Kayıt Ol

Hangi dizileri seyrediyorsunuz?

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hangi dizileri seyrediyorsunuz?
« Yanıtla #225 : 19 Mayıs 2015, 20:19:34 »
Penny Dreadful'un 2. sezonu gerçekten de muhteşem ilerliyor. Vanessa Ives karakterinin bir nevi origin hikayesinin anlatıldığı 3. bölüm uzun zamandır izlediğim en iyi dizi bölümüydü. Zaten her bölümü film tadında dizinin, ilk sezonda olduğu gibi araya tek bir karakter üzerinde yoğunlaştıkları özel bölümlerle tadından yenmeyecek kıvama geliyor. Yaratılan atmosferi olsun, oyunculukları olsun dört dörtlük bir dizi, izlemeyen çok şey kaybediyor bence.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #226 : 13 Haziran 2015, 00:19:36 »
Wayward Pines : 5 bölüm belki de tv tarihinin en şok edici bölümlerinden biriydi .Ters köşede dizinin uyarlandığı kitapların (3leme) yazarı Blake Crouch  belki  şu bölümdeki olaylarla G.R.R Martin'in bir adım önüne geçemediyse de  onun seviyesinde bir ters köşe yaptı.10 bölümden oluşacak bu mini diziyi kaçırmamanızı öneririm . Ayrıca 5.bölümün hemen sonrasında google'a wayward pines yazmamla  serinin ilk kitabının Çamlık adıyla türkçeye çevrildiğini ve 1 ay önce yayınlandığını öğrenmiş oldum (:O) .Dizi şuan 2 haftalık bir ara verdi acaba o arada kitabı alıp kaldığım yerden devam mı etsem yoksa dizinin keyifini karçımadan kitabı dizi sonrasında daha ayrıntılı bir wayward pines deneyimi  için mi saklasam çok kararsız kaldım :D http://www.kitapyurdu.com/kitap/camlik/367889.html&filter_name=%C3%A7aml%C4%B1k

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #227 : 23 Ağustos 2015, 22:41:37 »
Better Call Saul

Breaking Bad'e ilk girdiğinde Saul karakterine alışamamıştım fakat şimdi en aradığım karakterlerden biri. İlk sezon bitti. Neden bitti :( Çabucak gelecek sezonun gelmesini diliyorum...

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #228 : 02 Eylül 2015, 22:15:48 »
The Flash

Forumda birisi Breaking Bad izledikten sonra her izlediğinden zevk almayıp eleştirdiğini yazmıştı. Haklıymış. O efsaneden[*]Better Call Saul da dahil[/*] sonra Flash çerezlik gibi gidiyor. 23 bölümlük diziden 18 bölüm bitirdim. Sezon finali ile şaşırtmasını bekliyorum. Yoksa sadece 'çerezlik diziler' kategorisinde kalmaya devam edecek.
Ek olarak: Cisco'yu Barry'den daha çok sevdim. Her zaman ana karaktere bayılmıyormuşuz.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #229 : 04 Eylül 2015, 03:10:13 »
Sons of Anarchy

Forumda arattım çıkmadı ve bütün sayfalara da göz gezdirdim ama sanırım dizi adına bir başlık açılmamış. İlginç.

Bir takım tehditler sonucunda, sonunda izlemeye karar verdim. Tehdit konusunda ciddiyim. Adam 7 sezonun bluray sürümlerinin olduğu diski masanın üstüne koyup pis pis sırıttı.

Bu 2 günde ilk sezonu bitirdim. Bence her şeyiyle çok iyi bir sezondu. Aksiyon dozu gayet kararındaydı. Oyuncuların tipleri ise resmen zihnime kazındı. Yalnız ben dizinin Easy Rider tarzında olduğunu sanıyordum. Bu yüzden fazlasıyla heyecanlıydım. Daha felsefi dokunuşlar ve ağır ilerleyiş bekliyordum. Olmadı. Ama bu haliyle de çok iyi olmasının yanında vaat ettikleriyle çok daha mantıklı bir yola ilerleyeceğinin sinyallerini de verdi. Bitirdiğimde sanırım bir efsaneyi daha noktalamış olacağım.

O zamana değin kimse bir başlık açmazsa, bunu zevkle ve özenle yapacağım.

Çevrimdışı maviadige

• **
  • 161
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #230 : 08 Mart 2016, 22:03:18 »
Kore dizileri favorim. Bazen tekrar tekrar izlerim hatta. Çoğu kişinin Kore dizilerine önyargılı yaklaşmasına anlam veremiyorum. Geçmişte diğer ülkelerin yapımlarını da az çok izlediğimden ben görüşümü rahatça dile getirebilirim ama daha izlemeden yorum yapanlara ve "aman onlar çok yapmacık, hepsi birbirine benziyor zaten, onlar oyunculuktan ne anlar?" tarzı yorumlar gerçekten sinirimi bozuyor.

Kore dizileri çoğunlukla az bölümden oluşur. Konu sakız gibi uzatılmaz, oyunculuklarını ise doğal, samimi ve zaman zaman sevimli buluyorum. Her türde de dizileri var. Tarihlerine çok bağlı olduklarından tarihi dizileri de hayli fazladır. Fırsatını bulursam Kore dizilerini tanıtacağım bir başlık açmayı düşünüyorum.

Bu arada en sevdiğim dizi isimlerini de yazayım şimdiden. The Master's Sun, The Greatest Love, City Hunter, Muhteşem Kraliçe, I am Sorry I Love You
Yakından bakarsan güzelleşecek.
Uzun süre bakarsan sevimli olacak.
Sen de aynısın...

-School 2013-

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #231 : 12 Mayıs 2016, 02:31:47 »
The Sopranos.

Artık her şey masal geliyor.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #232 : 16 Mayıs 2016, 13:53:29 »
Penny Dreadful

Her sezon buraya gelip bir kere övmeden geçemeyeceği sanırım bu diziyi. Her dakikası birer sanat eseri olan bu yapıma daha fazla kayıtsız kalmayınız.

Hele bu sezon yeni katılan bir "karakter" var kii...of ki ne of!

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #233 : 16 Mayıs 2016, 18:08:05 »
Penny Dreadful

Her sezon buraya gelip bir kere övmeden geçemeyeceği sanırım bu diziyi. Her dakikası birer sanat eseri olan bu yapıma daha fazla kayıtsız kalmayınız.

Hele bu sezon yeni katılan bir "karakter" var kii...of ki ne of!
Şu diziye bir türlü cesaret edip başlayamıyorum. Hem ablam övüyor hem de Eva Green ( <3) var. Ancak korkudan başlayamıyorum. Yakında bütün dini önlemleri alıp başlayacağım.

Çevrimdışı maviadige

• **
  • 161
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #234 : 16 Mayıs 2016, 23:12:29 »
Sensiz Olmaz (Rang Rasiya)

Son zamanlarda biraz olsun nefes almamı sağlayan dizi. Türkçe dublajını çok başarılı buldum. Hintlilerin kültürlerine olan bağlılığına hayranım. Gelenekleri, yaşam tarzları, günlük hayatları ilgi çekici geliyor.

Asıl izleme nedenim başarılı oyuncular, sadece oynamıyor diziyi adeta yaşıyor gibiler. Bir bakışla, bir hareketle ve sadece susarak bile çok şey anlatmayı başarıyorlar. Nette bölümleri olsa da hemen bitmesini istemediğimden dublajlı bölümlerini bekliyorum. Hayatıma renk katan bu dizi bittiğinde kesin bir süre bunalıma gireceğim. ;D

Yakından bakarsan güzelleşecek.
Uzun süre bakarsan sevimli olacak.
Sen de aynısın...

-School 2013-

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #235 : 04 Eylül 2016, 01:13:33 »
Dexter

Hayatım boyunca en yaya yaya izlediğim dizi olarak kalacak yüksek ihtimalle. Her bölümünü izlediğimde bir bölüm daha azaldı diye üzüldüğüm dizi. Bu hissi bir de Breaking Bad'de yaşamışımdır sanırım.

Dexter bile bitti. O boşluk hissi gitmedi daha. Özleyeceğim.

Diziyi bitirmişler için spoiler alan:
Spoiler: Göster
Imdb'de son bölüm puanının ne kadar düşük olduğunu bilerek final bölümüne kendimi hazırlamıştım güya. Buna rağmen Dexter'ın Debra'nın fişini çekmesi ile dizi bitene kadar ağladım. Ciddi etkilendim bundan. "Sen Debra'sın, o durumu da yenmen gerekiyordu lan!" dedim.

Sonunda oduncu olması gibi bir klişe ile bitse de her zaman yeri olacak kalbimde.

Koskoca 8 sezon boyunca da Quinn'i tek sevdiğim anı bana son bölümde yaşattı bu dizi.

Garipti.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #236 : 23 Eylül 2016, 20:16:22 »
Türk dizilerine lanet okuyacamda lanet lanetlenir mi bilmiyorum :(

Çevrimdışı Har Atvil

• *
  • 16
  • Emektar barbar, demirci Har.
    • Profili Görüntüle
    • Terracunia
« Yanıtla #237 : 23 Eylül 2016, 22:32:57 »
Merhabalar,

İzlediğim bazı dizileri tavsiye usulüyle yazabilirim.
Kendi milletimi hakir görmediğim için, Türk dizisi - Yabancı dizi diye ayırmayacağım, herkes için önemli hususlar vardır, bunlardan oyunculuk-senaryo-müzik gibi bazıları, diziyi kimin yaptığına bakmadan diziyi güzel kılabilir.

Öncelikle, Deli Saraylı dizisini seyredip, buraya yazmaya değer bulduğumu söyleyebilirim.
Bazı tarihi gerçekleri çaktırmadan anlatan, hem oyuncuları çok iyi olan hem de o oyuncuların o dizide çok iyi oynadıkları güzel bir dizidir. Senaryosunun hem kurguya kaçacak kadar değiştirilmiş olması, hem de buna rağmen gerçekleri yüzümüze vuracak kadar sert olabilmesi, büyük bir ustalık ürünü olarak görünüyor benim için. Önceki sayfalardan birinde, Deli Saraylı dizisini yazan 2010 tarihli bir mesaj gördüm. Dizi ~nedense yayından kaldırıldıktan sonra, bir süre internette bulunamaz hale geldi. 2016 yazında, yeniden ilgili kanalın internet sitesinde ve meşhur video sitesinde düşük kalite görüntü ile yayınlanmaya başladı.

İkinci olarak Endgame dizisini önerebilirim. Başrol oyuncusunun gözünden, o karakterin beyninin nasıl işlediğin hem felsefi hem de bilimsel olarak anlatmaya çalışan başarılı bir dizi. Oyuncuların hepsi olmasa da, bir kısmı kaliteli oyunculuk sergilemiştir. Dizinin çekim teknikleri hoş olup, senaryosu bir noktadan sonra aceleye gelmiştir. Planlanan ana senaryo tam anlamıyla işlenmeden bittiği için, dizi bittikten sonra içinizde rahatsız edici bir his bırakabilir.

Şimdilik bu kadar, iyi akşamlar.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #238 : 24 Eylül 2016, 00:08:15 »
Breaking Bad .. Başyapıt öneri vermek gerekirse ..

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #239 : 30 Eylül 2016, 18:08:57 »
Dizilerden başımı kaldırayım diyorum, geliyor bir tanesi altüst ediyor tüm planlarımı. Luke Cage'in bölümleri çatır çatır düşmüş, düşmeye devam ediyor. Başladım bakalım, yarına kalmaz gibi.
Spoiler: Göster