Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #1260 : 21 Mart 2015, 12:52:14 »
Dark City (Gizemli Şehir

IMDB puanı 7.8 olsa da 8'in üstünde bir puanı hakettiğini düşünüyorum.

"Dark City, Tarkovski yönetmenliğinde ve daha büyük bir prodüksiyonla çekilmiş olsaydı Matrix ve Blade Runner önünde diz çökerdi." diyerek söze başlıyorum. Uzun bir inceleme yazmak isterdim fakat bu ara bolca vakit yokluğu çekiyorum.

Film'in başlangıcı o kadar iyi ayarlanmış ki ilk 30-40dk olayın nasıl gelişeceği ile ilgili bir yorum yapamıyorsunuz. Sonra taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor. Blade Runner ve Matrix gibi önemli Cyberpunkların arasında yer almalı. Yaşattığı karanlık atmosfer ve şehir tasviri, kurgusu, konunun özgünlüğü filmi izlemeye değer kılıyor.
Blade Runner ve Matrix gibi filmlere göre oldukça düşük bütçeyle çekilmiş bir film bu aşikar. Filmi izlerkenki hissiyatım kısa film olması için çekilip sonradan uzun metraja uyarlanmış gibi olması yönünde oldu.

Spoiler: Göster
 Filmin yaşattığı karanlık şehir duygusu kusursuz. Fakat binaların hareketi ve değişimi kısmındaki görsellik başka filmleri aratır düzeyde.

Daha büyük bütçe ile çekilseydi türdeşlerinden çok daha iyi olacağı görüşündeyim. Bir Bilimkurgu severseniz mutlaka izlemelisiniz çünkü karşınızda önemli bir Cyberpunk filmi var.
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1261 : 22 Mart 2015, 04:36:49 »
Lagaan

Güzel fakat çok da abartılmamalı. Film hayli uzun ve gereğinden fazla müzik&dans geçişleri var. İzlerseniz eğleneceğiniz bir film. Fakat bundan önce izlemeniz gereken daha güzel Aamir Khan filmleri var.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1262 : 22 Mart 2015, 10:07:25 »
The Loft

Eski versiyonunu izlememiştim ama bu hali çok güzel çekilmiş, Edge of Tomorrow'dan beri sonuna kadar beni filmin içinde tutan bir film izlememiştim.

İkisini de tavsiye ederim.

İkisine puanım 15/16

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1264 : 22 Mart 2015, 13:30:51 »
Bu nasıl bir puan, anlamadım. :D
Yıllardır kullandığım bir puanlama sistemi, sinema için 4 kriterim var ona göre puanlama yapıyorum. Bir ara anlatırım hepsini inşallah :)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #1265 : 22 Mart 2015, 13:31:42 »
Yıllardır kullandığım bir puanlama sistemi, sinema için 4 kriterim var ona göre puanlama yapıyorum. Bir ara anlatırım hepsini inşallah :)

Tabii, dinlemek isterim.

• *
  • 26
  • Rom: 0
  • yine koyu bir sesizlik ve uzun bir bekleyiş...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1266 : 23 Mart 2015, 13:40:22 »
PK

Bir Aamir Khan filmi. Gerçek tanrı hangisi, dinle aramıza giren sözde bize yol gösteren insanlar gerçekten bize dinimizi öğretmek mi istiyor yoksa bizi kandırıyorlar mı, neden bu kadar çok din ve mezhep var gibi sorular soran ve dinleri sorgulayan komedi türünde bir Hint filmi.

Puanım;8,9
''Yaradan’ın karşısına bunca büyük yapıtı okumamış olarak çıkmak düşüncesi, beni çileden çıkartıyor.'' Oliver Wendell Holmes

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1267 : 29 Mart 2015, 09:40:56 »
Insurcent'i izledim en son. Şu an bir kritik yazıyorum filmle ilgili.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #1268 : 29 Mart 2015, 10:07:45 »
Yıldızlararası

Uzun zamandır izlediğim en iyi film diyebilirim. Film her şeyiyle çok güzeldi. Benim tek takıldığım kızın babası yani ana karakter uzaydaki arkadaşı olan kadını ( isimleri unuttum ) ölüme terkediyor. Halbuki daha önce aynısı başına geldiğinde kadın onun hayatını kurtarıyordu. Bu kısım fazla acımasızca olmuştu. Bunun dışında finali de beni pek etkilemedi açıkçası daha güzel bir son olabilirdi.
Puanım: 9/10

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #1269 : 29 Mart 2015, 15:56:12 »
Yıldızlararası

Uzun zamandır izlediğim en iyi film diyebilirim. Film her şeyiyle çok güzeldi. Benim tek takıldığım kızın babası yani ana karakter uzaydaki arkadaşı olan kadını ( isimleri unuttum ) ölüme terkediyor. Halbuki daha önce aynısı başına geldiğinde kadın onun hayatını kurtarıyordu. Bu kısım fazla acımasızca olmuştu. Bunun dışında finali de beni pek etkilemedi açıkçası daha güzel bir son olabilirdi.

Ölüme terk etmiyor. Bir kez daha, daha dikkatli şekilde izlemeni öneririm, ki zaten film bana göre tekrar tekrar izlenebilecek denli başarılı.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #1270 : 29 Mart 2015, 16:22:11 »
Yıldızlararası

Ölüme terk etmiyor. Bir kez daha, daha dikkatli şekilde izlemeni öneririm, ki zaten film bana göre tekrar tekrar izlenebilecek denli başarılı.
Hastayken yatakta izlemiştim kaçırmışım demekki  :P

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1271 : 30 Mart 2015, 09:19:10 »
Poster :

Focus

Daha ilk sahnelerden film sizi kendi atmosferine çekiyor, kendinizi orada gibi hissedebiliyorsunuz. Çekildiği mekanlar "şimdi,orada olsam" diyebileceğiniz yerler. Will Smith ve Margot Robbie'nin vücudunu sıklıkla görüyoruz, bol albenili parlak bir dolandırıcılık filmi yani.

Başından itibaren sonunu tahmin edebileceğiniz detaylar mevcut olmasına rağmen filmin akışına kendinizi bırakın, muhtemelen tekrar dolandırıcılık yapacak olsalardı film içinde bunu anlamak çok kolay olurdu. Planlar Oceans Eleven hissi veriyor size. Yeni nesil muhabetleri güzel yedirilmiş :)

Ufak tefek hatalar elbette ki mevcut ama bu sizi filmden koparmıyor. 300'de Xerxes(Pers kralı)'i canlandıran Rodrigo Santoro'ya da rolü yakışmış.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1272 : 30 Mart 2015, 12:31:39 »
Hobbit:Beş Ordunun Savaşı
Bayıldım. Peter Jakson bu işin uzmanı olmuş artık. İlk fırsatta tüm seriyi baştan izleyeceğim...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Khentis

• **
  • 100
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1273 : 31 Mart 2015, 02:56:54 »
Sihirli Ay Işığı/Magic in the Moonlight. Romantik komedi bir film. Emma Stone'u severim, onun için açtım izledim. Filmin aman aman bir tarafı yok, aile ile, sevgili ile izlenebilecek çerezlik, hoş bir film. Finali oldukça tahmin edilebilir olmasına rağmen ufak bir tebessüm ettirdi. Imdb puanı 6,6'ymış. Ben, Emma Stone'un filme yeterince erken girmediği için 7-8 civarı bir not verebilirim. Baya saçma bir puanlama olduğu için dikkate almamanız önerilir. Açın izleyin :)
The wizard's crown I'll take on Halloween.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1274 : 31 Mart 2015, 20:33:09 »
Poster:

I

2015 Bollywood yapımı, fragmanıyla ilgimi çeken bir film. Gözlük takınca karizma olan ama çıkarttığı anda bir 'şeye' benzemeyen başrole sahip olsa da esas kızın tatlılığında çekilebilir oluyor :)

Müziklerini pek sevmesem de renkleri kullanım tarzları çok güzel olduğu için şarkıların olduğu bölümleri de izledim, araya sıkıştırdıkları reklamlara yaptıkları eleştiriler de çok hoştu.

Konusuna gelirsek bir reklam yıldızına aşık olan eskiden vücut geliştirmeyle ilgilenen genç bir çeşit rahatsızlığa yakalanarak vücudu yüzü gözü her tarafı şişer ve kambur bir hal alır. Onun neden bu hale geldiği ve bu hale gelirken kızla aralarında geçenler anlatılıyor.

Konu olarak da güzel olsa da filmde kendinizi tam olarak tutamıyorsunuz, kopmalar yaşanıyor arada. Hint filmi sevenlerin bu tarz senaryolara aşina olduğunu düşünüyorum. Tadımlık güzel bir film.

Puanım : 9/16