Kayıt Ol

Seri Katiller | Bölüm 4 | Ölümün Dört Hali

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Rom: 3
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
Seri Katiller | Bölüm 4 | Ölümün Dört Hali
« : 10 Aralık 2008, 17:45:48 »
Seri Katiller

Tarih boyunca insanlar her şeye uygun bir kılıf uydurduğunu düşünmştü. Karanlık sokaklardaki esrarengiz ölümlerle ilgili çok mantıklı (!) fikirleri vardı. Nazik ve hafif ölümler için vampirleri uygun görmüşlerdi. Biraz daha vahşileri için kurtadamlar idealdi ve artık iğrenç denebilecek kötülükteki ölümler içinse canavarlar çok uygundu. Ama o muhteşem zekaları çok yanılıyordu. Bu cinayetlerle ilgili gerçek olan tek bir şey vardı, önlenmesi çok zor olan bir şey;
Seri Katiller.

Çok Yakında...
Hayaller ve Kabuslar
"Kırmızı gözleri hem korkutucu, hem de büyüleyiciydi..."

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Seri Katiller
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2008, 17:58:17 »
Güzel olacak eminim. Sabırsızlıkla bekliyoruz... :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2008, 18:05:30 »
Teşekkürler Hakan desteğin için. =) Bakalım neler olacak.
Hayaller ve Kabuslar

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2008, 10:23:11 »
Yine güzel bi hikaye olacağa benziyor, bekliyoruz.. =)

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2008, 15:59:59 »
Yazı şahane olmuş meraklandım (= sabırsızlıkla bekliyoruz

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2008, 21:52:42 »
Bölüm 1
Ruh Avcısı

Kasım tüm soğukluğu ve sıkıcılığıyla kentin insanlarını yutmaya başlamıştı. İnsanlar titrek, zayıf bedenleriyle kasımla boğuşurken bir yandan da korkuyorlardı. Ama bu korkularının kasımın yavaş yavaş onları yutacak olmasıyla yakından uzaktan alakası yoktu. Korkularının sebebi kasımdan daha güçlü, ezici ve kin dolu olan ölümdü. Bu korkuyla savaşıp onu yenmeye çalışan tek şey de sarışın, ufak tefek bir kadın olan Molly Walker ve onun profesyonellerden oluşmuş ekibiydi.

“… Üç ay önce hastaneden kaçan dört seri katil aradan geçek bu süre zarfında hala bulunabilmiş değil ve elimize gelen son bilgiler ışığında cinayet masasının herhangi birini bulmaya yaklaşmak şöyle dursun bir ipucunu bile zar zor bulduğunu ve bu ipuçlarının da her hangi birini yakalamakta yetersiz olduğunu gösteriyor. Seri katiller hızlı bir şekilde ölümlere devam ederken halkı saran korku giderek büyüyor. Polisin bulabildiği ipuçlarından biride hastaneden kaçan dört kişiye bir kişinin daha eklendiği yönünde ama beşinci kişinin kimliği bilinmiyor. İnanın bu bizi rahatlat…”

Hışımla ayağa kalkan Molly Walker sinirle televizyonu kapattı. Sivri dilli, sinir bozucu spikeri daha fazla dinlemeye ne gücü ne de sabrı vardı.
“Kahretsin!” dedi “Kahretsin! İtibarımız her geçen gün daha çok sarsılıyor. Elimizdeki tek ipucu hastaneden kaçarken yaraladıkları doktorun ifadesi ve hiçbir işe yaramıyor! Bir halt yapamayacaksanız neden buradasınız?!”

Odadaki herkes sessizce kadını dinliyordu. Kimse bir şey demeye cesaret etmek şöyle duysun kadının yüzüne dahi bakamıyordu. Herkes kafasını öne eğmiş, büyülenmişçesine yeri seyrediyordu. Molly onları böyle sessiz yakalamışken hız kesmeden sözlerine devam etti;
“Unutmadan, bir de başımıza şu beşinci çıktı. Eğer yakında onları yakalayamazsak bizi ne bekliyor biliyor musunuz? Koca bir kaos!! Onları koruyamadığımızı düşünen insanlar günler geçtikçe paranoyaklaşıyor ve eğer böyle devam ederse birbirlerini öldürmeye başlamaları an meselesi!”
Soluğu kesilen geç kadın bir süre durdu, derin derin nefes aldı ve ekibine baktı. Daha sonra yavaşça ipuçlarını yapıştırdıkları tahtaya yöneldi. Tahtada pek çok yazı ve dört tane fotoğraf vardı. En sağdakiyle başladı;

“Bob Kierman, 48 yaşında, beş kişi öldürdü ve son üç ayda gerçekleşen on ölümden ikisinde baş şüpheli. Sadece evli kadınları öldürüyor…”
Bir sonraki fotoğrafa geçti;
“Mark William, 42 yaşında, dört kişi öldürdü ve son üç ayda gerçekleşen on cinayetten üçünde baş şüpheli, özel bir kurban seçimi yok fakat öldürdüğü kişilerin tüm organlarını çıkartıyor…”
Bir diğerine yöneldi;
“Yuki Su, 38 yaşında, altı kişi öldürdü ve son üç ayda gerçekleşen on cinayetten ikisinde baş şüpheli, sadece sarhoş erkekleri öldürüyor…”
Yavaşça son fotoğrafa yaklaştı;
“Karl Phaxler, 43 yaşında, beş kişi öldürdü ve son üç ayda gerçekleşen on cinayetten birinde baş şüpheli, çocukları öldürüyor”
Bir süre sustu, sözlerini yavaşça kafasında toparladı;
“Ve hakkında hemen hemen hiçbir şey bilmediğimiz beşinci kişi. Son üç ayda gerçekleşen on cinayetten ikisinde şüpheli. Basın ona Ruh Avcısı diyor çünkü kurbanların cesetleri bulunduğunda hepsinin yüzünde bir şok ifadesi var ve hepsinin gözleri açık. Özel bir tercihi yok gibi. Şimdi kulaklarınızı iyi açın ve beni dinleyin. Beşincisi hariç diğer dördü hakkında yeterince bilgimiz var. Elimizde DNA’ları ve parmak izleri var. Ne kadar zeki oldukları ya da ne kadar titiz çalıştıkları umurumda değil! Sıradaki siz olabilirsiniz. Arkanızı kollasanız iyi olur!”

Askılığa yönelip paltosunu aldı ve hızla odayı terk etti. Kalanlar büyük bir sessizlik içinde birbirlerine baktılar. Elleri, kolları bağlanmıştı ve bunu Molly’nin de bildiğinden eminlerdi. Cinayetleri kimlerin işlediğini biliyor olmaları onları yakalayabilecekleri anlamına gelmiyordu ne yazık ki. Aralarından biri rahatsız sessizliği bozarak yavaşça ayağa kalktı ve konuşmaya başladı;
“Bugünlük bu kadar yeter sanırım arkadaşlar. Hepimizin sinirleri gergin ve sanırım sınır noktasına ulaşmış bulunmaktayız. Herkes ilgili dosyaları alıp evine gitsin. Tekrar, baştan inceleyelim ve olay zıvanadan çıkmadan şu işi bitirelim. İyi akşamlar herkese”
Odada ince bir uğultu oldu ekip yavaş yavaş ayağa kalkıp dağılmaya başladı. Hepsi tedirgin ve mutsuzdu, çünkü Molly Walker haklıydı. Sıradaki onlardan biri olabilirdi, bunun garantisi yoktu.

Molly üşümüş ellerini paltosunun sıcacık ceplerine soktu ve hızla evine yürümeye başladı. Bu işin ne kadar uzadığını düşünüyor ve bu onun sinirlerini bozuyordu. Halk artık polise güvenmiyordu ve en ufak hataları geri dönüşü olmayan bir kaos başlatmaya yeterdi. Çözüm önünde, katiller önünde (en azından dördü) her şey önünde duruyordu ama bir türlü yakalayamıyordu onları. Beşinci kişi ile ilgiliyse kafasındaki yap-boz bir türlü tamamlanamıyordu. Neyi kaçırdığını düşünüyor ama cevap bulamıyordu. Bu düşüncelere ve soğuğa boğulmuşken hızlanan adımlarını fark edemeyip bir anda evin önünde buldu kendini. Paltosunun cebinden anahtarlarını çıkarttı ve yavaşça kapıyı açıp karanlık hole girdi. Kapıyı usulca arkasından kapattı ve paltosunu seri hareketlerle çıkarıp askıya asarken bir anda kafasında ani ve acı dolu bir baskı hissetti. Arkasını dönüp neler olduğunu anlamak, kimin kafasına vurduğunu görmek istedi ama sanki etraf yeterince karanlık değilmiş gibi bir anda her şey yok oldu.

Evdeki yabancı Molly’i dikkatli bir şekilde sürükleyerek salona götürdü. Onu bir sandalyeye sıkıca bağladıktan sonra yüzünü daha iyi görebilmek için ışıkları yaktı ve daha sonra dokunduğu yerlerdeki izleri özenle temizledi. Salon ve yemek odası birleşikti. Yemek masasının üzerinde bir çift siyah eldiven vardı. Yabancı yavaşça eldivenlere doğru ilerledi ve dikkatli bir şekilde onları masanın üzerinden alıp giyinmeye başladı. Sağ eli giymişti ki dedektif yavaşça uyandı. Zaten yabancı da çok sert vurmamıştı, ona zaman kazandıracak kadar uyusa yeterdi. Molly yavaşça gözlerini açtı ve önce odanın saf beyaz ışığından rahatsız olarak hızlı bir şekilde kapadı. Tekrar açtığında artık gözleri bu yeni duruma alışmıştı. Biraz ilerde ona arkası dönük yabancı ilişti gözüne. Sırtına kadar uzanan, dalgalı, koyu kumral saçları, düzgün bir fiziği vardı. Önce ürkerek onun Yuki Su olduğunu sanki ama Su’dan en az bir karış uzundu ve saçları Su’nun ölüm siyahı düz saçlarının yanında çok renkli ve hareketliydi. Molly yine de bu kadını bir yerlerden tanıdığını düşündü. Yorgun zihnini taradı, mutlaka buralarda bir yerde olmalıydı. Karşısındaki Kadın yavaş yavaş ona döndüğündeyse Dedektif Walker onu saran şok dalgasıyla sarsılıp derin bir nefes aldı;

“Sen!”

Dedektif’in oturduğu sandalyede tüyleri diken diken olmuştu. Hassas dedektif burdu ölüm kokusu alıyordu.
Hayaller ve Kabuslar

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Seri Katiller | Bölüm 1 | Ruh Avcısı
« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2008, 02:01:45 »
Hikayenin potansiyeli büyük, kafama katillerin yakalanamaması ile ilgili birşeyler takıldı ama önemsemeyeceğim onları. Yuki hoşuma gitti direk zaten, koreli gerilim filmleri esansı var. Merak ederim ben bunun devamını şimdi...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2008, 08:43:35 »
Bak demiştim sana Yuki hakkındaki fikirlerin nasıl olacağını Ninsu :P Gerçekten de çok iyi bir başlangıç, devamını özellikle bekliyorum... :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2008, 17:26:43 »
Ehehe teşekkürler =) Bu arada Yuki'nin isim babası Hakan'dır :D Bana yardımın için teşekkürler. =)

Bu arada hikaye için küçük bir detay benden size :D Daha çok "film" tadında olsun istedim, sanırım ne demek istediğimi ileriki bölümlerde anlayacaksınız. Bu hikaye "gözlerinizi kapatarak" okuyacağınız türden bir şey olsun istedim. =)
Hayaller ve Kabuslar

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Aralık 2008, 18:02:51 »
Yeni hikaye... (= Başlangıcından çok hoşlandım yazının,devamıda ilginç olacağa benziyo.Enteresan bi konu zaten,seri katiller.Devamını bekliyorum ;)

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Aralık 2008, 18:19:17 »
Devamı ne zaman gelir meraklandım ben ama..Başlangıç güzel olmuş, devamını istiyorum, istiyoruz :)

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Aralık 2008, 18:39:10 »
okuduktan sonra aklıma gelen ilkşey seni seviyorumdu.Savaş sanatı'ndan sonra merak ettiğim ilk yazı diye bilirim.
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Aralık 2008, 20:00:41 »
Loren(ya da Ninsu mu diyeyim bilemiyorum ya :D) Çok güzel yazıyorsun gerçekten. Bu hikayen de mükemmel. Anlatımın falan harika. Eline sağlık, yeni bölümü bekliyorum
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #13 : 16 Aralık 2008, 20:11:14 »
Teşekkürler arkadaşlar  :-[ =) Yeni bölüm yakında gelecek ama hemen gelmeyecek ne yazık ki =)

Düzeltme:
@ Boleyn Kızı;

Nasıl rahat ediyorsan =) İster Ninsu de ister Loren de benim için fark etmez. =)
Hayaller ve Kabuslar

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 16 Aralık 2008, 21:58:15 »
Oh be sonunda okudum. Benim gözümde amacına ulaşmışsın emin ol, film izler gibi oldum okurken. Molly, Yuki, Molly'nin iş arkadaşlarının suratlarındaki ifadeler.. Hepsi canlandı gözümde.

Yine yeniden hikayeni okuyabilmek, bölümlerin bi an önce gelmesini beklemek güzel. =P Tebrikler kocaman. =)