Kayıt Ol

Im Juli~Temmuzda - Fatih Akın

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Im Juli~Temmuzda - Fatih Akın
« : 03 Ocak 2009, 19:52:32 »

Yapım: 2000, Almanya
Tür: Komedi / Romantik
Yönetmen: Fatih Akın
Senaryo: Fatih Akın
Oyuncular:
Birol Ünel, Mehmet Kurtuluş, Branka Katic, Christiane Paul, Moritz Bleibtreu, İdil Üner, Jochen Nickel, Sandra Borgmann
Yapımcı: Ralph Schwingel
Görüntü Yönetmeni: Pierre Aïm
Müzik : Ulrich Kodjo Wendt, Alex Menck
Süre : 1 saat, 39 dk.
Gösterim Tarihi : 19 Mart 2004

Daniel, öğrencileriyle yakın ilişki kurma konusunda isteksiz davranan, kendi dünyasına gömülü genç bir öğretmendir. Juli ile tanıştıktan sonra yaşamının yeni bir yön alabileceğine inanmaya başlar.

Çünkü kadın, Daniel'in falına bakmış ve hayatının aşkını pek yakında bulacağı konusunda onu ikna etmiştir. Bir süre sonra adam, bir Türk kızı olan Melek'e tutulur ve peşinden Türkiye'ye gitmeye karar verir. Juli ise Daniel'in peşindedir ve birlikte bir dolu süpriz ve tesadüflerle dolu keyifli bir yolculuğa başlarlar.

Çok aradım da bulamadım başlığı. Konu özeti de ayrı bi kısa... Neyse yorum; acayip tatlı, masalımsı bi aşk hikayesi. İnsan izleyince aşık olmak istiyor. Juli'nin felsefesi çok harikadır, acayip etkileyicidir. Hatta itiraf etmek gerekirse dünyayı gezme arzum bu filmi izledikten sonra çok daha güçlenmişti. Ayrıca herkese olur mu bilmem ama sonunda beni ağlatmayı başarmıştır :D.
Juli'de ayrı bi güzeldir.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Im Juli~Temmuzda - Fatih Akın
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2009, 20:36:26 »
Çok zevkli bir filmdi, fatih akın işte. Kaşık muhabbeti arkadaş geyiklerine alet oldu, büyük bir afiyetle izledik güzel bir grupla zamanında. Başlığındaki çift anlamlılık da pek bi leziz ki
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Im Juli~Temmuzda - Fatih Akın
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2009, 21:48:46 »
Çok kaliteli bir film, bence Duvara Karşı'dan çok daha güzel. Filmin ismi de gerçekten harika. Filmdeki tesadüfleri de çok güzel yansıtmış Fatih Akın, ben görünce böyle olup güldürüp geçicek demiştim mesela July karakterine. TV8'e teşekkür ediyorum burdan.
try again fail again fail better