Kayıt Ol

İthaki Yayınları'ndan Biyografi Kepazeliği

• **
  • 82
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları'ndan Biyografi Kepazeliği
« Yanıtla #30 : 16 Mayıs 2016, 21:46:32 »
Haberi okuyunca inanamadım. Durdum, tekrar okudum, linklere baktım, tekrar döndüm... Olacak şey değil. İthaki'ye yakıştıramadım, nedendir bilmem ama benim zihnimdeki saygınlığına uymadı yaşananlar.

Yayınevi mizah ile hakaretin farkını ayırt edememiş. Yazık. Öbür tarafta kendince protesto etmek isteyenler de haklı tepki ile vandallığı ayırt edememişler. Ama onlar zaten kendi "iddialarını" sansasyonel, kışkırtıcı, irrite edici eylemler yaparak yaymaya çalışan bir güruh olduğu için onları yayınevi kadar yadırgamadım.

Biyografiler ile ilgili fikir temelde çok güzel, ama uygulama üslubu bence çok yanlış. İnsanlara hakaret etmeden de, ya da ortaokul seviyesinde espriler yapmadan da pekala mizah yapılabilirdi. Hoş olmamış.
"Demire şeklini veren demircinin iradesidir, çekicin darbesi değil." - Turram oğlu Kopram, Hakon'un demircisi

Çevrimdışı jivoda

• *
  • 16
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 17 Mayıs 2016, 00:42:31 »
Bu "garip" biyografilerden haberim vardı ama hiç denk gelmemiştim. Yeni aldığım "Operadaki Hayalet" kitabıyla sonunda kendi gözlerimle gördüm ben de. Bazen mizah böyle ciddi işlerde güzel bir renk katsa da, burada maksadın biraz aşıldığını ve saçmalamaya doğru gidildiğini düşünüyorum, olmamış.

O hâlde git... Bundan başka dünyalar da var.

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 17 Mayıs 2016, 08:16:32 »
Bu "garip" biyografilerden haberim vardı ama hiç denk gelmemiştim. Yeni aldığım "Operadaki Hayalet" kitabıyla sonunda kendi gözlerimle gördüm ben de. Bazen mizah böyle ciddi işlerde güzel bir renk katsa da, burada maksadın biraz aşıldığını ve saçmalamaya doğru gidildiğini düşünüyorum, olmamış.

Aferdersiniz de oha! demek istiyorum.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 17 Mayıs 2016, 08:36:27 »
İthaki son zamanlarda yaptığı hatalar ile gündeme gelen bir yayınevi oldu artık. Editör hataları, okurlara karşı tutumu ve şimdi de bu. Üzücü...

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 07 Ağustos 2016, 13:36:49 »
Dosto'yu severim ama Gogol candır. Hem de ölü değil, sahi candır. Ve kimse onu cebinden çıkaramaz, Chuck Norris bile!

Çevrimdışı Mirashi

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
    • Yoru no Kaze ni Natte
« Yanıtla #35 : 08 Ağustos 2016, 03:46:38 »
Yazarın biyografisi mizah yapılacak yer mi yani? Mizah diyen savunanlara anlam veremiyorum. Maksadını aşan tepkiler vermek de yanlış tabii ama yazarlara yapılan saygısızlık çok daha büyük bir mesele bana göre.
From the ashes a fire shall be woken,
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken,
The crownless again shall be king.

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 08 Ağustos 2016, 08:14:35 »
Arkadaşlar, körler ülkesinde tek gözü olan kraldır.
Bu mantıkla ithaki de kral ve her istediğini yapıyor, bundan ibaret.
P.S. Silmarillon'un da baskısını beğenmedim, sayfanın yarısı boş, yaprak israfı.

Çevrimdışı Abaris

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 11 Ağustos 2016, 22:38:10 »
Ayıp etmiş İthaki. Ülkede fantastik-bilimkurgu basan en önemli yayınevi böyle yapmamalıydı.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #38 : 11 Ağustos 2016, 23:24:48 »
Daha sonra özür metni yayımlayıp öz geçmişleri kitaplardan kaldırdılar. Geç de olsa hatalarından döndüler anlayacağınız.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Amrasamandil

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 17 Ağustos 2016, 23:24:20 »
Khentis bir olumlu yorumda benden olsun :) mit'in yazdıklarını da son derece haklı bulduğumu söylemeden edemeyeceğim. Kesinlikle bu mizahı yanlış ülkede yapmışlar bu bir. İkinci olarak önce düzgün biyografi yazıp ardından bu mizahı kondursalar hoş olabilirmiş. Zira birkaçında tebessüm ettim. (Birkaçında. hepsi değil...) Ha bunu kitapta değil başka platformda yapsalar nasıl olurdu? Olabilir daha hoş karşılanabilirdi. Özür dileyerek yerinde bir hareket yapmışlar.