Kayıt Ol

Sistem Tanıtım Kitabı

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Sistem Tanıtım Kitabı
« : 15 Ocak 2014, 22:39:21 »
Sistem Tanıtım Kitabı, Geekyapar.com sitesinin çok güzel bir çalışması. Peki nedir bu çalışma ? Aslında fikir çok basit, adamlar oturmuşlar ve 46 tane FRP sistemini kısaca tanıtan pdf formatında bir kitapçık hazırlamışlar. Eğer FRP'ye başlama niyetiniz ya da yeni sistem arayışlarınız varsa bir göz atın derim... STK'yi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz :

http://geekyapar.com/category/projeler/stk/

Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Sistem Tanıtım Kitabı
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2014, 10:41:15 »
Vay canına... 46 sistemi incelemiş adamlar ciddi ciddi. Güzel bir kaynak olmuş, teşekkürler Şahin.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2014, 14:15:32 »
Ne demek efenim görevimiz... Ne yalan söyleyeyim söz konusu projede emeği geçen herkesi bende takdir ettim. Ama benim favori sistemim olan Gurps'ün 4th Edition'nı önermişler. Bu yüzden biraz bozulmadım desem yalan olur. Gurps oynamayı düşünen arkadaşlara şiddetle 3rd Edition önerilir ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2014, 15:19:10 »
O konuyla ilgili sitemi tanıtan bir makale yazacaktın hani sen, ne oldu o iş? :) Bizim aramızda onu bilen bir tek sen varsın ve bizimle paylaşırsan çok sevap alırsın. Zarların hep 20 gelir, o derece!
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2014, 15:51:15 »
Aslında onu yazmaya oturmuştum ama baktım hazırı var acayip üşendim. Aslında Gurps'ün iki edisyonu pek farklı değil. Sadece 4'te gereksiz olduğunu düşündüğüm bir iki stat var o kadar. Eğer ben buradaki yazıdan tatmin olmadım diyorsan senin hatrına bir tane de ben yazıveririm ;D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2014, 19:09:25 »
Olmadım! :D O yazıyı iki senedir bekliyorum ben. Hem Gurps nedir bilmeyen 1000 Rıhtım üyesi var burada.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı geekyapar

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Ocak 2014, 19:32:44 »
Teşekkürler dostlar!  :fight:

STK süreli bir yayın, 2 ay sonra genişleyecek, yeni sayısı çıkacak.

Eklemek istediğiniz yazılar olursa STK'nın iç kapağında projeyi başlatan ve alıp yürüten dostumuzun e-posta adresi mevcut, ya da doğrudan merhaba@geekyapar.com 'a da ulaşabilirsiniz.
- ne diyoruz?
- geekyapar!