Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #1395 : 04 Haziran 2017, 23:29:57 »
Wonder Woman

O kadar kötü bir filmdi ki neresinden tutsam elimde kalır.Verdiğim paraya acıdım.Hadi Kaptan Amerika filminde açık seçik algı vardı sevmedik ama en azından bir tutarlılığı ve gerçekliği vardı. Wonder Woman da ise tutarsız ve aşağılayıcı bir propaganda vardı.Senaryo ve diğer eksikliklere girmeyeceğim bile. İmdb' de 6 vermiştim şimdi düşündüm de bu film anca 3 eder.
İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1396 : 05 Haziran 2017, 14:09:52 »
Wonder Woman

O kadar kötü bir filmdi ki neresinden tutsam elimde kalır.Verdiğim paraya acıdım.Hadi Kaptan Amerika filminde açık seçik algı vardı sevmedik ama en azından bir tutarlılığı ve gerçekliği vardı. Wonder Woman da ise tutarsız ve aşağılayıcı bir propaganda vardı.Senaryo ve diğer eksikliklere girmeyeceğim bile. İmdb' de 6 vermiştim şimdi düşündüm de bu film anca 3 eder.

Harfi harfine katılıyorum. Hayal kırıklığı resmen.

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1397 : 05 Haziran 2017, 18:22:48 »
Wonder Woman (2017)

Film kötü değildi güzeldi izlemesi keyifliydi. Ama 8.5 nedir? Bu film 8.5 aldıysa 8.5lik diğer filmlerin değeri nedir? Bu kadar övülmesine inanamadım.... Filmi biraz eleştireceğim

Öncelikle yönetmeni tebrik ediyorum filmde çok epik sahneler vardı, özellikle Amazon'da geçen sahneler. Zaten bulmuşken böyle kadın yönetmenleri el üstünde tutmak lazım

Filmde çok tempolu izlemesi acayip heyecanlı aksiyon sahneleri vardı, acayip sıkıcı sahneleri de. Özellikle aksiyon sahneleri arasında ki sahneler. Salonda cidden oflayan puflayan insan çok oldu

Steve Trevor'u oynayan Chris Pine'ın oyunculuğunu çok beğendim. Adamcağız film boyunca Diana'ya laf anlatıcam diye çatladı. İyi bir oyuncu seçimi olmuş.

Gal Gadot film için baya iyi çalışıp iyi hazırlanmış belli. Oyunculuğu da iyiydi. Ama ben tatmin olamadım yok... Bakıyorum Black Widow'u oynayan Scarlett Johansson kadın bakışlarıyla tehlike saçıyor, Superman i oynayan Henry Cavill adam kostümü giydiği an insan üstüyüm diyor. Filmde Antiope'yi oynayan Robin Wright'a bakıyorum, kısa rolüyle bile kadın sadece duruşuyla ben savaşçıyım diyor, savaşmasına bile gerek olmadan, bayıldım ben oyunculuğuna.  Gal Gadot içinse tanrı diyemiyorum, çok güzel çok sevimli ama ben alışamadım.

Komedi unsurlarını beğenemedim, çok zorlama geldi. Bir iki sahneye gülüştük anca. Ağır çekimlerde başlarda çok etkileyiciydi ama sonra çok sıktı.

SON olarak, filmde müthiş İngiliz propagandası yapılıyor. Çıldıracağım bu son dönem filmlerinde neden sürekli bi İngiliz vurgusu... bu kadar da olmaz. Film 1. Dünya Savaşı'nda geçiyor ortada dünya savaşı var tüm ülkeler birbirini katletme peşinde ama yok İngilizler müthiştir iyidir diğer ülkeler kötü şeytan. Böyle bişey olamaz yani. Gelmiş geçmiş en büyük sömürgeci ülkelerin başında geliyor İngiltere. Filmde sürekli bir kadınlar ölüyor çocuklar ölüyor vurgusu yapılmış ama baktığımızda Orta Doğu'nun bataklık olmasının sebeplerinden biri İngiltere, Sykes-Picot u da anlatsaydınız filmde o zaman. Filmlerde böyle algı yönetimi yapılmaya çalışınca filmle ilgili tüm iyi düşüncelerim yıkılıp gidiyor. Ayrıca Lübnan da yasaklanmasını da çok iyi anlayabiliyorum. Neyse konudan sapmayayım

Finalinde ki malum iki kişi arasında ki savaş sahnesi bilgisayar oyunu gibiydi. Oldu bittiye getirmişler

Sonuç olarak DC nin kesinlikle en iyi filmi değildi. Güzeldi ama 8.5 asla değil

Filmi izlemiş olanlarda yorum yaparsa çok sevinirim. Merak ediyorum düşüncelerinizi

Algı yönetimini vurguladığın iyi olmuş.

Film için kötü diyemiyorum ama gerçekten sinir olmamak elde değil. Almanlar kimyasal silah üretiyor ve bunu Osmanlı karargahında Türklere hazırlattırıyolar ,, neymiş Almanlar ve Türkler ortaklaşa kimyasal silah üreterek sivil halkı katleteceklermiş. Şaka gibi

İşin ironik tarafı da Wonder Woman film boyunca iyilikten barıştan bahsediyor, kendisi çatır çutur önüne gelen her askeri katlediyor. Ne de olsa askerlerde alman öldür tabii.. Filmin Almanya gişesi nasıl olacak çok merak ediyorum

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1398 : 05 Haziran 2017, 23:04:35 »
Filmin alman gişesi nasıl olacak lütfen bizimle paylaşır mısın ? Hatta bu gönderimi alıntılarsan çok mutlu olurum.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #1399 : 06 Haziran 2017, 08:24:58 »
Triangle (2009 / Christopher Smith)

Önce basit bir gerilim olarak başlayan sonra garip ürkütücü bir döngüye giren film beni gerçekten çok etkiledi. Daha iyi oyuncularla daha iyi bir görsel nitelikle çekilmiş olsaydı "kült" denilen mertebeye gelebilirdi kanımca. Daha iyi anlamak için ikinci kez izlenmesi şart.

Twelve Monkeys (1995 / Terry Gilliam)

Beni bu filmden ne uzaklaştırdı bilmiyorum ama Gilliam'ın filmleri bende benzer bir etki bırakıyor. Çok karanlık olmaları belki. En sonunda oturup izlemeye başladım 12 Maymun'u. Dikkatli izlemem gerektiğini, zaman yolculuğu kavramının akıl karıştırıcı bir şekilde kullanıldığını (hangi film basit bir şekilde kullanmış ki gerçi) biliyordum. İzlemeye başlar başlamaz içine aldı film beni. Olayları takip etmek büyük keyif verdi, bir yandan da "kolaymış yahu" dedim. Her şey açık ve anlaşılırdı. Filmin eski olmasına bağladım. Sanki o zamanlar zihin bulandıran filmler yapılamazmış gibi.

Filmin, bendeki hubris'i (affedin yabancı sözcükleri kullanmayı hiç sevmem ama bu teatral sözcük buraya çok yakıştı) alaşağı etmesi uzun sürmedi; her şey yavaş yavaş karmaşıklaşmaya başladı ve ben ipin ucunu kaçırdım. Tabi bu haliyle bile izlemelere doyamadım, o ayrı.

Senaryo ve yönetim şahane. Oyuncular muazzam. Bruce Willis, o zamanlar basmakalıp roller oynamayan iyi bir oyuncuymuş. Tabi bunda Gilliam'ın da payı büyük. Aklı karışık zaman yolcusunu çok iyi canlandırmış Willis. 12 Maymun'dan bahsedip Brad Pitt'ten bahsetmemek olmaz. Bir "kaçığı" oynamak sanıldığından kolaydır aslında. Sarhoş, uyuşturucu bağımlısı, eşcinsel, alzheimer hastası gibi kalıp roller vardır sinemada ve oyuncular bunları ufak farklarla tekrar ederler. Lakin Pitt öyle güzel oynuyor ki rolün gerçekliği değil ona bakmanın keyfi sarıyor sizi. Tekrar tekrar izledim o sahneleri. Jeffrey Goines'in akıl tutulmalarının arasından sızan zeka parıltılarını izlemek müthiş zevkliydi.

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1400 : 28 Haziran 2017, 20:28:18 »
Filmin alman gişesi nasıl olacak lütfen bizimle paylaşır mısın ? Hatta bu gönderimi alıntılarsan çok mutlu olurum.

pardon şimdi gördüm bu mesajı. Baktım 3 milyondan fazla gişe yapmış

Split (2016)

Filmin konusu: 7/10

Yönetmenin filmin içine etmesi: 9/10

Kadın oyuncular: 5/10

James McAvoy: 10/10

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #1401 : 30 Haziran 2017, 03:25:14 »
Alıntı yapılan: Bay_Karamsar
O zaman aklıma başka bir soru takılıyor: Sinema salonları, dominant ve para kazandıracak filmlerin vizyona girmesini bekleyerek ayakta kalmayı ne kadar sürdürebilirler? Bir iki filme bel bağlayarak ticari kazancı sürdürebilmeleri bana biraz zor gibi geldi.

Soruyu aylar sonra görünce dahi bir cevaplamak istedim :) Bu gidişle ileride sinema salonu diye bir şeyin kalacağını düşünmüyorum. Bu konuda hiç de iyimser değilim. Özellikle ülkemiz sinemaları akıllı izleyiciyi kaybetmiş durumda, bunu diyelim. Yani kaçımız beklediğimiz, izlemeye değecek bir filmi gidip sinemada izliyoruz ki. Çoğunlukla zaman geçirme üzerine kurulu bence sinema salonlarının çarkının dönmesi. Bu çarkın dönmesini de bilinçsiz, seyir zevki oluşmamış kitleler üzerinden sağlıyorlar. Yeni nesil zaten sosyal medya aracılığıyla yönetiliyor. Televizyonda Tatar Ramazan, Yılmaz Güney filmleri, Tarkan filmlerine denk gelenler ne saçma şey diyerek süper kahraman filmlerinde derin anlam aramaya çalışıyor ve bunu da çoğunlukla yeni nesiller yapıyor. Sinema bir değerdir ve düsturu vardır. O terbiyeyi almadıkça, onun değerine vâkıf olamadıkça maalesef ki bu konuda gelişimin olacağını düşünmüyorum.

Günümüzde sinemaya değer verenler ya evinde izler ya da çekip festivallere gider, başkası mümkün değil gibi. O bilinç oluşmadıktan sonra varsın kapatılsın tüm sinema salonları düşüncesindeyim artık. En son geçen yıllarda opera, klasik müzik olmadıkça başka türlü konserlere gitmeme kararı da aldım, ki özellikle metal müzik. Uzun uzun yazmaya gerek yok bence. Ülkemizin yapısı sanatın veya bilimin gelişmesine genel olarak müsait değil ne yazık ki. Umarım bir gün durum tersine döner de bu yazdığım cümle için utanıp yere bakarım.

Çevrimdışı MissMacKLane

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1402 : 02 Ağustos 2017, 00:59:29 »
Atomic Blonde. Son 15-20 dkyı izlemeden sinema salonunu terk ederseniz kendinizi güzel bir film izlediğinize ikna edebilirsiniz. Aksi halde klişelerin içine boğulmuş bir son sizi bekliyor. Sanırım bir adet çizgiromanı bulunmaktaymış ve özgün olması açısından öyle bir son yapılmış. Filmi izlerken öyle bir son beklemiyor değildim ama boş bir film yapmazlar ümidi vardı, yaptılar. Sonu sayesinde Charlize Theron biraz Jolie biraz Ejderha Dövmeli Kız olmak arasında sıkışıp kalmış. Ama filmin arasındaki yakın dövüş sahnesi izlenmeye değer, oldukça gerçekçi, orayı nasıl çektiler ben de bilmek isterim.

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1403 : 04 Ağustos 2017, 02:02:18 »
John Wick Chapter 2 (2017)

Abartıldığı kadar iyi değil aksiyon sever olarak biraz sıkıldım ama yine de izlenir. Keanu Reeves film boyunca 10 15 cümle anca etmiştir ve sanki karşısında 5 yaşında çocuk varmış gibi her kelimeyi bastıra bastıra konuşması beni biraz gıcık etti. Bu seriyi bi 20 30 sene daha götürebilirler aynı başrol kişisiyle adam yaşlanmıyor. Fringe'den Broyles'u görmek güzel sürpriz oldu benim için  :bonus

Filmden biraz bağımsız ama her Camorra dediklerinde Centilmen Piç'teki Camorr şehri geldi aklıma. Baktım neymiş bu Camorra diye de gerçekten de İtalyan mafyasıymış. Centilmen Piç'teki Akdeniz esintilerinin nereden geldiği belli oldu ;D

Ek olarakta neredeyse her filmde de karşıma ya Laurence Fishburne çıkıyor ya da Morgan Freeman vallahi sıkıldım artık Hollywood'un siyahi oyuncu kontenjanı mı tükenmiş nolmuş anlamadım

« Yanıtla #1404 : 10 Ağustos 2017, 23:34:10 »

Ek olarakta neredeyse her filmde de karşıma ya Laurence Fishburne çıkıyor ya da Morgan Freeman vallahi sıkıldım artık Hollywood'un siyahi oyuncu kontenjanı mı tükenmiş nolmuş anlamadım

Samuel L. Jackson'ı unutmuşsun ;D
Siyahi başrol denildiğinde sadece bu 3 aktör akla geliyor sanırım.
Işık altında, Kurtuluşum ve yeniden doğuş umudum adına...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #1405 : 13 Ağustos 2017, 13:55:50 »
Michael B. Jordan'ı da ekleyeyim :) Yeni "her filmde çıkan siyahi aktör" olmaya aday. Şimdiden yeni Matrix, yeni Fahrenheit 451 ve Black Panther filmlerinde başrollerde.

Will Smith'i de sevgiyle anayım fırsat doğmuşken.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

« Yanıtla #1406 : 13 Ağustos 2017, 14:44:09 »
Hiçbiri Samuel L Jackson'a yetişemiyor. Şimdi baktım adam 153 filmde oynamış. Siyahi başrol değil  siyahi rol denince akla geliyor sanırım ;D

Will Smith 50, Morgan Freeman 100 küsür filmde oynamış. 
Michael B Jordan gelecekte Morgan Freeman dan boşalan yeri alabilir belki(malum bayağı yaşlandı)...
Işık altında, Kurtuluşum ve yeniden doğuş umudum adına...

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1407 : 17 Ağustos 2017, 18:02:12 »
Michael B. Jordan'ı da ekleyeyim :) Yeni "her filmde çıkan siyahi aktör" olmaya aday. Şimdiden yeni Matrix, yeni Fahrenheit 451 ve Black Panther filmlerinde başrollerde.

Yeni Matrix'mi? Matrix tekrar mı çekilecek? Yeni öğreniyorum ve çok şaşırdım 

Free Fire (2016)

Umduğumdan bambaşka bir film buldum, nasıl başlayıp bittiği anlaşılmıyor izlerken filme kapılıp gittik ve beğendim filmi.
Film tek bir mekanda geçiyor ve gayet eğlenceli. Kahkahayı bastığım sahneler oldu, yok artık dediğim sahneler de oldu, Vernon karakterine de çok güldüm şivesi bitirdi beni. Yaşanmış bir olaydan uyarlamaymış inanılmaz ama gerçek :D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #1408 : 19 Ağustos 2017, 06:28:07 »

Yeni Matrix'mi? Matrix tekrar mı çekilecek? Yeni öğreniyorum ve çok şaşırdım 

Demek haber potalımızı takip etmiyorsunuz u_u

http://kayiprihtim.com/haberler/sinema/matrix-serisi-yeni-bastan-cekiliyor/
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1409 : 23 Ağustos 2017, 13:48:58 »

Demek haber potalımızı takip etmiyorsunuz u_u

http://kayiprihtim.com/haberler/sinema/matrix-serisi-yeni-bastan-cekiliyor/

teşekkürler, takipteyim  ;)

The Legend of 1900 (1998)

Bu ne muhteşem bir hikaye, ne muhteşem bir film... Aldı götürdü beni. Müzik tutkusu böyle birşey işte  :klp Tim Roth harika bir oyunculuk sergilemiş, müzikler desen şahane. Kesinlikle tavsiye ederim