Kayıt Ol

Soytarı

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
Soytarı
« : 20 Şubat 2011, 20:31:42 »
Soytarı

Birinci perde; Soytarı ağlıyor ve alkış alıyor. Bu soytarının ilk başarısı. Zaten yapmacık gülemiyordu. Ağlayışı gerçek. Gerçekler değer görüyor.

İkinci perde; Soytarı intihar etti. Kimse ağlamıyor ve kimse alkışlamıyordu. Bir başka oyunsa, bu gece yeşil kadife ceketinle eve gelişin ve seni kedimin gözlerinin içinde gördüğüm.

Bir oyun daha, soytarıyı gömdük. Yeni bir soytarı alındı, yeni alkışlar. Her şey değişiyor. Boşluk ağır ağır ya da aceleci kapanıyor. Bunların hepsi oyun! Bu oyunun kurallarını domino taşlarına yazıp dünyamın çevresine sıraladım. Bu oyunun içinde en çok ölü soytarı anlıyor beni. Mezarı çiçeklenmiş ve masamdaki bal kasesinden benimle konuşuyor. Öğütlüyor. Az iç diyor! Az aşık ol! Az düşün! Ve azar azar bırak bütün oyunlarını...

Son oyun; Yeni soytarı alkış alamadığı için sahneyi terk etti. Tiyatro kapanıyor. İlk umutlar ayrıldı oyundan, umutsuzlukla gerçek oynamak istemedi.
Düşüm, soytarı ve ben kaldık bu sahte oyunda...
Spoiler: Göster

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Ynt: Soytarı
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2011, 19:22:33 »
Tam anlamıyla ilginç denebilecek bir yazı olmuş. Notre Dame'ın Kamburu'nu hatırladım nedense. Bizimle paylaştığın bu kısa fakat öğütlerle beslenmiş yazı için teşekkür ederim.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Soytarı
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2011, 00:47:11 »
Biraz karmaşık olmuş fakat yapmak istediğin şey de vermek istediğin duyguyu karmaşayla beraber vermekmiş sanırım. Ellerine sağlık... :)
May the force, be with you.