Kayıt Ol

Sevmek zordur

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
Sevmek zordur
« : 01 Şubat 2011, 09:13:03 »
Sevmek zordur insan öyle her önüne geleni sevmez fakat bir gün bir anda öyle biri gelirki..İşte o zaman bir başka bakar dünyaya....

Bu hikaye dünyaya bir başka bakıpta
                                                dünyası başına yıkılanlara....

~..~
   Her zamanki gibi uyandı, yine yeni bir gün diye sızlandı.Sevmiyordu hayatı,insanları,yaşamı.Engelleri olmasaydı katlanmazdı bu yaşama.Hazırlandı ve gitti okuluna...Derslerden nefret ederdi hele ki arkadaşlarından..Neden kimseyi sevmediğini bilmiyordu "sevmek çok zor" diye düşünüyordu.Kimseyle arkadaşlık yapamaz kimseyle anlaşamazdı.Sırasına oturur kimseyle konuşmaz daima resim çizerdi.Belki de  bu yaşamda zevk aldığı tek şey resim çizmekti.Okula karşı ilgisiz olduğu için bu gün okula yeni birisinin geleceğinden haberi yoktu.

3.derste öğretmeni onları yeni gelen bir çocukla tanıştırdı.Fakat kafasını kaldırıp bakmadı bile, umrunda değildi.Sadece "o günü" bekliyor ve düşlüyordu,kurtulacağı o günü..Her şeyin bitip yeniden başlayacağı o günü...

Aradan bir kaç gün geçmişti.Yine resim çizerken arkadan birisi ona seslendi :'Ders programını verir misin?' Dönüp baktı bu oydu ,yeni gelen çocuk,defterini uzattı.Birkaç dakika sonra çocuk defterini geri verip teşekür etti.Hala onu nasıl farketmediğini anlayamıyordu sanki birden orada bitivermişti.

İlk defa birine karşı "böyle şeyler" hissediyordu.Gözlerine dahi bakamıyordu.Akşam eve gidince uzun uzun ağladı, sebbebini kendisi de bilmiyoru.Ertesi gün hep onu izledi,resim dahi çizmedi.Yanından geçerken parfümününün kokusunun büyüsüne kapılıyor arkasıdan hayran hayran bakıyordu..Artık "o gün"ü bile unutmuştu. Adeta "bir başka bakıyordu dünyaya"...

Ama daha sonra o çocuğun nasıl biri olduğunu anladı.Hani bazı insanlar sevmeye kıyamaz,utanır adeta ; bazıları da vardır her gün başka biri, sevmek onlar için oyuncak..İşte o çocuk da sevmeyi oyuncak gibi görenlerdenmiş..Bunu anladığında "o gün"ün geldiğini de anladı.Yıkıldı.Kapattı kendisini odaya.O,oda,bir de bir ip...

Hasretle beklediği "o gün"..Çocuğun ne suçu ne de haberi vardı aslında ama o olaydan sonra "yıkıldı dünyası başına"...Ve o , enkazın altında kaldı, bir daha çıkmamak üzere , ve başında bir mermer taş üzerinde şu dizeler:

" Sevmek zordur
                                              fakat sevilmemek
                                                              daha zor."

....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Ynt: Sevmek zordur
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2011, 18:15:31 »
 Biraz daha uzun olsa daha iyi olacakmış aslında ama gene de yazın hoşuma gitti... Akıcı bir dille yazmışsın, tebrik ederim.
Gri

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sevmek zordur
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2011, 19:03:38 »
Teşekür ederim..Aslında ben de biraz daha uzun olsun istemiştim fakat bittiğin de bir baktım ki bu kadar olmuş.. :)
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....