Kayıt Ol

L O S T

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
Ynt: L O S T
« Yanıtla #180 : 25 Nisan 2010, 17:53:44 »
Spoiler: Göster
Voheeey çok güzel bölümdü! Jin ile Sun cidden arada unuttuğumuz bir yerlerde birleştiler.. Kızceğzin dili de o şekilde açıldı..Desmnond da kesil ölmedi.. Dedi dersiniz.. Ölmesin de zaten ölemez de.. Adanın daha işi var onunla ;D

Lakin şu Jack ile oğlunun ilişkisi nedense beni hep etkliliyor.. Bir de Jack'in eski eşi kimmiş onu merak ediyorum sır gibi saklıyor dizi.. Evler ayrı olduğuna göre boşanmışlar o kesin de.. İlk boşandığı eşi olsa gösterirlerdi sanki bize..Ama bir türlü yüzünü göstermiyorlar bakalım o da birisi çıkacak..

Adada herkes birbirine söz veriyor.. Mesele kimin sözünde durduğu.. Bizim adaylar sözünde hep duruyor da Dharmacılar ve siyah duman çetesi pek durmuyor.. Neyse durumlar da eşitlendi.. James de hepsini zora sokacak bir hata yaptı Juliet'te Jack'in yaptığı gibi.. James'in hıncının geçmesi gerekiyordu azıcık ezilmesi gerekiyordu.. Charles onu da halletti çok şükür..

Umarım şu bomba yüzünden Jack sağır kalmaz..

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #181 : 30 Nisan 2010, 16:21:13 »
Bir hafta ara verildi ve hayır final bölümü değil. 3 bölüm daha var. Final bölümü 17-18 olarak iki bölüm halinde yayınlanacak ve yanılmıyorsam 2 saat uzunluğunda olacak.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #182 : 30 Nisan 2010, 16:29:49 »
13. Bölüm 4 Mayıs tarihinde verilecekmiş..
imdb öyle belirtiyor en azından..

Toplam bölüm sayısı da 16 olarak görünüyor imdb de..

Season 6, Episode 13: The Candidate
Original Air Date—4 May 2010
Season 6, Episode 14: Across the Sea
Original Air Date—11 May 2010
Season 6, Episode 15: What They Died For
Original Air Date—18 May 2010
Season 6, Episode 16: The End

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #183 : 30 Nisan 2010, 17:44:24 »
Ha, o şöyle, ilk iki bölüm bir arada verilmişti. imdb'de bu tek bölüm olarak geçiyor, ben iki bölüm olarak sayıyorum. 1 bölüm eksik yani.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #184 : 30 Nisan 2010, 18:32:02 »
Pek anlamadım, izleyince anlarım sanırım.. ;D
the end bölümü 16 çünkü.

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #185 : 30 Nisan 2010, 19:04:23 »
Amerikadaki dizi yayınlarında, bazı sezon prömiyerleri ve finalleri iki bölüm uzunluğunda olur. Normalde ayrı ayrı çekilen bölümler birlikte yayınlanır. Paylaşım sitelerindeki isimlerinde bu iki bölümün de adı geçer. Ardından yayınlanan bölümler de bunun üzerine numaralandırılır. Ama kanalların kendi sitelerinde ya da IMDB sitesinde bazen birlikte yayınlanan iki bölüm tek bir bölüm olarak gösterilir. Lost'ta da bu sezon başında böyle oldu. 6x01 ve 6x02 birlikte yayınlandığı halde, imdb bu 85 dakikalık bölüme sadece 6x01 dedi ve diğer bölümleri de buna göre devam ettirdi. Aynı şekilde sezon finalini de 6x16-6x17 yapması gerekirken sadece 6x16 olarak belirtiyor.

Yani eğer tüm bölüm isimleri ve numaraları doğru geçirilseydi bu sezonun aslında 18 bölüm olduğu imdb'de de görülebilecekti. Bu sezon 18 bölüm, ama 16 haftada yayınlanıyor. Çünkü ilk ve son bölümler ikişer bölüm uzunluğunda.

Niye bu kadar uzattım bilmiyorum, herhalde bu hafta Lost yayınlanmadığından =)

Çevrimdışı Contes

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #186 : 04 Mayıs 2010, 08:29:36 »
"The End"...Lost da bitiyor artık :(..:)...23 mayıs gecesini 24 e bağlayan gün saat 05:00 ve 09:00 arasında Amerka ile aynı anda digiturk dizimax de yayınlanacak dört saatlik bir Lost yolculuğu bizi bekliyor. İlk 2 saatte bugüne kadar Lost da neler olduğunun en başından bu ana kadar bir özeti olacakmış. Sonra 2 saatlik son bölüm yayınlanacakmış. 6 sezon boyunca yaptığımız teoriler, muhabbetler son bulacak. Artık teorisi doğru çıkanları tebrik ederiz:)
Gerçeği öğrendim bir gün...
Ve gerçeğin acı olduğunu...
Sonra dozunda acının, yemeğe olduğu kadar hayata da "lezzet" kattığını öğrendim. (Mevlana)

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #187 : 04 Mayıs 2010, 23:18:13 »
Çok da önemli görünmeyen ama spoiler olan birkaç bilgi var aşağıda. Damon Lindelof'un söylediklerinden:

-Finalde hiç görmediğimiz yeni mekanlar göreceğiz.
-Sideways (Alternatif Zaman diye çevirmiyorum) karakterlerimizin hepsi adayı hatırlayacaklar.
-Sideways'in tüm hikayeyle bağlantısı açıklanacak.
-Finalin büyük bir bölümü iki üç yıl önce planlanmıştı.
-Şu adreste görebileceğiniz en son çekilen kadro fotoğrafında Desmond'ın olmamasının bir anlamı yok. Yapımcılar fotoğrafları böyle şeylerle belirlemediklerini söylüyorlar. Foto çekilirken kim uygunsa geliyor.
-Sopranos gibi bir son olmayacak da her şey de cevaplanmayacak. Sopranos'un sonunda ana karakteri öldürmeye gelen kişi adamın karşısına geçer ve ekran kararır.

Nessima.Com'dan (ç)alıntı... Ama kendim yazdım buraya =)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #188 : 05 Mayıs 2010, 21:07:46 »
Hiç beğenmedim 14'ü.. Hiç..
Çok basitti.. Çok tahmin edilesiydi..
Yakışmadı..
Dileriz final yakışır..

Bir de ekşide bir tahmin okudum pek hoşuma gitti ekliyorum;

sawyer bombanın kablosunu çektiğinde kalan süre 1:31 olarak görünüyordu. 4-8-15-16-23-42 serisinin toplamının 108 ettiğini biliyoruz zaten. 131 - 108 ise 23'e yani jack'in aday numarasına karşılık geliyor. jack-the candidate ilişkisinin görünür ipuçlarından biri daha. hoş, artık ipucuna gerek kalmadı ya.

[*]jack 4eva![/*]

Çevrimdışı Contes

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #189 : 09 Mayıs 2010, 21:23:44 »
Bu sezonda richard ın bölümden sonraki en iyi en hareketli bölümdü bence. Sawyer' a gıcık oldum..bi dur da dinle yaa...yazık oldu Jin ve Sun'a :(...hüzünlü bir bölümdü.
Sonra dozunda acının, yemeğe olduğu kadar hayata da "lezzet" kattığını öğrendim. (Mevlana)

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #190 : 09 Mayıs 2010, 21:35:07 »
Spoiler kullanalım, kullanmayanları uyaralım. Bu başlıkta (bir de death note) spoiler kullanmamak cinayet sebebiymiş.

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #191 : 09 Mayıs 2010, 23:36:21 »
Ve yöneticinin uyarısıyla, Spoiler ibaresi kullanıyoruz =)

Bu bölümde üç ana karakter öldü. Herkes çok güzel bir bölüm olduğundan falan bahsediyor. Bence kötü bir bölümdü. Hiçbir şey öğrenemedik. Bir düşünün, bu bölümde zaten elimizde olmayan ne gördük? Hep bildiğimiz şeyler...

Böyle bir bölüm yapıp üç tane karakter harcayacaklarına, Dharma'nın olayını en azından bir bölümde anlatsalardı. Geri dönmeyecekler o hikayeye... Öyle kalacağız, öğrendiğimizle... Senaristlerin yaptığı gerçekten hoş değil. Tamam, belki kimse kafamıza bu diziyi izlememiz için silah dayamadı ama yani, adada neler döndüğünü öğrenmeye hiç mi hakkımız yok?

Hala diyorlar ki, "her şeyi cevaplayamayız, cevapladığımız her soru sizi daha fazlasına götürecektir.". Ya, madem cevaplayamayacaktınız, ne halt etmeye "her şeyi bilimsel şekilde açıklayacağız." dediniz ki? Kendiniz dediniz bunu. Yalan mı? Biri size zorla bu cümleyi mi söyletti? Hayır! Daha çok rating alacaktınız böylece. İnsanlar bu ilginçliklerin bilimsel nedenini öğrenmek için ölüyordu çünkü. Paralar da sizin cebe tabi.

Adamlar aslında çok zeki, 5 yıl boyunca sen kafandan sallayabileceğin kadar şey salla, cebi doldur, sonra da "aman yok cevaplayamam" de. Oh, ne ala memleket... Bizim orda bu tip insanlar için bir şey derler ama burada söylenecek şey değil.

Uzun lafın kısası, dayandım Lost çok dayandım. Yeni sezon başladığından beri gerçekten elle tutulur bir şeyler vereceğine inandım. Ama yok... Bir gıdım ilerleyemiyoruz. Umarım kalan bölümlerde bu laflarımı bana yedirirsin. Yoksa, bırak Sun+Jin+Sayid üçlüsünü aynı anda öldürmeyi, adayı yok etsen umurumda olmaz. Ah pardon, onu da yapmıştın değil mi? Koskoca adayı ortadan kaybetmiştin. Hala neyle uğraşıyorum ki ben. İki yıl önceden belliymiş, bir b.k yapamayacakları.

Nefretimi kustum rahatladım.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #192 : 12 Mayıs 2010, 21:53:06 »
Smokiiii smokiii :P Kabullenemiyorum Jacob'ı ezip geçmesini yaa o iyi çocuk olamaaazzzz :P

Ayrıca Lost'a haksızlık etmeyin, ben hala toparlayabilirler diyorum. Şimdiye kadar neleeer neler gördük yapamazlar dedik de yaptılar :D Tokat gibi çarpıcaklar ben diyorum :D Aksi takdirde şu mesajı bana yedirebilirsiniz :P
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı Contes

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #193 : 13 Mayıs 2010, 20:14:04 »
Spoiler içerebilir :)...

Az önce okuduğum bir haberi paylaşayım dedim:)

ABD’deki Late Show With David Letterman’a katılan Lilly, önce dizinin sonu için “Her şey bir rüya çıkabilir” diyerek hayranlarını heyecanlandırdı. Kanadalı yıldız, 23 Mayıs’ta ABD’de final bölümüyle ekrana gelecek olan dizideki olayların, aslında bir kişinin rüyası olduğunu ima etti. Ancak Kate Austen karakterini canlandıran Lilly daha sonra, “Senaryo yazarlarının bile dizideki tüm soruların cevaplarını bildiğini sanmıyorum. Sadece benim karakterimin son bölüme kadar canlı kaldığını biliyorum ama son bölümün senaryosunu okumadım. Final sezonu, Lost geleneğine uygun olarak, olayları tüm açıklığıyla ortaya dökmüyor” diye ekledi. Lilly, “Ancak şunu söyleyebilirim. Jack uykudan uyanıp ormana doğru koşacak ve ‘Çok acaip bir rüya gördüm’ diyecek” diye konuştu. Lilly’nin anlattığı kısmın, dizi finalinden çok son bölümden bir sahne olduğu yorumları yapıldı. (hürriyet)

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #194 : 13 Mayıs 2010, 22:20:56 »
Eğer böyle bir şey varsa, yüzyılın ilk efsanesinin gözlerimizin önünde çöküşünün resmidir.