Kayıt Ol

Thank you for smoking

Çevrimdışı Barthen

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye Sözlük
Thank you for smoking
« : 15 Ağustos 2008, 10:48:17 »
Amerika'da 14 Nisan 2006 günü vizyona girmiş olan bu film, daha kapağında sigara içenlere teşekkür ederek nezaketini göstermekte, alkışa değer bir davranış. Filmin ana karakteri "Sigara için, sağlığa zararlı  değildir." şeklinde sayıklayan ana karakter, bize sigaranın keyifli yahut hoş bir şey olduğunu göstermek için konmamıştır tabii ki filme. Onun görevi, doğru tartışabilmenin sonucunun nerelere varabileceğini izleyiciye göstermektir, ki gösterir de. Tartışmaktan zevk alanların muhakkak izlemesi gereken bir film olmakla birlikte, tartışma yeteneğini geliştirici etkisi vardır.
Film süresince, hiçbir sahnede sigara içilmemektedir; ve fakat her sahnede adı geçtiği için eli ayağı birbirine dolaştırır.
*Platonizmi yaşa, büyüklüğünü hisset. İroniyi kullan, büyüklüğünü hissettir.
*Gece gibi karanlık, cehennem gibi sıcak ve kadın kadar tatlı; kahve..

*Gitar çaldım, ço'ok acayip ter attım.

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Thank you for smoking
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2009, 20:48:54 »
Bayaa uğraştım bulmak için ama buldum izledim bunu da zamanında. Tartışmaktan zevk alan bi insan değilim, aksine mümkün olduğunca uzak dururum, fakat bi süre bile olsa kendime güvenimi yerine getirmiştir. Eğelnceli de bi filmdir. Zaman geçirmek için çokçokçokçok iyidir.
Aaron Eckhart'ın da göt çenesine kurbandır.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Thank you for smoking
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2009, 21:15:54 »
Tartışma sanatı hakkında verdiği bilgiler lobicilik için ciddi anlamda yararlı şeyler. Genel olarak çok güzel bir film diyemem ama öğretirken eğlendiriyor klişesi gerçekse bu filmde bu vardır hafız.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!