Kayıt Ol

Warcraft Filminden İlk Görüntüler Geldi

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Warcraft Filminden İlk Görüntüler Geldi
« : 22 Mayıs 2015, 17:34:17 »

Blizzard’ın tüm dünyada milyonlarca hayranı olan oyun ve kitap serisi Warcraft’ın sinema uyarlamasından ilk görseller geldi.

World of Warcraft oyununun sinemaya uyarlanacağını uzun süredir biliyorduk. Fakat düzenli aralıklarla projenin ertelendiği ve rafa kaldırıldığı haberleri geliyordu; filmde oynayacak oyuncuların açıklanması dışında da çok fazla bir bilgi paylaşılmıyordu. Ancak geçtiğimiz aylarda filmin vizyona giriş tarihi nihayet belirlendi ve böylece geri sayım da başlamış oldu...

Haberin devamını okumak ve Orgrim Doomhammer'a yakından bakmak için sizi buraya alalım.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
Ynt: Warcraft Filminden İlk Görüntüler Geldi
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2015, 19:31:20 »
Warcraft'ın da Comic-Con görüntüleri sızmış.

Meraklısı varsa kaldırılmadan izlesin.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2016, 17:29:39 »
Bu başlık ölmüş biraz, filmin başka başlığı da yok, o yüzden hortlatmam şart. İlk fragmandan sonra herkes gibi şüphelerim vardı bu filmle ilgili, özellikle de CGI konusunda, ama dün çıkan fragmanı izledikten sonra çoğu silindi. Şahane bir fragman, gerçekten olacak gibi bu film. Merakla bekliyorum.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı BlackOut

• **
  • 71
  • Rom: 1
  • Mantık kontrolü eline aldığında insanlık ölür.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2016, 10:45:42 »
Heyecanla bekliyoruz, şunu yeni buldum paylaşmak istedim:
İzleyin lütfen.
Spoiler: Göster
Cüceyi görmeyen kalmasın ;D.
Bir de şu anki Youtube top comment çok komik kaybolur falan diye buraya kopyaladım. İzledikten sonra okuyun :D.
[spoiler]"0:53 If chopping your nuts off isn't a Crit i dont know what is."
[/spoiler]
“What is history but a fable agreed upon?”
-Napoléon Bonaparte

"He saw it in her eyes. The anguish, the frustration. The terrible nothing that clawed inside and sought to smother her. She knew. It was there, inside. She had been broken.

Then she smiled. Oh, storms. She smiled anyway.

It was the single most beautiful thing he’d seen in his entire life."

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Nisan 2016, 21:56:35 »
Şimdiden erken konuşmak gibi olacak ama: Filmin kendi tarzında beklenileni vereceği umudunu taşıyorum.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2016, 22:28:02 »
Bugün hasta hasta sinemaya gidip ‪Warcraft‬'ı izledim. Çünkü biletleri ta pazartesi almıştım. Çünkü hiçbir beklentim olmayıp, hatta derin bir hayal kırıklığı olacağını düşünmeme rağmen sırf o adı için, sırf o yıllar yılı beni esir eden o muazzam dünya ve senaryosu için çantaya ilaçları doldurup gittim. (Esir eden Warcraft, WoW değil)

Filmi Warcraft evrenini hiç bilmeyen biriyle izledim. Ve sonuç: ikimiz de çok beğendik.

Warcraft benim için Blizzard'ın en iyi ürünüdür. Çok uzun yıllardır aşık olduğum bir oyun serisi. Ve bilenler bilir, Warcraft dediğinizde o kadar çok karakter gelir ki aklınıza, hangisini önce anlatmalı karar veremezsiniz. Bence film o karakter doluluğunu güzel yansıtıyordu.

Bir Warcraft sever, hatta hayranı olarak film beni fazlasıyla mutlu etti. Kral Llane gibi olmamış karakterler ve oyuncu seçimleri olsa da, adlarını ve repliklerini ezbere bildiğimiz tüm o karakterler fazlasıyla "olmuştu". Bazı yerler de fazlaca hızlı geçiliyordu maalesef. Onu inkar edemem. Yine de genel anlamda olan beğenime pek gölge düşürmedi bu.

Her yeni isimde içimden taşan heyecanı anlatamam. Hele ki Warcraft orklarının bu derece başarıyla beyaz perdeye aktarılmış olmasından büyük mutluluk duyuyorum.

Filme dair beklentim olan o derin hayal kırıklığı da daha ilk sahnede, o anlatıcının konuya girişi ve film başlarken önümüze serilen sahneyle birlikte uçup gitti bu arada. Daha başından tavladı beni.

Velhasıl, eleştirdiğim noktalar olmasına rağmen kalbimi fena çaldı bu film. Ayrıca ilk defa Warcraft evreniyle tanışan arkadaşımı da fazlasıyla etkiledi. Ona sadece 2 noktada açıklama yapmam gerekti, o kadar. Sargeras'a olan o küçüüüük dokundurma hariç :). Ona hiç değinmedim.

Acil devam filmi gelmeli. Zaten sonu ve olayların gidişatı itibariyle bir devam filmi olacağı açık. Ama ben sinemadan çıkarken devamı için beklemem gerektiğini düşündükçe çok canım sıkıldı :).

Not: Durotan ve Orgrim'i gördüğüm yerde "asın bayrakları!" diye içimde biri haykırdı, doğrudur.

Not2: Eleştirilere aldırmayıp kendi gözlerinizle görün. Her hayranı tatmin etmeyecektir elbet, ama kendi yorumunuzu ya da eleştirinize getirmeniz bence çok önemli.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2016, 09:53:31 »
 Ben az çok bilen biri olarak gittim ve etrafıma baktığımda epey bildiğimi fark ettim. Merak ettiğim tüm karakterler filmin ilk on dakikasında kendini gösterdi ve hepsi beklediğim gibi olmuştu. Büyü sahneleri harikaydı. Dolu dolu büyü efektleri süper olmuş. Oyundan çevrilen bir film olduğuna bakarsak böyle olması da gerekirdi zaten.

Herkes filmden Gul'dan düşmanı olarak çıktı lakin benim sempatim arttı karaktere. Daniel Wu hakkını vermiş bence. Kral Llane konusunda Fırtınakıran'a katılıyorum, baştan savma bir karakter olmuş diğerlerine göre. Bir iki sahnede uzun toplu siyah saçları ile Hellscream'ı yakaladığımı hissettim ve kendimi Hellscream diye bağırmaktan zor alıkoydum.

Benim en sinir olduğum yer orkların kendi dillerinde konuşurken birden ingilizceye geçmesiydi. Tuhaf kelimeler kurarken birden 'Seyv ağ pipıl' diyince, ne oluyora bağladım. Yine de oyunu ya da hikayeyi bilen birine çok daha fazla keyif vereceğine düşünüyorum filmin.

Ben Warcraft evreninde en çok Thrall ve İllidan hikayelerini sevdiğimden bunların filmini çabucak görmek istiyordum ve filmin son sahnesi benim beklentilerimi karşılayacaklarının sinyalini verdi.

FOR THE HORDE! 

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2016, 23:02:42 »
Orcların capcanlı ve içten performansları, insanlarınkine oranla daha başarılı. Filmin en büyük albenileri, endişelerin aksine Orcların sunumu olmuş. Düşmanlarına ve birbirleri arasındaki çıkar ve güç ilişkileri, etki-tepki içerisinde anlam vermede güçlük çekilmeyecek cinstendi. Büyücü Gul'dan'ın bile tesirini sağlayabilmek adına büyüye öyle hemen yaslanmaması da bundan. Ortada, hayatı kurutan saf kötülükten bahsedilebilse de, yöntemleri, film boyunca ister sinsilik ister politik ister büyüden taraf olsun; belli şartlara bağlı ilerlemek zorunluluğunda olması, ayakları yere basan bir dünya olduğu hissiyatı verdi. Filmin içinde tekrar eden laf var ya, "Karanlık aydınlıktan, aydınlık karanlıktan doğar." Onu temel felsefe edinip, durum karşısında, ait olunduğu hissedilen tarafa göre takınılan tavrın aşırılığına veya yeterliliğine göre, karakterleri iyi ya da kötü olarak konumlandırma mevcut. Klasik iyi-kötü çatışmasının karmaşıklık anlamında biraz daha üstünde bir yapı var sanki.

Büyü kullanımı kısmında genel yorumlar, "büyü gördük" tadında. Cafcaflı efektin eşliğinde belli bir mantık ve toklukla işlemesi gerçekten de olmuşluk hissi uyandırıyor sahiden de.

CGI Orcların inandırıcılığına uğraş vermekten, gerçek oyunculardan oluşma insan tarafı fazla tutuk, öykü akışındaki konum ve davranışları, işlevsellikten öteye gidememiş gibi. Büyücüleri bu eleştiriden muaf tutuyorum elbet. Onlar, filmin arkadaki yıldızları.

Vizyona girmeden evvel kötü olmasından çekinilen kısımların olmuşluğu, geri kalan kısımları zayıf mı bırakmış dedim kendi kendime. Öyle bir tat aldım işte filmden.

Türlü büyünün, yaratığın, canavarın olduğu yapımı, eldeki malzemeyi hor görenlerin ellerin izleseydik; korkulduğu gibi ucuz bir eğlenceyle karşılaşırdık. Endişe duyulan noktalardan beğeni toplayıp, diğer noktalarda aksar gibi gelmesi kararsızlık yaratabilir.

Son olarak:
-Film ilerleyip, insanların umudu kalmadıkça, Kralın etrafındaki beyaz kurmaylarının sayısı azalıp, biri Asya öteki Afrika kökenli iki kurmayı daha bi' göze çarptı. Umutsuzluğun altını çizmek için ilginç bir yol. He, he! İçim fesat!
-O kükreyen yeşil eşek sıpasına bayıldım. Kükre yiğidim, kükre!
-Ve ne yalan söyleyeyim, Paula Patton'nın Garona karakterini canlandırırken ki hali, normal halinden daha güzel ve alımlı geldi. Anlaşılacağı üzere, bende bir terslik olmalı!

NOT: Garona'nın "kemikler kırıldıkça sağlamlaşır," konuşmasında ima ettikleri rahatsız ediciyken, Khadgar'ın da kendi derdini açması sonrasında, bir an, Lothar'ın da dertleşmeye katılacağını düşündürttü :).

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • Rom: 0
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2016, 19:32:38 »
Film Hobbit'in tersi olmuş. Daha uzun olması gerekirken çok hızlı geçmişler. Bazı yerlerde gereksiz bir tempo sezdim. Keşke biraz daha demleye demleye gitselerdi. Böylelikle yan karakterler daha fazla işlenebilirdi.
Bir de orkların dili çok hoşuma gitmedi. Yani seslerine biraz eko verip, insan gibi konuşturup alın size yaratık diye sunmuşlar gibi hissettim. Nasıl lord of the ringste, elfler bize o farklılık havasını verdiyse ki dil bunda önemli bir faktördür, orklar da daha fazla verebilirdi.

Ne olursa olsun devamını merakla bekliyoruz ve 2.30 - 3 saate yakın bir süre olmasını diliyoruz, çünkü yeterli malzeme, karakter, konu var. Eh geri kalan da business heralde.
Devam filminde Thrall üzerinde yoğunlaşmaları seriye renk katabilir.