Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı Tyrion

• *
  • 11
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #1065 : 05 Haziran 2012, 01:21:18 »
Avatar Son Hava Bükücü'yü izledim hiç beğenmedim filmin yarısında kapattım zaten.Tam bir zaman kaybı.
What do you want, Bronn? Gold? Women?.. Golden women?

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #1066 : 05 Haziran 2012, 02:54:00 »
Avatar Son Hava Bükücü'yü izledim hiç beğenmedim filmin yarısında kapattım zaten.Tam bir zaman kaybı.

Size katılıyorum. Bu arada en son Turist Ömer Uzay Yolunda'yı izledim, belki onuncu kez.
Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1067 : 05 Haziran 2012, 12:00:48 »
Bu arada en son Turist Ömer Uzay Yolunda'yı izledim, belki onuncu kez.
   Star tv sağolsun.Geçmişi yadettik.

Çevrimdışı ysnmrl

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1068 : 05 Haziran 2012, 18:15:56 »
      The Hangover

Arkadaşımın tavsiyesiyle izledim. Güzel olduğunu düşünmüyordum ama izledikten sonra bu zamana kadar izlemediğime pişman oldum. Karekterler oyunculara çok yakışmış. Birincisini izledikten hemen sonra ikincisine geçtim. Olay hemen hemen aynı ama yine de izlettiriyor seyirciye. Harika diyebilirm

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1069 : 05 Haziran 2012, 22:05:11 »
Drive

Filmin uyarlandığı kitap da elimde şu an. Filmden sonra okuma isteğim arttı, okumadan sevdim kitabı.

Filmi izledikten sonra söylenecek ilk söz: "Yok böyle bir film." Gerçekten de kendi türündeki örneklerden çok çok farklı. Bu filmin güzel olmasındaki en büyük neden de, oldukça klasik bir konunun bambaşka bir şekilde ve sıradışı bir karakterin gözünde yorumlanmış olması. Şöyle özetlenebilir konu: ortada bir adam vardır, tek işi araba sürmektir, evli ve çocuk sahibi bir kadınla tanışır, kadının kocası hapistedir ve başı mafyayla beladadır, mafya da adamı çocuğu ve karısıyla tehdit eder, sürücümüz de kadının imdadına yetişir.

Eğer izlemek istiyorsanız, üstteki yavan özete aldırmayın. Zaten filmin ilk on dakikasını izledikten sonra bırakamazsınız. Filmin sıradışı akışına da alışırsınız, hatta dilini yutmuş sürücüye de. Ki sürücünün de genç yetenek Ryan Gosling olduğunu belirteyim. Resmen susarak oynamış adam, karaktere cuk oturmuş.

Bir de müzikler var tabiki. Under Your Spell, Nightcall, A Real Hero... Özellikle Nightcall'un yarattığı hava filme çok iyi uymuş, daha doğrusu film müziğe uymuş, o kadar.

Filmle ilgili şöyle de bir ayrıntı vereyim: Filmin yönetmeni Nicolas Winding Refn'in ehliyeti yokmuş, 7-8 kez denemiş, sınavlardan geçememiş. Ne güzel çelişki, değil mi?
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1070 : 06 Haziran 2012, 12:54:08 »
Açlık Oyunları.

Kitabını okuduktan hemen sonra izlediğimden mi bilmiyorum ama beklediğimi hiç alamadım. Zaten kitapların filmlerde çok yansıtılamaması alışılmış bir durum, ama bu diğerlerinden biraz daha eksik olmuş gibi. İnce duyguların ve göndermelerin çoğunu göremedim, çok daha vurucu olması gereken sahneler sönüktü.

Elbette kitabını okuyan biri izlesin zaman kaybı değil, ama bu filmden kesinlikle çok iyi şeyler beklenmemeli...

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1071 : 07 Haziran 2012, 18:15:39 »
Prometeus...
Dört gözle bekliyorum...
Bir de dün akşam ortasından izlemeye başladığım ama çok hoşuma gittiği için ayrılamadığım Zatoichi var...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #1072 : 12 Haziran 2012, 12:51:50 »
"Battle Los Angeles" Vasat bile değildi. İzlenecek bir dolu film varken bu filme vakit harcamaya değmez.

http://www.imdb.com/title/tt1217613/
Zemine Kazılı Notlar

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1073 : 12 Haziran 2012, 12:56:32 »
"Battle Los Angeles" Vasat bile değildi. İzlenecek bir dolu film varken bu filme vakit harcamaya değmez.

http://www.imdb.com/title/tt1217613/
Sonuna kadar katılıyorum sözlerinize...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1074 : 12 Haziran 2012, 14:20:34 »
La vita è bella
Fllmin yönetmen koltuğuna oturan Roberto Beigni'nin aynı zamanda başrolünü üstlendiği anlatılamaz bir film.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı anduril

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1075 : 12 Haziran 2012, 14:33:46 »
The Town..

Son dönem, beğendiğim nadir filmler arasına girmeyi başardı.
Ben Affleck tam bir yönetmen filmi ortaya çıkarmış.

Çevrimdışı giroz

• *
  • 4
  • ours is the fury
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1076 : 15 Haziran 2012, 14:07:31 »
Avengers, harikaydı :D
provehito in altum

Çevrimdışı céline~

• *
  • 3
  • Lumos..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1077 : 21 Haziran 2012, 13:07:45 »
One Day, hem güldürten hem ağlatan türlerden.. :D 90'larda genç olmadığıma bir kez daha yandığım, arkadaşlığın nasıl aşka dönüştüğünü anlatan mükemmel bir film.. :D

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #1078 : 25 Haziran 2012, 03:09:20 »
11 sularında Due Date, hemen ardından Iron Man...
RDJ gecesi yapıyorum kendi çapımda. :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #1079 : 25 Haziran 2012, 17:00:40 »
Nosferatu the Vampyre (1979)
http://www.imdb.com/title/tt0079641/

Filmden aklımda kalan tek şey Lucy Harker'ı canlandıran Isabelle Adjani'nin kocaman kocaman açtığı gözleri oldu.
Zemine Kazılı Notlar