Kayıt Ol

L O S T

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
Ynt: L O S T
« Yanıtla #240 : 25 Mayıs 2010, 22:45:44 »
Bence sen beni yanlış anladın ben de bunu iddia ediyorum. Senin düşüncelerine saygı duymadığımı söylemedim. Yapımcıların söylediklerini de sana karşıt olarak söylemedim. Sen de eleştirmiyorum diyorsun ama bence eleştiriyorsun. Ben senin düşündüğün şeyi senden daha iyi tabi ki bilemem. Söylediğin gibi de anladım. Sen sadece final için bu mantığının geçerli olduğunu söylüyorsun. Ben de böyle bir mantığın ne genelde ne de finalde 6 yıldır cevap cevap diye bekleyen insanların -ben de dahil- gözünde olmadığını düşünüyorum.

Bir çok insan cevap bekliyordu. İnsanlar onbinlerce teori yazdılar. Ben bunun söylendiği gibi kişisel tatminsizlik gibi rahatsız edici bir tabirden ziyade, bir çok insanın yaşadığı ortak bir hayal kırıklığı olduğunu düşünüyorum. Asla da Lost'un ilk beş sezonunun ben de yarattığı heyecanı silip atmam. Dediğim gibi bahsettiğim dizi, fantastik olarak başladığını belirten bir dizi olsa bir şey diyemem.

Ben düşüncelerimin sonuna kadar arkasındayım, kimseye de eleştirel yaklaştığımı samimiyetle söylüyorum ki düşünmüyorum. Ama hala böyle düşünülecekse de yapabilecek çok fazla bir şeyim yok açıkçası.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #241 : 25 Mayıs 2010, 22:49:34 »
Ya tamam.. 6 yıldır cevap bekleyen insanlar mutlu olamamış olabilirler ama ben oldum?
Ben bas bas kendi mutluluğumu, tatminliğimi belirtiyorum. Ben istediğim tatmin edici cevapları aldım, kalanı da eşeler ve bulurum. Bundan da mutluyum. Benim tek savunduğum bu. Başkaları beni ilgilendirmez ki? Kimse beğenmemiş de olabilir... Olabilir yani bir şey demem, diyemem. Bunun neresi eleştiri?

Yani burada kaç mesajdır ben finali kendimce beğendiğimi söylüyorum sen inatla bana senaristler, yapımcılar diye savunmaya giriyorsun. Bir savaş içerisindesin de neye karşı anlamış değilim ya da hangi düşünceye karşı...

Kendince haklı sebeplerin olabilir diyorum beğenmemiş olabilirsin, sen in gibi düşünenler de vardır e tamam?

Ama ben beğendim. :)

Spoiler: Göster
Konuyu da daha fazla uzatmak istemiyorum. 4 mesajdır aynısını yazıyorum yeteri kadar mesaj kirliliğini oluşturduğumu düşünüyorum. saygılar esenlikleer

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #242 : 26 Mayıs 2010, 02:47:33 »
http://www.collegehumor.com/video:1936291

Sanırım cevaplanmamış bütün sorular burada mevcut.

Çevrimdışı Contes

• **
  • 57
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 26 Mayıs 2010, 09:07:02 »
BİTTİİİ!...
Yorumlarınızı ve yapımcının söylediklerini okudum. İzleyiciler olarak bizler haklıyız. Yani sonunu beğenen ve beğenmeyenler...Hepimizin farklı sonları ve farklı beklentileri varmış demekki. Ben sonu çok duygusal hatta fazla duygusal buldum. O lost hareketliliğine uymayan bir sondu. Romantikti fazlasıyla. Tinseldi. Aslında konu çok basitti en başından beri. Sadece; konuyu/olayları/kişileri oldukça (bilerek yapmışlar) karıştırarak ilgiyi üzerlerinde tutmaya çalıştılar ve becerdiler de. Aslında bu diziyi izleyenler senaristlerden çok daha zekiydi :)..çok farklı teoriler atıldı ortaya...Halbuki hiç kasmadan izlemek izlemek en iyisiymiş :))...

Bu kadar mı yani? Adanın gücünü zaten 4 .sezonda anlamıştık. Eee bir tek geriye jacop ve duman kamıştı..onlarda adayı koruyan ve adadan gitmek isteyen olmak üzere 2 ye bölünmüş kişiler..eee adayı korusun diye yeni birisi lazım...ee be evlatlar o kadaar millet gelmiş geçmiş jacop birini bile seçememiş (ama suç onda değil ki senaristlerde tabi). Kusura bakmasınlar arkadaş bu kadar basit bir konuyu sonunda bir halt çıkacakmış gibi uzatırlarsa diziye küfreden de olur, hadi bea diyen de. 6 sezon dile kolay :)). Harika başlayan ve giderek infila kaybeden bir dizi olarak anılacak...
Gerçeği öğrendim bir gün...
Ve gerçeğin acı olduğunu...
Sonra dozunda acının, yemeğe olduğu kadar hayata da "lezzet" kattığını öğrendim. (Mevlana)

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 26 Mayıs 2010, 10:48:54 »
Lost'un cevaplamadığı soruları birleştiren College Humor videosunun elimden geldiği kadar dinleyerek Türkçe çevirisini yaptım:

Lost'u gerçekten sevdim ama sanırım hala birkaç sorum var.

- Canavar niye pilotu öldürdü?

- Locke, kara dumanla ilk karşılaştığında ne gördü?

- Walt'ın çizgi romanındaki kutup ayısının sırrı neydi?

- Eğer tabutta değilse, Christian'ın cesedi neredeydi? (Adaya ilk düştüklerinde)

- Claire'in bölümündeki medyum, neden Claire'e 815'le uçmasını söyledi ve neden bebeğin Claire tarafından yetiştirilmesi gerektiğini söyledi?

- Diğerleri, Walt'ı neden bu kadar çok istiyordu?

- Kate'e, annesinin hastanede kanser tedavisi gördüğünün yazılı olduğu mektubu kim yolladı?

- Walt ambarı nasıl biliyordu ve neden Locke'ı ambarı açmaması için uyardı?

- Kara duman neden mekanik sesler çıkarıyordu?

- Walt, Shannon'un karşısına nasıl çıktı? (Diğerleri tarafından yakalanmışken, ıslak olarak Shannon'a görünmüştü.)

- Walt, Kuğu istasyonundaki bilgisayarı nasıl kullandı da babası Michael'la iletişime geçti?

- Kate'in gördüğü atın olayı neydi?

- Dharma girişimi öldürüldükten sonra neden ve kim tarafından hala yemek gönderiliyordu? (2. sezonda adaya gelen yiyecek dolu sandığı herkes hatırlar herhalde.)

- Ambardaki kilitlenmeye ne neden oldu ve kim o kapıya sadece mor ışıkla görülebilen bir harita çizer ki?

- Gerçek Henry Gale'e ne oldu?

- Orijinal zaman çizgisindeki Libby'nin hikayesinde, akıl hastanesinden kuyruk kesimindekilere katılma noktasına nasıl gelindi?

- Dört parmaklı heykeli kim inşa etti?

- Adadan çıkmak için neden sadece bir özel rota vardı? (Benjamin'in Michael adadan giderken söyledikleri?)

- Kuğu istasyonundaki sayaçtaki hiyerogliflerin olayı neydi?

- Tom (Mr. Friendly) neden sahte sakal takıyordu?

- Libby'e, Desmond'a geçen botu veren eski kocası kimdi?

- Kutup ayısı iskeletleri nerden geldi? (Emin değilim.)

- Oyuncak kamyon nereden geldi? (Böyle bir şeyi hatırlamıyorum bile.)

- Locke ve Eko patlayan ambardan nasıl kaçtılar?

- Locke, ambar patladıktan sonra neden konuşamadı?

- Duman canavarı neden Eko'yu öldürdü ve bunu ilk karşılaştıklarında niye yapmadı?

- Mr. Eko ölürken "sıradaki sizsiniz/sensin." sözüyle ne demek istedi?

- Bu soruyu tam anlamadım ama Hurley'nin bir kaptan yemek yemesinin ne kadar iğrenç olduğunu soran esprili bir soru sanırım.

- Emmy'nin cesedi nasıl kayboldu? (Bunu da hatırlamıyorum? Emmy'i doğru anlamadım herhalde.)

- Jack'in isminin mağarada yazdığı açıkça belliyken, Danny neden onun listede olmadığını söylemişti? ("O Jacob'ın listesinde bile değil." demişti galiba arkadaşın biri Jack için.)

- Kadınlar adada neden bebek sahibi olamıyorlardı ve bunun tüm diziyle ne ilgisi vardı?

- Sanırım, Mikail'in istasyonunda bulunan bir yazıdaki Rusça yazının sırrı sorulmuş.

- Neden bilgisayar satrancının arkasına gizlenmiş bir mesaj vardı? Demek istediğim, bilgisayar satrancı yani! (Locke'ın Mikail'in şu an adını hatırlayamadığım istasyonunda Locke'ın bulduğu mesaj.)

- Ben'in Juliet'e cezalandırmak için yaptığı o garip işareti hatırlıyor musunuz? Neydi onun olayı?

- Jack'in dövmelerinin olayı neydi? Aslında biliyor musunuz, bu umrumda değil.

- Desmond'ın konuştuğu rahip Eloise'i nasıl tanıyordu? (Masanın üzerindeki Eloise'in resmini herkes hatırlar herhalde.)

- Ben neden ölmüş annesini gördü?

- Dharma'yı bir katliamla öldürmenin vaktinin geldiğine kim karar verdi?

- Benjamin'in arkadaşı Annie'ye ne oldu?

- Desmond, Claire'in Aaron'la birlikte helikopterle adadan ayrıldığına dair yanlış bir flash'ı neden gördü?

- Mikail nasıl hayata dönüp durdu? (Charlie'yi öldüren bombayı atması.)

- Walt neden Locke'a, hala yapacak işi olduğunu söyledi? (Benjamin onu vurup da iskelet dolu çukura attığında.)

- Hurley kulübeye baktığında ortaya çıkan göz kimindi? Kara duman olmadığını biliyoruz çünkü aynı anda o kulübede geride Christian Shephard oturuyordu ve biz de tüm bu zaman boyunca onun Kara Duman olduğunu öğrendik. Peki ya göz?

- Miles, Benjamin'in resmini nerden buldu?

- Naomi'nin bilekliğindeki yazı '"Her zaman seninle olacağım." R.G.' - Buradaki R.G. kimdi?

- Ada ve dışındaki zaman arasında neden 31 dakika 20 saniye vardı?

- Ekonomist kimdi ve Benjamin neden onun ölmesini istiyordu?

- Benjamin, Alex öldüğünde neden bu kadar şaşırdı? Kurallar neydi ki?

- Eğer Kara Duman adadan ayrılamıyorsa ve Jack'in babasının kılığındaysa, hastanede Jack'i ve gemide Michael'ı nasıl ziyaret etti?

- Kara Duman, Jacob'ın kulübesine nasıl girdi ve Locke'dan neden Claire'i orada gördüğünden bahsetmemesi istendi? (Locke, yanılmıyorsam 4. sezon 11. bölümde Jacob'ın kulübesine girip Christian ve Claire'le karşılaştığını hatırlıyoruz.)

- Kulübede bekleyen aslında Kara Dumanken, Horace Locke'ın rüyasına girip neden onu Jacob'ın kulübesine yönlendirdi?

- Neden Oceanic Altılısı, basın açıklamasında Libby, Boone ve Charlie'yi kazadan kurtulan diğer üç kişi olarak gösterdi? Bundaki mantık neydi yani?

- Miles neden adada kalmaya karar verdi? (4. Sezon finalinde.)

- Donmuş tekerin sırrı neydi? Suyla ışığı mı birleştiriyor? Yapmayın bu gerçek bir cevap bile değil.

- Neden Locke, Oceanic Altılısı'yla birlikte Locke'ın cesedinin de adaya dönmesi konusunda ısrar etti?

- Zamanın kuralları neden Desmond'a işlemiyor? (Gemideki gidiş gelişleri, ambar patladıktan sonraki geçmişe dönüşü.)

- Hurley ve Sayid'i kaçırmaya çalışıp da bıçak dolu bulaşık makinesine düşen adam kimdi ki bu sahne Lost'taki en iyi kavga sahnelerinden biriydi.

- Locke'ın cesedini koruyan kasap arkadaşı kimdi? Yani olayı neydi bu insanların?

- Benjamin'in sakladığı bir şeyle ilgili bir soru. Anlayamadım.

- Bizimkiler zamanda gezerken, bir ara denizde arkalarından ateş edenler vardı. Kimdi onlar?

- Sun'a, Benjamin'in resimlerini ve silah gönderen kişi kimdi? (Flashforward'larda)

- Sayid'e hastanede saldıran kimdi ve neden Kate'in adresi cebindeydi?

- Kara Duman neden tapınaktaydı? (Rousseau ve ekibini kovalarken ekipten birini bir deliğe çekmişti. Böyle deliklerin tapınağa gittiğini gördük hep. O ara nasıl tapınaktaydı kara duman?)

- Tapınak ne ara Black Smoke'a karşı bir hale haline geldi?

- Expose dizisinin yapımcıları başrol oyuncularının ölmesiyle nasıl başa çıktı? (Yapımcıların en büyük hataları olduğunu belirttikleri, Nikki ve Paulo ikilisinden Nikki'nin, Expose adlı bir dizide başrol oynadığını biliyoruz =))

- Eloise Sokak Lambası istasyonuna nasıl geldi?

- Sarkaç adanın yerini nasıl buluyordu? Bunu kim fark etti?

- Altılının adaya geri dönmesi için ilk şartların mümkün olduğu kadar sağlanmasına neden gerekiyordu?

- Jack, Kate ve Hurley 1977'ye düştü de, Sun gelecekte kaldı?

- Richard öldüren çitleri nasıl geçip de Horace'la konuşmaya geldi? (5. sezondaydı galiba. Bizimkiler geçmişte kaldığı sıralarda.)

- Ethan, Dharma'dan çıkıp da diğerlerinin bir üyesi haline ne ara geldi?

- Tapınağın altındaki hiyerogliflerin olayı neydi?

- Widmore, Alex (bebekken) ve Benjamin arasındaki Alex'in ölme muhabbetiyle ilgili bir soru.

- Daniel neden 70lerde adadan ayrıldı ve neden Jack'e oraya ait olmadığını söyledi?

- Richard neden Sun ona resmi gösterdiğinde, Dharma'daki herkesin öldüğünü gördüğünü söyledi?

- Jacob'ın kulübesinin etrafındaki küllerin olayı neydi?

- Kara Duman çıkamazken, Jacob nasıl adadan çıkabiliyor?

- Jacob son nefesini verirken "Geliyorlar." dedi. Kim geliyor yahu?

- İnsanları hayata döndüren çeşmenin olayı neydi ve neden Sayid'i hayata İngiliz Aksanıyla döndürdü? (İkinci kısmı esprili =))

- Hastalık neydi? Claire nasıl hastalandı? Sayid nasıl hastalandı? Ve neden bu kişiler ölmek için gönüllü bir şekilde zehir içmek zorundalar? Özellikle de basit bir konuşmayla tekrar eski hallerine dönebilecekken? (Desmond'ın kuyudayken Sayid'le olan konuşmasıyla, Sayid normale dönmüştür.)

- Neden Flocke/Kara Duman/Adı her neyse artık, Sawyer sarışın çocuğu görebildiğinde şaşırdı?

- Sihirli deniz fenerinin olayı neydi?

- Dogen, Kara Duman'ı deniz fenerinden uzakta tutmaya çalışırken nasıl hayatta kaldı? (Valla böyle anladım?)

- Hostes Cindy'e ve çocuklara (Zack ve Emma) ne oldu?

- Neden Sun kocasına çocukları öksüz kalmasın diye gitmesi gerektiğini söylemedi? (Denizaltı sahnesi.)

- Jacob ve Kara Duman'ın gerçek annesi nereden geldi?

- Jacob ve Kara Duman'ın diğer annesi nereden geldi?

- Su ve ışığı birleştiren dümenin yapılışını kim bitirdi. Dümen ne zaman dondu?

- Işığın doğası neydi? Ve sihirli şarabın... yani cidden... Sihirli şarap neydi ya?

- Widmore'ın bilim takımı neden adadaki elektromanyetik paketlerin haritasını istedi? (Zoe Jin'den istedi ya.)

- Widmore'un Desmond'ı kullandığı o elektromanyetik düzenek neydi? (Yani tam olarak böyle değil de böyle anladım :P)

- Sayid deli gibi Nadia'ya aşık değil miydi? (Flashsideways'te en son Shannon'la birleşmeleri. Sezon başında Nadia'ya üzülürken.)

- Michael, Walt, Lapidus, Eko ya da diğerleri neden kilisede değildi?

- V'yi izlemek ister misiniz millet? =)

Baya uzun oldu. Okuyana artık =) Parantez içinde kalanlar ve tam anlayamadığım birkaç soru hariç hepsi videodaki sorulardır.

Çevrimdışı Contes

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 26 Mayıs 2010, 15:18:10 »
:D süper sorular ve yorumlarda çok komik :D.Eee yanii? :D
Gerçeği öğrendim bir gün...
Ve gerçeğin acı olduğunu...
Sonra dozunda acının, yemeğe olduğu kadar hayata da "lezzet" kattığını öğrendim. (Mevlana)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #246 : 26 Mayıs 2010, 15:37:53 »
Beni en çok güldüren soru magic wine'dı.. "Büyülü şarap.. Cidden..Büyülü şarap?"
Ahaha çok güzel vurgulama yapmış adam.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 26 Mayıs 2010, 19:09:50 »
Beklediğim gibi bir final değildi ama bazı şeyleri hala anlamayanlar varsa.. eh ne diyeyim.

Bu dizinin sonuydu. Seri bitti. Serinin sonunda cevapları vermelerini beklemiyordum zaten. Sadece daha bilimsel bir sona yaklaştırmalarını isterdim. Hikaye sona erdi, cevaplar daha sonra başka şekillerde verilecektir. "Ayrıntılar" daha sonra başka şekillerde açıklanacaktır. Hikayeyi toparlamaları ve bağlamaları gerekiyordu. Bence bunu başarılı bir şekilde yaptılar.

Lost bütünüyle bir başyapıttır. Final her şey değildir. İleride cevaplar açıklandığında dvdlerde ya da özel bölümlerde. Bütün o ayrıntılar daha da anlamlı gelecek. Biz şu anda sadece sonunun nasıl olduğunu gördük. Tek bir bölüme bakarak, eheh ne kadar da kötü diziymiş ya diyenler de rica ederim Lost'un adını bir daha anmasınlar.. Lost'la birlikte onlar da bitsin.

İleride farklı şeyler göreceğiz, buna eminim, bunu umuyorum. Bu kadar olamaz, olmamalı.

Aynen katılıyorum :D
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 26 Mayıs 2010, 19:51:33 »
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #249 : 27 Mayıs 2010, 04:49:47 »
Bu da Neil Patrick Harris'in LOST hakkındaki düşüncesiymiş; ;D

I haven't read the reviews, don't know the consensus. But I watched the @LOST finale last night, and I loved it! Bravo cast/crew/creators!

Gerçi himym da lost da abc'de yayınlanıyor sanırım, beğenmeme gibi bir seöeneği yok da.. :P
(yoksa fox'ta mı yayınlanıyordu LOST?)

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 27 Mayıs 2010, 17:33:07 »
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 27 Mayıs 2010, 17:42:44 »
Bu da Neil Patrick Harris'in LOST hakkındaki düşüncesiymiş; ;D

I haven't read the reviews, don't know the consensus. But I watched the @LOST finale last night, and I loved it! Bravo cast/crew/creators!

Gerçi himym da lost da abc'de yayınlanıyor sanırım, beğenmeme gibi bir seöeneği yok da.. :P
(yoksa fox'ta mı yayınlanıyordu LOST?)

LOST, ABC'de yayınlanıyor da How I Met Your Mother CBS'te değil miydi yav?

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #252 : 27 Mayıs 2010, 21:59:17 »
HIMYM'ın sanki bir blooper'ında ben abc diye hatırlıyorum.. Öyle bir muhabbet geçmişti ama yanılıyor da olabilir.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 30 Mayıs 2010, 15:39:03 »
Lost'un tüm hikayesi aslında rüyaymış, işte kanıt;

Dayanamadım ..
try again fail again fail better

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 31 Mayıs 2010, 21:22:14 »
Eh bir dizinin daha sonuna geldik başka dizilerde görüşmek dileğiyle hoşçakalın. :P

Bence:
Senaristler ağzımız açık kalsın merak edelim "lan şimdi ne olcak" gibi tepkiler vermemiz için işi biraz çorba yaptılar ancak pek başarılı bi son olmadı çünkü çok düzgün toparlanmadı. Eöö Jack gözünü açtı kapadı bitti. Yanıtlanmayan bir dolu soru var bi çok kişinin aşağı yukarı aynıdır soruları belki bu soruların cevaplırını hiç öğrenemeyeceğiz. Eh dizi bittikten sonra yapılcak bişey yok sanırım. Şikayetçi değilim böyle bitti diye ama keşke böyle bitmeseydi ;D