Kayıt Ol

Sherlock Holmes

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Sherlock Holmes
« : 24 Haziran 2009, 17:28:12 »
Sherlock Holmes

Oyuncular
Robert Downey Jr. - Sherlock Holmes
Jude Law - Dr. Watson
Rachel McAdams - Irene Adler
Mark Strong - Lord Blackwood
Kelly Reilly - Mary Morstan
Eddie Marsan - Inspector Lestrade
William Hope - John Standish

Yönetmen:Guy Ritchie

Arthur Conan Doyle'un dünyaca ünlü hayali dedektif karakteri Sherlock Holmes'un yeni beyazperde uyarlaması, gelecek yılın Ocak ayında vizyona girecek.

Arthur Conan Doyle'un dünyaca ünlü hayali dedektif karakteri Sherlock Holmes'un yeni beyazperde uyarlaması, gelecek yılın Ocak ayında vizyona girecek.

Alınan bilgiye göre, filmde, Sherlock Holmes ve cesur ortağı Watson en son maceralarına atılacak. Dövüş tekniklerini, efsanevi zekası gibi silah olarak kullanan Holmes, bu macerasında ülkesini yok edebilecek ölümcül bir komployu aydınlatmak için yeni bir düşmanla savaşacak.

Robert Downey Jr'ın efsanevi dedektif Sherlock Holmes'ü daha önce hiç yapılmamış bir şekilde canlandıracağı filmde, Jude Law, doktor ve bir savaş gazisi olan Holmes'ün güvenilir çalışma arkadaşı Watson rolünde yer alacak.

Holmes'u alt eden ilk ve tek kadın olan ve dedektifle halen çalkantılı bir ilişki sürdüren Irene Adler rolünü Rachel McAdams'ın üstleneceği filmde, Mark Strong, gizemli yeni düşman Blackwood rolünü oynayacak. Kelly Reilly ise Watson'ın ilgilendiği Mary rolünde izleyici karşısına çıkacak.

YÖNETMEN GUY RITCHIE

Sherlock Holmes ve Dr. Watson, Arthur Conan Doyle tarafından yaratıldı. Filmin senaryosunu Michael Robert Johnson, Anthony Peckham ve Simon Kinberg; Lionel Wigram ve Michael Robert Johnson'ın hikayesinden yola çıkarak kaleme aldı.

Yönetmenliğini Guy Ritchie'in üstlendiği film, Aralık ayından itibaren Warner Bros Pictures tarafından tüm dünyada gösterime sunulacak. Film, Türkiye'de Ocak 2010'da vizyona girecek.

Kaynak: ntvmsnbc.com
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı LewsTherin

• **
  • 61
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: ''Sherlock Holmes''un beyazperde macerası
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2010, 12:46:18 »
15 ocakta sinemaya geldi.uzun süredir bekliyodum filmi en kısa zamanda gideceğim.fragmanından filan güzel olacakgibi görünüyor.Robert Downey Jr. oynaması zaten büyük bir artı.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2010, 22:35:26 »
Yarı yıl tatilimde bol bol sinemaya gitmek istiyorum. Holmes'ı uzun zamandır bekliyordum, fırsat bu fırsat! :D

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2010, 23:04:23 »
Yarı yıl tatilini iyi değerlendirebilmek için gidilmesi gereken bir film. Zaten bekliyordum gelmesini :D

.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2010, 11:35:22 »
Dün ilk seansa girdim. Gerçekten inanılmaz keyifli bir filmdi. Nicedir içimde uyuyan sinema aşkı, köpüre köpüre uyandı bu filmle birlikte.

Savaş sahnelerindeki görsel efektler büyüleyiciydi. Holmes'un olaylara bakış açısı kesinlikle hayranlık uyandırıcıydı. Gerektiği zaman, gerektiği yerde olan Watson ve vahşi dişi Adler ile ekip gerçekten şahaneydi. Özellikle Adler rolünü oynayan Rachel-McAdams'a hayran kaldığımı belirtmeliyim.  :P

Kurgu da son derece iyi düşünülmüştü. Tam polisiye tadında...

Buradan sonrası biraz spoiler:

Spoiler: Göster
Filmin başından beri kara büyüymüş gibi gözüken olayların, mantıklı bir açıklamaya bağlanmasını beğendim. Ama içimdeki fantastik taraf, "Bırakın da bir kısmı doğaüstü kalsaydı be!" diye söylenmeden de edemedi.

Kısacası herkesin 'sinemada' izlemesi gerektiği filmlerden derim. Benim notum tam.

Ayrıca bu filmi izledikten hemen sonra, Plato Yayıncılık'tan "Basterville Tazısı"nı aldım, bu güzel filmin üzerine Arthur Conan Doyle'dan bir kitap okumamak olmaz. :D

Çevrimdışı veritas

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sherlock Holmes
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2010, 22:14:44 »
Çoğu yorumcu filmin bilindik orijinal Sherlock ile alakası olmadığını savunuyor. Botanikten tıbba, optikten psiklojiye her bilim dalında söyleyecek bir şeyleri olan birisi olması gerekirken çok sığ bir karakter işlenmiş. Benim filmi sinemada izlememeye iten kısım ise Sherlock'un her zaman kılık değiştiren birisi olması gerekirken filmde bunun da atlandığı. Başka bir karakter olmuş, beyninden önce yumruklarını konuşturan bir dedektif gibi duruyor yorumlara bakınca. Objektif bir yorum beklerim siteden izlemiş birilerinden. Guy Ritche hayranıyımdır ama Sherlock'un Sherlock olmaması kötü bir dezavantaj.
It's either real, or it's a dream, there's nothing that is in between.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2010, 13:02:00 »
Daha önce Holmes izlemedim/okumadım. Ama yorumundaki "kılık değiştirme" olayına katılmıyorum. Filmde de çok başarılı bir kılık değiştirici olduğu vurgulanıyor zaten. Ayrıca her bilim dalında söyleyecek bir şeyleri olduğu da es geçilmiyor. Zira sinekler ve müzikle ilgili çok ilginç bir deneyi vardı film esnasında, bir hayli dikkatimi çekmişti. :D

Bunun dışındaki objektif yorumu, daha önce izleyip okumuş olan arkadaşlar yapsa daha doğru olur. :)

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Ocak 2010, 22:25:00 »
Muhteşem muhteşem muhteşem!!
Kesinlikle sinemada izlemeye değer bir film. Holmes'ün herşeye bakış açısı gerçekten muntazam.
Salondan ağzım açık bi şekilde çıktım çok etkilendim gerçekten muhteşem..
Herkes izlesin :P

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2010, 22:49:43 »
Kara büyü sahneleri biraz Lovecraft kokuyor sanki haksız mıyım?

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Şubat 2010, 11:57:26 »
Da içine biraz fantastik olaylar karışmış her film biribirine benzer diye düşünüyorum, Eragon'u ve Narnia'yı Yüzüklerin Efendisi çakması diye nitelendirenler gibi bir şey :D

Sherlock Holmes inanılmaz bir filmdi öldüm bittim, adam da çok karizmaydı :D İnsanı konu içinde boğmayan, ufak ayrıntılarla keyif veren neşeli bir filmdi :D İkinci filmde de Brad Pitt oynayacakmış bu arada Moriarty rolünde :P  ;D
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı LewsTherin

• **
  • 61
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Şubat 2010, 14:39:23 »
Film benimde beklediğim gibi çok güzeldi.Bunun sebebi ise rolü oynayan Robert Downey Jr.'ın böyle kaliteli bir rolü ödül alacak kadar güzel oynamasıydı. Fazla söze gerek yok kesinlikle izlenilmesi gereken bir film.