Kayıt Ol

Spawn

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Spawn
« : 02 Haziran 2009, 16:58:00 »

Yönetmen: Mark A.Z. Dippé
Senaryo: Alan McElroy, Todd McFarlane (Kitap)
Görüntü Yönetmeni: Guillermo Navarro 
Müzik: Graeme Revell 
Oyuncular: Michael Jai White (Al Simmons/Spawn) , John Leguizamo (Clown/Violator) , Martin Sheen (Jason Wynn) , Theresa Randle (Wanda Blake) , Nicol Williamson (Cogliostro)
Süre: 96 Dk.
Çıkış Tarihi: 28 Kasım 1997 (Türkiye)

Konu:
Gizli bir görev sırasında iş arkadaşları tarafından öldürülen Al Simmons. Karısını son bir kez görmek amacıyla şeytanla bir anlaşma yapar. Dünyaya dönmesi, karşılığında insanlığın yok edilmesinde kullanılacak olan cehennem ordularını komuta edecektir. Simmons aslında ölmeden önce tek kişilik bir ordu gibidir. Ama eski gücü yeni efendisinin ona verdiği güçler yanında önemsizdir. Yeni güçlerini öğrenmeye başladığı dönemde onun özelliklerini fark eden iki esrarengiz figür ortaya çıkar.

Bunlardan biri Cogliosto, Simmons'ı şeytana karşı savaşıp insanlığın yeni kahramanlarından biri olması için ikna etmeye çalışırken, diğeri Clown da onu şeytanın ordularını yönetmesi gerektiği konusunda iknaya çalışır. Ayrıca Clown , şeytanla anlaşmasını bozmaması için şeytani hükümet ajanı Jason Wynn'la da bir anlaşma yapar. Güç sahibi olmak için herşeyi yapmaya hazır olan Jason Wynn aynı zamanda Simmons'un nöldürülmesinden sorumlu olan kişidir ve intikam peşindeki Spawn'ın ilk hedefidir.
Çizgi romanı hiç okumadım yahut çizgi filmini hiç izlemedim lakin filminin en azından kendim için o zamanın şartlarına göre çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Hatta o pelerin efektini her görüşümde şöyle bir koltuğumdan kayasım geliyordu. Dün nostajli yapayım diye bir kez daha izledim ve şu anda çekilen bir çok filme (bazı basit sahnelerine rağmen) taş çıkartacağı kanaatindeyim. İzlemeyeniniz kalmamıştır diye düşünüyorum. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Spawn
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2009, 18:16:15 »
Çizgi filmini Cine 5 yayınlardı, hemde gece 11de :). O zamanlar moviemax, yok salonlar falan filan gibi kanallar yoktu tabii. Vizyon filmlerinin hepsi Cine5 gibi paralı bir kanalda olurdu.

Ben çizgi filmini izlerdim 10 yaşındayken. Ama o zamanlar gece 11e kadar uyumadan kalkmak zor olurdu tabii.

Filminin yenisi mi çekiliyor?diyerek girdim bu başlığa ama saolsun magicalbronze nostalji yapmış bizlere :). Hoş oldu, saol Hakan

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2009, 19:20:24 »
Gerçekten çok harika bir filmdi zamanına göre hala da seyredilir yani :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2009, 21:50:22 »
Of of of hayatımın Anti-Kahramanlarından biri işte bu ya... Film de çocukluk travmalarımdan biridir, 2 yıl spawn oyuncağı aradığımı bilirim. Lanet olası gümrük vergileri ve toys r'us 'da satılmayan McFarlane oyuncakları!

Onun dışında, 3 Cilt Çizgiromanım var, orijinal McFarlane çizimi xD Arkabahçe sağolsun.

İzlemeyenlere izlemelerini öneriyorum. Ayrıca o büyücü şovalyenin adı Cogliostro, yanlış olmasın (gerçi bir harften ne kadar yanlış olursa xD)

Bi de, filmin şu parti mi ne bi sahnesi var, yanlış hatırlamıyor, uydurmuyorsam ve rüyamda görmemişsem orada Angela'yı görüyoruz, yeşil tuvaletli ya da elbiseli ve kulağında şu ünlü spawn küpeleriyle :D dikkatle izlemek lazım tekrar.

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2009, 10:35:36 »
Ben sanırım 2000'lerde televizyonda izlemiştim.
Spoiler: Göster
Karısı adamı aldatıyordu sanırım. Konusu bakımından az da olsa Ghost Riderla benzerlik göstermeside ayrı bir ilgi çekici nokta.

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.