Kayıt Ol

Steam ve Diğer Platformlar - Son Haberler!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Steam ve Diğer Platformlar - Son Haberler!
« Yanıtla #150 : 05 Aralık 2014, 14:38:08 »
Capcom'un fiyatları da yüksek. Bu üçüne dikkat etmek lazım.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 05 Aralık 2014, 14:44:23 »
Yok ya, Capcom'un fiyatları bence normal. Ultra Street Fighter IV 63, Devil May Cry 89 TL mesela. Bu oyunlar için çokta uçuk fiyatlar değil aslında. 2K ve Ubisoft gibi utanmadan 170 TL istemiyor adamlar ;D Sadece Lost Planet ve Dead Rising pahalı onlarda zamanla ucuzlar diye düşünüyorum...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 05 Aralık 2014, 15:26:54 »
Aral'ın Steam'deki fiyatlara nasıl etki ettiğini hala çözebilmiş değilim ben. Okudum yaptıkları açıklamayı ama yani... Asıl dağıtıcı firmaların (bkz: Ubisoft) ucuza satmamak için bahanesiymiş gibi de gelmedi değil, bilemedim. :P Sonuçta fiyatları onlar ayarlıyor, Aral'ı baz aldıklarını söylüyorlar yalnızca. Oyun dağıtıcılarının çoğu Steam'in yaptığı düzenlemeye dokunmazken bir kısmı fiyatları yukarı çekiyorsa bundan ben o dağıtıcıları sorumlu tutarım açıkçası.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 05 Aralık 2014, 16:54:03 »
Yok ya, Capcom'un fiyatları bence normal. Ultra Street Fighter IV 63, Devil May Cry 89 TL mesela. Bu oyunlar için çokta uçuk fiyatlar değil aslında.

Öyle diyorsun da Ultra Street Fighter IV'ün normal satış fiyatı 14,99$. Doları 2 liradan hesaplasak 30 lira eder. Hadi 2,40'tan hesaplayalım, 36 lira.  63 nireee 36 nire? (Tersten mi okuyorlar acaba? :P )

Mesela DMC 3'ün normal satış fiyatı 19,99$, bizde 55,50 TL. Yani Capcom oyunları da normal fiyatının 3 katına satılıyor bize.

Yalnız Devil May Cry da acayip bir durum var, onu fark ettim. Tekil hali 89 değil, 134 TL. Paket olarak, tüm DLC'leriyle 89 TL. Nasıl oluyor o? :D
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 05 Aralık 2014, 17:14:45 »
Yukarıdaki oyun fiyatlarını görünce yazasım geldi Witcher 3 kutulu  PC versiyonu Türkiye'de 69 TL den çıkacakmış

Hatta http://www.dr.com.tr/oyun-konsol/the-witcher-3-wild-hunt-pc//oyunlar/rpg-role-playing-games-/urunno=0000000625209 bu linkide ekleyeyim D&R'da %15 indirim ile oyunu 60 TLye önsipariş verebilirsiniz.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 05 Aralık 2014, 17:59:50 »
Şimdi Steam TL'ye geçince kendi içinde satış yapan tüm şirketlerin oyunlarını ortalama olarak 1 Dolar = 1,5 TL gibi bir oranla liraya çevirdi ve satışa başladı. Aral, Ubisoft ve 2K için Türkiye'de dağıtım yapan şirket(başkalarının da dağıtımını yapıyor mu bilmiyorum). Bu şirket, Ubisoft ve 2K'ya gidip diyor ki "Steam'de oyunları bu kadar ucuza satmayın, kutulu satışlar düşer." Bunun üzerine Ubisoft ve 2K, Steam'e başvuruyorlar. Diyorlar ki bu ülkede oyunlar bu paraya satılıyor, fiyatları güncelleyin. Steam de firmaların belirttiği gibi oyunlarının fiyatlarını Aral'ın söylediği Türkiye'deki kutulu satış fiyata çekiyor.

Olay tam olarak böyle olmasa da buna çok yakın bir şekilde gerçekleşiyor. Yani Steam'de şu anda pahalı gördüğünüz hemen her şeyin sorumlusu Aral diye tahmin ediyoruz.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 05 Aralık 2014, 18:27:02 »
Kutulu satış çok var ya Türkiye'de zaten, herkes takır takır oyun satın alıyor. Arkadaşım Türkçe çeviri istendiğinde Türkiye'de oyun satılmıyor diyen siz değil misiniz? Kutulu oyundan daha pahalıya dijital kopya satarak ne elde etmeyi bekliyorsunuz acaba? Ülkede orijinal oyun satışı yapılmasının tek sebebi Steam neredeyse yahu, onu da bitirin. Çok zekiceymiş kardeş. Satışlarınızı katlarsınız eminim. ((:

Kendi ayağına sıktı adamlar resmen. Neyse, keyifleri bilir, torrent ne güne duruyor? Ucuza alma imkanı olduğu, saçma fiyatlara satmadıkları sürece korsan oyun oynamıyorum, Steam indirimlerini bekleyip oradan alıyorum oynayacağım oyunları uzun süredir. Ama Steam'de de aynı haltı yiyeceklerse hiç umurumda değil açıkçası.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 05 Aralık 2014, 19:51:54 »
Yok ya, Capcom'un fiyatları bence normal. Ultra Street Fighter IV 63, Devil May Cry 89 TL mesela. Bu oyunlar için çokta uçuk fiyatlar değil aslında.

Öyle diyorsun da Ultra Street Fighter IV'ün normal satış fiyatı 14,99$. Doları 2 liradan hesaplasak 30 lira eder. Hadi 2,40'tan hesaplayalım, 36 lira.  63 nireee 36 nire? (Tersten mi okuyorlar acaba? :P )

Mesela DMC 3'ün normal satış fiyatı 19,99$, bizde 55,50 TL. Yani Capcom oyunları da normal fiyatının 3 katına satılıyor bize.

Yalnız Devil May Cry da acayip bir durum var, onu fark ettim. Tekil hali 89 değil, 134 TL. Paket olarak, tüm DLC'leriyle 89 TL. Nasıl oluyor o? :D

Bak ben bunu bilmiyordum. Demek daha önce hiç Capcom oyunu almaya niyetlenmemişim ;D Kahrolsun Capcom !

Bu arada DMC olayı çok ilginçmiş. Ama bazen hatalar yapabiliyorlar. Bende geçenlerde 30 cent gibi komik bir fiyata Tropico 4'ü ve bütün dlclerini almıştım ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 18 Aralık 2014, 19:25:09 »
Sanırım bugün, 35 dakika sonra kış indirimleri başlayacak.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 18 Aralık 2014, 20:04:20 »
Ve... BAŞLADI! Brace your wallets!

#hayır

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 28 Aralık 2014, 15:00:09 »
Süresi dolmadan Brothers: Tales of Two Sons'ı alın. Şu an 2,40 TL. Değerine göre şaka gibi br indirime girmiş. Sakın kaçırmayın.

5 saat gibi kısa bir sürede biten, tatlı mı tatlı, ama bir o kadar da hüzünlü bir oyundu Brothers. Oynarken eğlendiğim kadar bazı yerleri içimde bir burukluk yaratmıştı. Bitirdiğimde de bir süre etkisinde kalmıştım.

Oyunun Steam sayfasında oyun kumandasıyla oynandığını söylüyor. Yalan. Ben klavyeyle oynadım gayet. Başlarda iki kardeşi aynı anda kontrol etmek biraz zorlasa da sonradan alışıyorsunuz.

Bu fiyata kaçırmayın derim.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 30 Aralık 2014, 22:43:11 »
Yaklaşık bir kilo salkım domates fiyatına (Ankara fiyatı) The Witcher 2: Assassins of Kings alabilme şansına sahipsiniz ey rıhtım sakinleri. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 28 Mart 2015, 02:09:54 »
An itibariyle nefis bir Total War Franchise indirimi var Steam'de. 30 Mart'a kadar devam ediyor, almaya niyetiniz varsa kaçırmayın derim.

Edit: Başka birkaç Sega oyununda da indirim var, ama Total War varken diğerlerine pek bakılmıyor açıkçası. :D

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 08 Nisan 2015, 18:04:28 »
Steam'deki bazı sayfalara malware bulaşmış arkadaşlar. Özellikle de bağımsız geliştiricilerin oyunlarını paylaştığı Greenlight sayfalarında. Demoyu indirin yazan butona tıkladınız mı hapı yutuyorsunuz. Aman dikkat!

Ayrıntılı bilgi için şuradaki habere bakabilirsiniz.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 16 Nisan 2015, 01:10:34 »
Steam'de Age of wonders lll %66 indirimde . Oyunu tüm dlcler ile birlikte almak isterseniz 60 tl gibi makul bir fiyat istiyorlar ki hakkıyla verecek bir oyun aew3 . 4x stratejileri , fantastik dünyaları ve rpg elementlerini seviyorsanız saatlerce başından kalkmazsınız.  Benzer oyun yapısı olan ama uzayda geçen galactic civilizations 3 var . İkinci oyunu yüzünden kaç uykumdan olmuşumdur 3. de onun izinden gidiyor . Kısacası "bir tur daha" tarzı oyunlar seviyorsanız Age of wonders indirimini kaçırmayın .