Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #585 : 30 Haziran 2010, 18:35:40 »
The Twilight Saga: Eclipse

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #586 : 30 Haziran 2010, 18:59:29 »
Dr. Stranglove or: How I Learnd to Stop Worying and Love the Bomb

Anam yazana kadar canım çıktı...
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #587 : 30 Haziran 2010, 20:31:17 »
Yahşi batı

hiç sevmedim çok küfür vardı.

« Yanıtla #588 : 01 Temmuz 2010, 11:09:28 »
Evet.Küfür ederek güldürmeye çalışıyorlardı.Bu yüzden güzel bir film olmamış.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #589 : 01 Temmuz 2010, 12:23:37 »
Cem Yılmaz için küfür ederek güldürmeye çalışıyor eleştirisi çok ucuz ve bayağı bir eleştiridir. Özellikle Yahşi Batı gibi filmlerde bunu söyleyebilmek için filmin tamamını(%100 completed) anlamak gerekir. Açıkçası sinemada tek başıma kahkaha attığım yerler oldu. Çünkü göndermeler çok derin ve görülemeyecek kadar ayrıntıdaydı.

En basit örnek. Gittikleri şehirin ismi üzerine açık açık hiçbir şey söylenmedi. Tabelada "cannonball" yazıyordu. Sonra buraya Türkiye'den kardeş kasaba olarak "Tophane" yi söylediler. Cümleler arasındaki ufak tefek "kelimeler" görsellerdeki ayrıntılar, tamamını çözebilmek için büyük birikim gerekiyor açıkçası. Gayet sağlam esprilerdi bunlar.

"Brockebackli gay kovboy Blackberry"

Cem Yılmaz'ın küfür ederek güldürüyor eleştirisi için söylediği bir şey vardı. "Ben orda film yapıyorum arkadaş, senin aklında küfür kaldıysa bundan bana ne!"
try again fail again fail better

« Yanıtla #590 : 01 Temmuz 2010, 13:19:25 »
Ben de zaten sadece bu filmi eleştirdim yani Cem yılmazı kötülemiyorum.Tabi ki benim de güldüğüm yerler oldu.Ama Arog ve Gora gibi daha önceki filmlere bakarsak bu filmi beğenmedim.Bu benim görüşüm sonuçta.Beğenebilirsiniz buna bir sözüm yok.Filmin bazı yerlerinde güzel espriler vardı.Fakat ben sadece fazla küfür kullandıklarını düşünüyorum.Ve yine dediğim gibi bu benim düşüncem.

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #591 : 12 Temmuz 2010, 11:02:37 »
Kıskanmak.

İtiraf edeyim izlediğim ilk Zeki Demirkubuz filmiydi. Açıkçası çok hayran kaldığımı söyleyemem, yorumlar Zeki Demirkubuz'un tarzını yansıtmadığını söylüyorlar. Bilemeyeceğim ama güzel oyunculukların yanında vasat bir hikaye anlatımı gibiydi. İçerdiği trajediyi tam olarak hissedemedim. Belki hikaye de biraz zayıfdı. Yönetmenin ilk kitap uyarlaması ve ilk dönem filmiymiş. Belki o yüzden bir zayıflık var.

Ha ama şu Nüshet rolündeki Bora Cengiz adlı gencin oyunculuğuna hayran kaldım. Son zamanlarda gördüğüm en ilginç yüzlerden birisiydi ve geleceği çok parlak bir oyuncu.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #592 : 12 Temmuz 2010, 13:05:19 »
~Spiderwick Günceleri~

Bir Pazar günü can sıkıntısından televizyonda kanallar arası gezinirken gördüm. Güzel bir filmdi. Dediğim gibi;can sıkıntısını gideriyor. Eğlenceliydi.
~Filmle İlgili~
Spoiler: Göster
Künye

[spoiler]Tür:Aile,  Bilim Kurgu,  Dram,  Fantastik,  Macera
Yönetmen:Mark Waters
Senaryo (Kitap):Holly Black,  Tony DiTerlizzi
Filmin Websitesi:www.spiderwickchronicles.com
Gösterim Tarihi:14 Mart 2008 (Türkiye)

---------------------------------------------
Özet
İkiz kardeşler Jared ve Simon ile onların ablaları Mallory , New England'daki Spiderwick kasabasına taşınırlar. Ancak kasaba onların hayalindeki gibi değildir: Oldukça köhne ve eskimiş bir yerleşim merkezi olan ve burada sıkılacaklarını düşünen kardeşler, bir süre sonra çevrelerinin perilerle kaplı olduğunu keşfederler. Ancak perilerin dışındaki birçok fantastik kahraman da yaşamlarına girecektir.

--------------------------------------------
GALERİ

[/spoiler]

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #593 : 12 Temmuz 2010, 17:48:22 »
New York I Love You

1. Saptama: En kötü kısa film Fatih Akın'ın kısa filmiydi...
2. Saptama: Nathalie Portman ne ara büyüdü de yönetmen oldu?

Not to mention the pincers...

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #594 : 12 Temmuz 2010, 18:55:09 »
Gigantic.

Sakin, huzurlu, güzel bir filmdi. Belki başka şartlar altında sıkılabilirdim ama içinde Zooey Deschanel'in olduğu her şey gözüme çok daha güzel ve çok daha sevimli görünüyor.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #595 : 12 Temmuz 2010, 22:10:49 »
Paranormal Activity

Aslında gece uyudukları sahne dışında diğer bölümler çok gereksizdi, neredeyse 3 kuruş harcamadan yapılmış bir filmin bu kadar çok hasılat alması akıl alıcak gibi değil. Film yapımcısı çakalın teki demekki  :D

Filme gelince, korkudan çok insanları gerilimle korkutmaya çalışmışlar. Aniden duyulan sesler, kapının hızlıca çarpması adamın 5 metrekarelik odada uçması...

Ama sonuç olarak o gece zor uyudum diyebilirim, insan karanlıkta kalıp yatağa gittiğinde "Ulan acaba bize de oluyo mu bunlar uyurken?" diyor  :)
Planemo Syndrome

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #596 : 13 Temmuz 2010, 00:07:39 »
Nihbrin' in önerisiyle Hot Tub Time Machine. Uzun zamandır gülmeye hasret kalan bünyem için ilaç gibi gelen bir komediydi. Kadroda John Cusack da var ama her zamanki ifadesiz suratıyla ekstra bir performans sergilemedi, diğer oyuncular götürdü işi, sevemedim bir türlü Cusack'ı :) Ev arkadaşımla izledim, gülme dozuyla ilgili hormanların düzgün çalışmamasından kaynaklanan "Monitöre Tükürük Sıçraması sendromu" ile karşılaştık. İzleyin !

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #597 : 13 Temmuz 2010, 00:31:35 »
Kick Ass.

Bir şeyler yazmazsam çatlarım sanırım. Şimdiden senenin en iyi filmlerinden birini izledik (şimdiden dedim de ay olmuş temmuz). Yalnız başlarda biraz sinirlendim. Bu bir ara her gece aklıma gelen şeydi çünkü. Özgün olma şansını yitirdi şimdilik. Yine de bu harika şey için teşekkürlerimi borç bilirim.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #598 : 13 Temmuz 2010, 02:39:40 »
Kick Ass.

Bir şeyler yazmazsam çatlarım sanırım. Şimdiden senenin en iyi filmlerinden birini izledik (şimdiden dedim de ay olmuş temmuz). Yalnız başlarda biraz sinirlendim. Bu bir ara her gece aklıma gelen şeydi çünkü. Özgün olma şansını yitirdi şimdilik. Yine de bu harika şey için teşekkürlerimi borç bilirim.

"Şerefsizim benim aklıma gelmişti." bu bile başkasının aklına gelmişte vizyontele'ye koymuşlar Özgür.

Son izlediğim film, Network isimli bir televizyon hicviyesiydi. Yetmişlerin sonunda yapılmış düşük bütçeli müthiş bir film ^^

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #599 : 13 Temmuz 2010, 17:54:54 »
Eclipse :)

Edit: Hani pembe yazıyı geçtim; o zamanlar ki film zevkim ne kadar boktanmış yahu.

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe