Kayıt Ol

Daredevil

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
Daredevil
« : 25 Temmuz 2015, 20:36:14 »

Matt Murdock, küçük yaşta bir trafik kazası geçirir. Bu kaza onun görme yetisini elinden alsa da diğer hisleri oldukça kuvvetlenir. Şimdi ise Hell's Kitchen'da gündüzleri avukat geceleri Daredevil olarak şehrinde adaleti sağlamaya çalışmaktadır.

Evet, bu hikayeyi hepimiz biliyoruz. Çizgi romanlardan olmasa bile Ben Affleck'in muhteşem (!) Daredevil'ını hangimiz unutabiliriz? Peki bu Daredevil'ın olayı ne, neden bu kadar sevildi?

Öncelikle dizi kurgusal anlamda karanlık. Çizgi romanlarındaki kadar olmasa da Matt Murdock'ın talihsizliği, acıların çocuğu durumunu bir nebze gösterebilmişler. Onun dışında Hell's Kitchen yozlaşmanın kol gezdiği bir şehir ve bunu da başarılı bir şekilde yansıtabilmişler. Uyuşturucu, mafya çatışması, insan trafiği, vahşice adam öldürme gibi şeylerden bahsediyorum. Bu ortamı, hemen hemen her bölümde görsel olarak da hoşumuza gidecek şekilde sunmaları ise pastanın kreması olmuş adeta. Kullanılan renkler, kamera yöntemleri gibi etkileyici durumların dışında, dövüş sahneleri de oldu bittiye getirilmeden, profesyonelce ele alınmış. Bir kahramnın 6 dakikalık kavga sonunda nefes nefese kalıp, yorgunluktan yere yığılması öyle çok sık rastlayacağınız bir şey değil sonuçta.

Bu karanlık ve şiddet dolu ortama bir iki hoşluk, üç beş Marvel yapıtlarına gönderme, dozunda komiklikler şakalar eklenince, gayet olmuş.

Bunu hep dile getiriyorum, Marvel ve ürünlerini sevmiyorum. Daredevil, Marvel familyasında hoşuma giden sayılı çizgi roman kurgularından birisiydi. Fakat işin ekran boyutunun bu kadar güzel olacağını hiç beklemiyordum. Flash, Gotham, Arrow, Supergirl gibi yapımlar bunun yanında ilkokul piyesi gibi kaldı.

Ve son olarak, elbette;
Spoiler: Göster
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı dean

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Daredevil
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2016, 14:18:11 »
  Dizinin ikinci sezon fragmanı yayınlandı. Bu sezonda The Punisher ve Elektra gibi Marvel'ın önemli karakterleri diziye ve elbette ki Marvel Cinematic Universe'e katılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=m5_A0Wx0jU4

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2016, 04:07:25 »
İkinci sezonu dün tek oturuşta bitirdim. Gözlerim acıdı ama bırakamadım, tüm süper kahraman dizileri arasında en kalitelisi bu bence.  Elektra ve Punisher... Alıştığımız o Daredevil sopası, daha kırmızı bir maske (daha çok kask gibi) ve ilk sezondan sonra tekrar görmek istediğim yegane karakter Kingpin. Bu süper kahraman dizilerini sevmeyenler için güzel bir alternatif bence. İlk sezonu da epey beğenmiştim lakin sonradan batırırlar diye ses etmedim ama yok dizi uzun süre tırmanacak, umarım tökezlemezler.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2016, 20:51:55 »
Bu dizinin başlığı nasıl bomboş yahu? Bomba gibi bir 2. sezonla beklediğimiz her şey ve fazlası olarak geri döndü. Punisher da çok başarılı. Önce biraz tereddüt ettirdi oyuncu seçimi, ama gayet yerinde olmuş. Marvel gerçekten bu işin hakkını veriyor artık. DC'nin bütün dizilerini toplasanız yarım Daredevil çıkmaz.

Edit: Punisher = 11/10. Sezonun genel plotu (the Hand vs.) çok hoşuma gitmedi, ama ona rağmen çok iyi bir sezon. Bundan daha iyi bir Punisher düşünemiyorum. Kusursuz.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı BlackOut

• **
  • 71
  • Rom: 1
  • Mantık kontrolü eline aldığında insanlık ölür.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2016, 21:08:45 »
Ben pek çizgi roman uyarlaması anlamında yorum yapamayacak olsam da (Okumuyorum çünkü.) dizinin fazlasıyla kaliteli olduğunu söylemeliyim. Bir iki sahnesinde kamera olsun, ışık olsun bana çizgi roman sayfasına bakıyormuşum gibi hissettirdi. Dizinin müzik seçimleri gayet güzel, oyuncuları seviyorum, işin altından kalkıyorlar bence. Hikayesi zaten harika belirtmeye gerek yok ancak önemli olan repliklere güzel aktarmaktı onu da iyi yaptıklarını düşünüyorum.
Matt, Stick'e kimseyi öldürmeyeceğine söz verdirttikten sonra Stick'in "Pussy" si kahkahalar atmama neden olmuştu.

Karanlık olduğu daha önce belirtilmiş tekrar edeyim ben de. Biraz daha işlerin pis olduğu bir kurgu olması beni kendisine çeken unsurlardan biri. Sert ilerleyen kurguları seviyorsanız izleyin derim. Flash'da yapıldığı gibi "Hadi Barry yapabilirsin!" değil bu.
İzlediğim sitede birisi yorumlarda "Kingpin Polat gibi adam seviyorum." demişti, biraz üzmedi değil.
Özellikle Wilson Fisk'i canlandıran oyuncuyu beğeniyorum, hakkını veriyor bence. (Gerçi çizgi romanda nasıl bir karakter bilmiyorum, yine de oyunculuğuna diyecek yok.)
“What is history but a fable agreed upon?”
-Napoléon Bonaparte

"He saw it in her eyes. The anguish, the frustration. The terrible nothing that clawed inside and sought to smother her. She knew. It was there, inside. She had been broken.

Then she smiled. Oh, storms. She smiled anyway.

It was the single most beautiful thing he’d seen in his entire life."

Çevrimdışı BlackOut

• **
  • 71
  • Rom: 1
  • Mantık kontrolü eline aldığında insanlık ölür.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2016, 21:18:32 »
Flood olacak ancak bugün güzel dizi haberleri birbirini izliyor, yazmadan edemeyeceğim. Daredevil'de Frank Castle rolüyle gördüğümüz, The Punisher, Jon Berthal kendi dizisini hak etmiş. Daredevil'in senaristi ve yapımcı yöneticisi (Executive producer yazıyor çeviremedim  ;D.) Steve Lightfoot dizi sorumlusu olarak yer alacakmış. Neyse çok uzatmadan daha fazlasını okumak isterseniz:
“What is history but a fable agreed upon?”
-Napoléon Bonaparte

"He saw it in her eyes. The anguish, the frustration. The terrible nothing that clawed inside and sought to smother her. She knew. It was there, inside. She had been broken.

Then she smiled. Oh, storms. She smiled anyway.

It was the single most beautiful thing he’d seen in his entire life."

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2016, 21:39:57 »
Dizinin ilk sezonunu izlemiştim, ikinci  sezonunda yarısını izledim. Arrow, Flash, Supergirl gibi benim hafif bulduğum dizilerin yanında inci gibi parlıyor. Dc'den beklediğimiz karanlığı, derinliği Marvel dizilerinde çok iyi kullanıyor.  Jessica Jones olsun, Daredevil olsun, şimdi de, hiç kafamda Punisher'a uyduramadığım ama izlerken hayran kaldığım, Jon Bernthal kendi dizisine kavuşacakmış. Sevindim :yeho

Dizi öncelikle kötü karakterleri inşa etmede epey başarılı, diyalogların da usta ellerden çıktığı anlaşılıyor ki ikinci sezonda aksiyon yerine diyalog sahnelerini merak edeceğinizi düşünüyorum. Punisher ve Daredevil'ın konuştukları sahnelerde lezzetli bir yemek yiyormuş gibi hissediyor insan.

Aksadıkları, gereksiz uzattıkları yerler yok mu, elbette var. Ancak dizinin geneli bunların üstünü örtecek kadar güzel. İzlemeyen, dizi arayan varsa kesin izlesin.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2016, 03:45:06 »
Diziyle alakalı ufak bir sorum var.
 2. sezon 13. bölüm sonunda Mat Karen'a daredevil kostümünü gösteriyordu. Ben ilk sezon sonunda Mat'in kimliğini öğrendiğini sanıyordum, yanılmışım sanırım?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2017, 22:57:21 »
http://comicbook.com/marvel/2017/08/16/daredevil-season-3-filming-october/

3.sezon çekimleri Ekim ayında başlayacakmış.

Bana bu diziyi hep tavsiye ederlerdi,,,,,, yok yaaa ben Marvel sevmiyorum izlemem demiştim çok büyük hata etmişim. Yeni izledim, benim gibi aşırı detaycı ve eleştirel bir insanı bile ekrana kitledi. O kadar dizi gördüm geçirdim Daredevil efsanelerim arasına girdi. Oyunculuklar diyologlar senaryo herşey çok iyi çok kaliteli, kötü karakterleri o kadar güzel yazmışlar ki insan sempati duyuyor resmen.

Lakin şunu da eklemek isterim dizinin karanlık havası olduğundan dolayı biraz Gotham'ı çağrıştırdı bana, benzerlikler yok değil yani.

Düşünüyorum ki 400milyon dolarlık bütçeyle çekilen Batman v Superman filminde Lex Luthor gibi DC'nin baş kötülerinden birini oynaması için seçilen oyuncuya bak, bir de Marvel'in televizyon dizisinde Wilson Fisk'i canlandıran oyuncuya. Arada öyle uçuk bir fark var ki DC sinema evreni yöneticilerinin şirketin fişini çekip depresyona girmeleri lazım bence.

Punisher'ın diziye katkısı müthiş olmuş. Kendi dizisini de büyük heyecanla bekliyorum  :lve