Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #300 : 28 Ağustos 2009, 01:51:02 »
The Wrestler (Güreşçi).

Oldukça melankolik bir film, yaşlanmak ve aile çatışması konusunu zekice harmanlayan bir senaryoya sahip. Kamera açıları ise filmin insanın üstüne gelen atmosferine temel kuruyor. Çok beğendim. Hele son sahne... Ama bazı yerlerde gerçekten de çok basınç uyguluyor, birkaç sahnede göğsüm sıkıştı, mesela kızının güreşçi'yi evden kovması ve ondan önceki sinir krizi.

İzleyin, ama dayanamayabilirsiniz.

Umarım bunları sıkıcı anlamında söylememişsindir. Açıkça sıkıcı olması gereken bir anlatım türünün bu şekilde mükemmelce işlendiği bir filme çok rastlayamayız :D Klişe konu, ama muhteşem bir anlatım, dediğin gibi muhteşem çekimler, ve hatta oyunculuklar.

Ama sanırım filmin beğenilen yanı da Mickey Rourke'un tam ruhu yansıtması :D

Bir de filmin Türkçesi Güreşçi değil Şampiyon. Rezalet bir çeviri, yahu tek kelimelik bir şey ne demek Şampiyon! Hiç anlamıyorum :D
try again fail again fail better

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #301 : 28 Ağustos 2009, 12:00:50 »
Soysuzlar Çetesi.

Bir Quentin Tarantino filmi. Hali hazırda hala vizyonda, zaten yeni girdi diyebiliriz.
Brad Pitt rolünü gayet iyi oynamış ;D: O rolü kıvırabileceğini hiç düşünmemiştim doğrusu.

Eğlencili, hicivli bir film. İzlenmeli derim.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #302 : 28 Ağustos 2009, 17:39:04 »
Hayır sıkıldığımdan değil, yani içim karardı diyim öyle anla :hihi Şampiyon olayına ayrı gıcık oldum zaten o yüzden Güreşçi yazdım.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #303 : 30 Ağustos 2009, 02:38:45 »
Max Payne... berbat bir filmdi. Oyunun hikaye kısmını almasına özen gösteren senaristte sorun var sanırım, aksyonuda son yirmi dakikaya sıkıştırmayı son anda akıl etmiş gibi duruyor. Macera dolu bir oyundanu uyarlanmış koca bir buçuk saatlik filmin sadece son çeyreğinde aksyon vardı, ne büyük rezalet.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #304 : 30 Ağustos 2009, 11:25:50 »
Ölüm Takibi : Bazı şeylerin aşırı abartıldığı bi filmdi çok beğenmedim xD
Yerinde Olsam : Sırf Cameron Diaz oynadığı için izledim fena değildi xD

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #305 : 30 Ağustos 2009, 11:47:19 »
Prestij.

Dün 21.45'te Fox verdi filmi. Beklediğim kadar güzeldi. Sonunda izleme imkanı da bulmuş oldum.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #306 : 01 Eylül 2009, 00:47:51 »
The Oxford Murders 7.5/10

*Çok ince detaylarla işlenmiş film lakin repliklerle ve olayların akışının hızı ile dikkat dağıtıyor ve sıkıcı bir film haline geliyor. Herkesin matematiği su gibi bilmediğini idrak etmeli yazarı.

*Filmin bir çok çekimi Harry Potter mekanlarında gerçekleştirilmiş. Buna büyük salon da dahil, haliyle film Oxford'da geçiyor... :P

*Filmde bolca V sendromu var. V for Vendetta filminde de John Hurt'ün oynaması ile ilginç bir ironi olmuş. Remember remember the 5th of November..

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #307 : 01 Eylül 2009, 01:56:21 »
Nochnoy dozor (night watch) ve Dnevnoy dozor (day watch), ard arda ikisi de mükemmel. Rus yapımılar, efektlerini ve yönetimini çok sevdim. İMBD notuna bakıpta burun kıvıranların Taksim'de sallandırılacağı türden yapım bunlar. Esasında 3 film olmaları planlanmış ancak bu haliyle kalacak gibi. Kendisine has bir kurgusu var sadece ışık ve karanlığın savaşı şeklinde basit ve yavan anlatılmayıp, Constantine tarzı bir ayrıntısallığa girilmiş. İlk film nightwatch'ın daha ilk savaş sahnesinde türdeşlerine fark attığını izlemeye niyet eden herkes görecektir.

Not: Sakın ingilizce dublaj ile izlemeyin. Rusça orijinal seslendirme ve orijinal ingilizce alt yazı ile izlerseniz daha tatmin edici bulacaksınız.

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #308 : 01 Eylül 2009, 02:25:58 »
Almost Famous. İzlediğim en iyi Rock'n Roll içerikli film. Muhteşem bir hikayesi var, eğlenceli hiç sıkmıyor. Oyunculuklar çok iyi. 70lerdeki Rock'ın durumu üzerine garip bir hikaye kurmuş abimiz, sonra sonra filmde sürekli geçen "This is the Real" sözüyle de büyük bir gönderme yapmış. Zooey'in rolü küçükmüş :( Ama hiç aratmayan Hudson var, sarışın sevdirdi adama :P

Kesinlikle muhteşem bir film :D

-How old are you?
-18
-O really? Me too...How old are you reall?
-17
-Oh my god! Me too.
-Actually its 16
-:) Me too
-That's 15

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #309 : 01 Eylül 2009, 17:39:33 »
En son bu gün TV8'deke ''Eyvah yaş 35'i izledim'' güzel sayılabilecek bir film ama her zevke uygun değil belirteyim.

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #310 : 01 Eylül 2009, 21:59:57 »
Otostopçunun Galaksi Rehberi'ni izledim sonunda. Biterken suratımda hala bi' gülümseme vardı. Tam hayal ettiğim gibiydi, benim mutlu mesut kapılarım dışında-konuşmalarını beklerdim mırıldanmalarını değil-. Keşke devamı falan da olsaymış ama.

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #311 : 01 Eylül 2009, 23:14:15 »
Otostopçunun Galaksi Rehberi'ni izledim sonunda. Biterken suratımda hala bi' gülümseme vardı. Tam hayal ettiğim gibiydi, benim mutlu mesut kapılarım dışında-konuşmalarını beklerdim mırıldanmalarını değil-. Keşke devamı falan da olsaymış ama.
Kitabı okumadan önce izlemiş olmama rağmen bence kötü bi uyarlamaydı yeaa. Yani kitaptaki olay tam verilmemiş gibi falan gelmişti bana.
Şey. Şimdi Das Experiment'i bitirmiş bulundum. Gerildim. Bitsin diye ağladım, hadi lan tırt, tamam ağlamadım ama bayaa bitsin istedim. Çok mükemmeldi diyemem ama iyi bi filmdi kesinlikle, izlenesi bence.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #312 : 02 Eylül 2009, 14:26:14 »
Spoiler: Göster

Science of sleep /biraz kısırdöngü bir film ama başarılı. 8/10

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı [NecRomanceR*]

• *
  • 46
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #313 : 02 Eylül 2009, 19:57:05 »
The Man From Earth

tek bir odada aynı kişiler arasında sürekli konuşmayla gecen 1.27 dklık, 2007 yapımı bir film. harikaydı tavsiye ederim :D

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #314 : 02 Eylül 2009, 22:01:30 »
Lat den Ratte Komma in / Let The Right One In

Türkçesi gir kanıma olmuş ama filmde ona göre bir istek yok. İzlediğim belki de en iyi vampir filmiydi. Ne aksiyon var ne şiddet. Müthiş kuzey atmosferinde iki tane çocuğun muhteşem aşk hikayesi olmuş. Bu kadar duygusal olacağını tahmin etmemiştim. Neler neler söylenir daha, of of :D

Böyle filmler yapın verilecek dvd paraları helal olsun :D