Kayıt Ol

Farklı Olmak

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
Farklı Olmak
« : 11 Ağustos 2011, 05:02:44 »
Çok farklı insanlar var etrafta.

Çok ama çok farklı mesela. Sidiğe ve boka erekte olan bir adamla tanışmıştım bir keresinde. Umumi tuvaletlere giremiyordu çünkü fena halde tahrik oluyordu. Türkçeyi Arapça gibi kağıdın sağından başlayarak yazan birini görmüştüm okulda. Sınıfta falan kaldı, atıldı. Son gördüğümde otoparkta tiner çekiyordu. Ama müziğe yeteneği vardı dört beş tane enstrüman çalmayı bilirdi. Annesine orospu diye bağıran bir arkadaşım olmuştu bir keresinde. Sadece bu değil tabi, sürekli küfrediyordu kadına. Başkası orospu çocuğu dediğinde ise sinirleniyordu. Garip işte. Farklı. Babam vardı mesela, bir büyük devirir sonra da ayık halinden on kat daha iyi araba kullanırdı. Konuşmasını anlamak hayli zorlaşırdı o ayrı konu tabi.

Farklı olmak nedir? Bu kadar önemli bir şey midir ki? Evet her canlı ve cisim birbirinden farklıdır. Bir taş ile başka bir taş birbirine tıpatıp benzese de, o taşlara tekme atan insanlar farklıdır. Canlıların ne kadar farklı olduğundan bahsetmeye bile gerek yok sanırım.

Demek istediğim şu ki, sadece farklı olmak işe yaramaz bir şeydir çünkü herkes farklıdır. Önemli olan farklılıklar vardır mesela fikirler. Çoğunluğun aksine bir şey düşünüyorsan o konuda farklısındır ama gene de pek bir işe yaramaz farklılığın. Fani dünyada belki bir iki dişi bulmana yarar ama büyük resme bakıldığında eline geçen hiç bir şey olmaz.

Evrenin ucu ve bucağı bilinmiyor.

Bu devasa evrende ufacık bir gezegendeyiz,

Ve “bizden” 7 milyar tane var.

7 milyar insan, belki bir kaç bin insanın kendi çıkarlarına göre belirlediği kurallara göre yaşamaya çalışıyor.

Ve sen hala farklı olduğunu kanıtlamaya çalışıyorsun.

Sen bir hiçsin.

Ben bir hiçim.

Az önce klozete bıraktığım kararık şey bir hiç.

“Bizler dünyanın dans eden ve şarkı söyleyen pislikleriyiz.” [*]Tyler Durden[/*]

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Farklı Olmak
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2011, 05:13:15 »
Bu gün bu konu hakkında düşünüyordum tam. Birilerinin -şu bir kaç bin var ya- Sim City'si gibi hissettim kendimizi. Sanki birileri Age of Empires oynuyormuş gibi.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2011, 16:15:22 »
Bu gün bu konu hakkında düşünüyordum tam. Birilerinin -şu bir kaç bin var ya- Sim City'si gibi hissettim kendimizi. Sanki birileri Age of Empires oynuyormuş gibi.

Olur öyle.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2011, 16:25:16 »
İnsan böyle düşünebildiği andan itibaren... Nasıl demeli... Pek bir şeyi umursayamıyor. Güzel bir yazı.

Çevrimdışı Kanashii Uchiha

• **
  • 99
  • Rom: 9
  • Melek sesli iblis ve kan damlaları...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2011, 22:47:43 »
Bu iki oldu yani ''kısa ve öz''ler.Tam anca başlıyor derken  bitiyor.
Sinir bozucu.. Ama bu arada doğal anlatım tarzına bayıldım.Bir jenerikten alınma gibiydi ki, gözlerimin önünden kareler geçmeye de başlardı biraz daha uzun olsaydı. :)
Tutunabilecek her şeyin yok olduğunda var olursun...Gerisi sadece suretlerin karmaşası!