swastika Geceleri seçilirse ben de katılmayı düşünüyorum bu sefer :)

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #348 : 29 Mayıs 2015, 18:21:24 »
Önde giden iki kitapta oy verdiğim kitaplar. Öyle mutluyum ki. Kendimi doğru ata oynamış gibi hissediyorum. Eğer dış mihraklardan gelen bir müdahale olmazsa Swastika geceleri veya Fahrenheit 451 kazanacak. :)
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
  • Rom: 15
  • Her şey başladığı yere döner.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #349 : 29 Mayıs 2015, 20:05:06 »
Ve oylama sona erdi.

Swastika Geceleri ile Fahrenheit 451 arasında süren kıran kırana mücadelenin ardından kazanan belli oldu.

Okuyacağımız kitap: Katharine Burdekin’in eseri olan ve feminist distopya olarak tanınan Swastika Geceleri

Tartışmaların başlayacağı tarih: 26 Temmuz 2015, Pazar (13:00)

Herkese iyi okumalar.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #350 : 13 Temmuz 2015, 03:07:40 »
Sevgli Sayhh'a iki seferdir söz vermeme, etkinlik başladığı takdirde mutlaka yer alacağımı ve destek olacağımı söylememe rağmen yine katılamıyorum :/ Artık beni hangi boy sopayla kovalasa haklıdır (Sana öfkem ekstra larc, ekstra laaarc...). 

İşim gereği zaten gün boyu kitap okuduğum için boş zamanlarımda başka bir şeyler yapmaya yöneliyorum ister istemez. Böyle olunca da ne aldıklarımı okuyabiliyorum ne de okuma etkinliğinde yer alabiliyorum.

Lütfen kusuruma bakma Sayhh :(
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #351 : 13 Temmuz 2015, 14:53:25 »
Peki kitabın duyurulmasından sonra sadece bir tane mesajın atılması ve onun da "katılamıyorum" konseptli olması... Biraz korkmadım desem yalan olur. Arkadaşlar?

Spoiler: Göster

İyimserliği elden bırakmayalım. Katılım yine güzel olacaktır. Etkinliğin de uzun ömürlü olacağını umuyorum. Birinden birine katılabileceksin bence mit, üzülmene hiç gerek yok. :D Hem ne güzel oldu, mesajınla konuyu canlandırıp hatırlatmış oldun yeniden.

Kitabı henüz okumadım ben de, şimdilik daha neşeli şeyler okuyorum. Okuma işini son haftaya bırakacağım, yeni bitirdiğim bir kitap üzerine konuşmak benim için daha kolay olacak.

Tartışmaların başlamasına iki hafta kaldı bu arada.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #352 : 13 Temmuz 2015, 15:17:31 »
Dostlar...Romalılar...Vatandaşlar...
Buradayım geç başlasam ve biraz ağır ilerlese de hoşuma gitti kitap. Bence bu tür metkinlikler olmalı, bu konuda elimden geleni yapacağıma emin olabilirsiniz. "Elimden gelen" le kastettiğimse tahmin edebileceğiniz gibi eleştiri tekniği eksikliğim ve tartışma kültürümün zayıf olması.
Çetin Altan'ın dediği gibi "Enseyi Karartmayalım"
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #353 : 20 Temmuz 2015, 13:17:53 »
Elimdeki kitap bitmek üzere. Onu hızla bitirip Swastika Geceleri'ne başlayacağım ^^.

Yetişeceğim rahat rahat u_u. Zaten kitap ince. En azından benim için :D.

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
    • Profili Görüntüle
Rıhtım Okuma Etkinliği || Seri Eserler İçin Anket
« Yanıtla #354 : 03 Ağustos 2015, 20:34:16 »
Merhaba arkadaşlar,

Seri eserleri de etkinliğe dahil edip edemeyeceğimizi daha önce tartışmış ve bir sonuca bağlayamamıştık. Kitap belirleme sürecine geçmeden önce bu konuyu çözmekten yanayım. Bununla ilgili anketimizi biraz önce açtım. Oylamanın sonucuna göre hareket edeceğiz, kararı size bırakıyorum.

Oylarınızı vermeye başlayabilirsiniz.

Oylama Cuma akşamı 20:30'da kapanacak.

Bildiğiniz gibi Swastika Geceleri'ni kendi başlığında tartışmaya başladık. Tartışmaya gösterilen ilgi tüm etkenlere rağmen beklenenin çok altında. Etkinliğe sorumluluk duygusuyla değil de iyi vakit geçirmek için katılmanızı tercih ederim. Yine de, etkinliğin varlığını sürdürebilmesi için az da olsa belli bir katılıma ihtiyaç var, bazı durumlarda pek de hevesli olmasanız bile katkı göstermenizi rica ediyorum. :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #355 : 03 Ağustos 2015, 22:13:46 »
Alıntı
Bildiğiniz gibi Swastika Geceleri'ni kendi başlığında tartışmaya başladık. Tartışmaya gösterilen ilgi tüm etkenlere rağmen beklenenin çok altında. Etkinliğe sorumluluk duygusuyla değil de iyi vakit geçirmek için katılmanızı tercih ederim. Yine de, etkinliğin varlığını sürdürebilmesi için az da olsa belli bir katılıma ihtiyaç var, bazı durumlarda pek de hevesli olmasanız bile katkı göstermenizi rica ediyorum. :)

Beğenmediyseniz ve okumaya devam edemediyseniz bunun sebeplerini yazmanız bile bir katkıdır.

Ben hala seri olmasın diyenlerdenim bu arada. Çünkü adı üstünde, seri. Başı olacak, kı... eee... sonu olamayacak, pek çok konu havada kalacak. Bir başlangıç okumuş olacağız, bütün bir eser değil.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #356 : 03 Ağustos 2015, 22:24:48 »
Tartışma başlığında "okumadım çünkü çok reröre" yazmak istemediğim için buraya yazayım bari.

Okumadım çünkü çok rer-

Ben bu tartışmaları çok sevsem de bu ayki kitabı okumaktan itina ile kaçındım çünkü çok düşüncesizce bir seçim yapıldı. Yaz aylarında insanların içini karartıp sıkacak, onları düşüncelere sürükleyecek şeyleri okuduğunu çok sık görmememizin bir sebebi var. Kaçımız tatile yanınızda düşünsel ağırlıklı, ağır ya da iç kararktan temaları olan kitaplar götürüyoruz ki?

Bunu mızmızlık etmek için söylemiyorum. Bu tartışma başlığının selameti açısından ileride tercih edilecek kitap ve türlerde bariz faktörlere daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Okuma Etkinliği için değerli bir tecrübe oldu bu ayki durum.

Seri kitaplar için de hayır diyenlerdenim çünkü çok reröre. (İhsan abinin belirttiği sebepten...)
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #357 : 04 Ağustos 2015, 08:48:58 »
Diyorum ki okuma bir zevk işidir, görev haline gelirse itici olur ama yine de bu etkinliğe devam edelim diyorum. Kendimizi zorlayalım ve seçtiğimiz kitabı okuyalım, tartışalım. Ukalaca olacak biliyorum ama "Müsademe-i efkardan barika-ı hakikat doğar"mış... derler
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
    • Profili Görüntüle
Rıhtım Okuma Etkinliği || Seri Eserler İçin Anket
« Yanıtla #358 : 07 Ağustos 2015, 19:52:58 »
Seri eserlerin durumunu belirlemek için açtığımız anket, bir saat içinde kapanıyor. Bu konuda taraf olup da hala oy kullanmamış kişiler varsa bu süre zarfında oylarını kullanabilirler.

Anket sonucunu iki saat boyunca görüntüleyebileceksiniz. 22.30 itibariyle de tür seçimi için açılmış yeni anketimiz karşınızda olacak.

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
    • Profili Görüntüle
Rıhtım Okuma Etkinliği || Sıradaki Kitabın Türünü Seçiyoruz
« Yanıtla #359 : 07 Ağustos 2015, 22:40:06 »
Anket sonucuna bağlı olarak ilgili kuralımız değişti. Bundan böyle seri olan eserleri de önerilebilir kabul ediyoruz.

Sıra geldi benim en çok eğlendiğim aşamaya. Yeniden, hep birlikte sıradaki kitabımızın türünü belirleyeceğiz.

Daha önce okuduğumuz için bilimkurgu ve ütopya/distopya listede bulunmuyor.

Alıntı
Anket sonucunda seçilen tür, takip eden dört (4) ankete alınmayacaktır. Bu şekilde üst üste aynı türlerin seçilmesi engellenecektir.

Herkesin bir oy hakkı var.

Anketin sona ereceği tarih: 14 Ağustos, Cuma (22.30)

(Sonucun ne olacağı tahmin edilebilir gibi ama bir sürpriz de beklemiyor değilim.)

Hadi bakalım!