Kayıt Ol

Scoop

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Scoop
« : 30 Ağustos 2008, 23:47:55 »

Tarot kartlarının gizemine inanır mısınız? Joe Strombel isminde bir gazeteci, kamuoyunda "Tarot Kartı Cinayetleri" olarak bilinen bir seri cinayet olayını araştırırken gizemli bir şekilde öldürülür. Bu ölümle birlikte derinleşen araştırma da bir kenara itilir ve olayın esrarı aydınlatılamaz.

Joe Strombel'i tanıyan ve başarılı bir gazetecilik öğrencisi olan Sondra, olayın bu haliyle kalmasına müsade etmez ve araştırmaya kaldığı yerden devam eder. Bu araştırma sırasında içine daldığı sihir dünyası, oldukça ilgisini çekmiştir. Gösterisini izlediği Sid Waterman ismindeki bir sihirbaz, farkında olmadan ona bu cinayet davası ile ilgili önemli bir bilgi verir. İpuçlarının gösterdiği tek bir isim vardır: aristokrat Peter Lyman! Sondra, bu son derece yakışıklı adamın peşine düşer ama duygularını olaylara karıştırmamayı başaramayacaktır.

Woody Allen sevdirir yine."Yahudi olarak doğmuşum fakat büyüyünce narsisizme döndüm.Boğulduğunu duydum ve kurabiyelerimi bitirip geldim." Filmin ünlü replikleri işte bunlar.

Şöyle diyeyim,Hugh Jackman füber karizmatiktir,Woody Allen komiktir,Scarlett Johansson yılsonu müsameresinde de oynamıştır.Ben de kıskancım biraz.

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Scoop
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2008, 00:06:59 »
Saol : ) Wood Allen için zayıf ama diğerleri kadar keyifli bir film. Çoğu filminde olduğu gibi bu filmde de kendisi oynamıştır. Karl Marx'tan sonra en zeki yahudi diye anılan usta yönetmenden : ) Bunun kadar keyifli ve daha kompleks diyaloglar için: Deconstructing Harry
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!