Kayıt Ol

Star Wars: Klon Savaşları

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
Star Wars: Klon Savaşları
« : 17 Ekim 2012, 22:03:11 »
Star Wars: Klon Savaşları, Amerikan animasyon televizyon dizisi. Sinema filmi Yıldız Savaşları'ndan uyarlanan dizi, serinin ikinci (Klon Saldırısı) ve üçüncü (Sith'in İntikamı) bölümleri arasında geçen olayları konu almaktadır. 2008 Ağustos ayında 98 dakikalık bir film ile başlayıp, 22 bölüm olarak planlanan ilk sezonunu 3 Ekim 2008'de Cartoon Network'te yayınlamıştır. Dizi şuanda yeni bölümleri ile yayınlanmaya devam etmektedir.

Konu:
Klon Savaşları’nın geçtiği dönemi ele alan çizgi dizi, henüz karanlık tarafa geçmeyen Anakin Skywalker’a ve diğer Star Wars karakterlerine derinlik katıyor.

Yıldız Savaşları film serisinden uyarlanan çizgi dizi Klon Savaşları, Bölüm II ile Bölüm III arasındaki zaman diliminde yaşanan olayları konu ediyor. Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Padmé Amidala, Yoda, Yüce Başkan Palpatine ve General Grievous bu seride de karşımızda olacak. Olay örgüsü, Galaktik Senato ile Bağımsız Sistemler Konfederasyonu arasındaki anlaşmazlığa odaklanıyor.

Her iki tarafı da kontrolü altında bulunduran Yüce Başkan Palpatine, diğer adıyla Darth Sidious, Jedi Şövalyesi Anakin Skywalker’ı kötülerin tarafına çekmeyi planlamaktadır. Yoda, Mace Windu, Obi-Wan Kenobi ve diğer Jedi Şövalyeleri’nin liderliğindeki Cumhuriyet Ordusu ise General Grievous’a karşı büyük bir mücadele vermektedir. 3. Sezonu Türkiyede bitmiş olup, Amerika'da 5. sezonu ise 29 Eylül tarihinde başlamıştır.

Kaynak: www.wikipedia.org
(Düzenlenmiştir)

(Yazının bundan sonrası spoiler içermektedir.)
Beşinci Sezon ile birlikte dizinin karakter ve nesne tasarımları yenilenmiş, daha dinamik bir görünüm kazanmıştır. Ayrıca diziye üçlemelerden hatırladığımız birkaç karakter de dahil olmuş ve Klon Savaşları iyice kızışmıştır. Özellikle Darth Maul'ün ölümün karanlığından geri dönmesi ve intikam arayışına girişmesi hayranlarını sevindirmiş fakat artık dizinin sonuna yaklaşıldığını bildirdiği için de hüzünlendirmiştir. Zira dizinin yapımcı şirketi Lucas Film kendilerine iletilen sorulardan birine "Dizi en az 5 sezon ve 100 bölüm olacaktır" cevabını vermiştir. Ardından yaptıkları başka bir açıklamada beşinci sezonun son sezon olacağını kesin olarak bildirmişlerdir.

Spoiler: Göster

"Her zaman hatırla ben korkuyum, her zaman hatırla ben avcıyım, her zaman hatırla ben pisliğim, her zaman hatırla ben önemsizim!"

Not: Muhteşem Yüzyıl'ın bile konu olarak açıldığı bu kategoride Klon Savaşları'nın olmaması beni şaşırttı açıkçası.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı bilimkulubu

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Star Wars: Klon Savaşları
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2012, 00:43:39 »
Nedense bu çocuk tarzı bilimkurgu beni çekmiyor

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2013, 16:11:38 »
Nedense bu çocuk tarzı bilimkurgu beni çekmiyor
bana göre çok iyi grafik ve kurgu olarak müthiş

Çevrimdışı Swarley

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2014, 00:47:16 »
6. Sezon da yapıldı ve yayınlandı bu arada ve artık gerçekten bitti, 6. sezon final sezonu oldu. İzlemeyi de bugün bitirdim ve son sezonun çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Zaman zaman çocuk dizisine dönse de her zaman başka bölümlerinde bunu fazlasıyla telafi ediyor. Filmleri izleyen herkese tavsiye ederim, ki zaten filmlerdeki bazı olayların perde arkasını anlatan bölümler de var.