Kayıt Ol

The Curious Case of Benjamin Button ~

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
The Curious Case of Benjamin Button ~
« : 06 Şubat 2009, 14:16:56 »

Gösterim tarihi  :  06 Şubat 2009 
Yönetmen  :  David Fincher 
Oyuncular  :  Tilda Swinton , Brad Pitt , Cate Blanchett , Elias Koteas , Phyllis Somerville , Jared Harris 
Senaryo  :  Eric Roth, Robin Swicord, F. Scott Fitzgerald (Kit 
Müzik  :  Alexandre Desplat 
Görüntü yön.  :  Claudio Miranda 
Tür  :  Biyografi / Dram / Fantastik / Romantik / 
Süre  :  115 dk.   
Yapım yılı  :  2008 
Ülke  :  ABD / Fransa / İngiltere 
Dağıtıcı  :  Warner Bros. 

Benjamin Button, herkes gibi zamanı durduramayan bir adamdır. 1. Dünya Savaşı’nın sonunda, 1918’de, New Orleans’tan başlayıp 21. yüzyıla uzanan serüveniyle onun hikayesi herhangi birininkinden daha sıradışı bir hayatı içerir. Film, pek de sıradan olmayan bu adamın yaşadığı serüven içinde karşısına çıkan kişilerin ve yerlerin, bulduğu ve kaybettiği aşkların muazzam öyküsünü, hayatın keyifleri ile ölümün hüznünü ve zamanın ötesine uzanan şeyleri konu alıyor.

Filmin konusu mükemmel. Her yerde ismini görüyorum bu aralar, fragmanını da izledim. Zaten 13 dalda Oscar'a aday imiş.

Spoiler: Göster
Oscar adaylıklarında Baş rolünü Brad Pitt’in oynadığı ve David Fincher’in yönettiği “The Curious Case of Benjamin Button” (Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi), 13 adaylıkla başı çekti. Hayatı geriye doğru yaşayan bir adamın hikayesinin anlatıldığı film, en iyi erkek oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi yardımcı kadın oyuncu ve en iyi uyarlama senaryo da dahil olmak üzere bu seneki Oscar’ın en iddialı ismi olduğunu gösterdi.
ntvmsnbc

Sağlam film olacağa benziyor, izlemek nasip olur inşallah yakında. :P

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Curious Case of Benjamin Button ~
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2009, 14:45:02 »
Konusu çok ilgi çekici, divx piyasasına düşsün diye bekliyorum bende, düştüyse de haberim yok ya neyse. Brad Pitt güzel film seçebiliyor bazı bazı
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2009, 15:56:16 »
Düştü düştü :P

İzleyemedim lakin henüz. Çok güzel bir havası var filmin, konusu da ayrı bir güzel. Merak içerisindeyim. Cate Blanchett'i de merak ediyorum.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Rom: 3
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2009, 20:51:16 »
Bugün izledim ve izlediğim en iyi filmlerden biriydi diyebilirim. Kesinlikle konu, kurgu, oyunculuk her şeyiyle tam bir film. Bana göre kesinlikle izlenmeli...
Hayaller ve Kabuslar
"Kırmızı gözleri hem korkutucu, hem de büyüleyiciydi..."

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2009, 23:00:33 »
Az önce izledim. Buruk bir gülümseme veren filmlerden birisiydi. Son zamanlarda yapılan en kaliteli yapımlardan birisi. Duygulandırıyor insanı kısmen, güldürüyor hoş bir tad bırakıyor damakta. Ama çok uzun yahu. Gereksiz uzun yapmış filmi Fincher, yarım saat daha kısa olsa çok bir şey kaybetmezdi. Sonları da zayıf kalmış sanki.

Efsane bir film olmuş diyemeyeceğim, ama gerçekten izlerken çok zevk alacağınız bir film olmuş. Teknik yönden kusursuz, renkler çok güzel. Sakin bir zamanda izlenirse daha çok hoşunuza gidebilir.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2009, 21:51:18 »
Film çok güzeldi vs bunları anlatmayacağım

Size filmin seansına girmeden 20 dakika önce gerçekleşen olayı anlatacağım, çok basit ancak açıklayıcı:

Nihbrin kişisi kahvesini pahalı sinema büfesinden almış verdiği paranın haram zıkkım olmasının mantıklı yanlarını düşünürken iki genç aşık film afişleri ve seans zamanlarının yazılı olduğu duvara kol kola/bel bele yanaşır. Kabaca 16-18 aralığında lise insanlarıdır bunlar, lise üniformaları ile süpersonik özgür hissi uyandıran sevimli kişiler işte. Neyse bunlar aralarında 30 metre uzaktan ortalama kulaklı bir insanın duyabileceği sakin bir konuşma başlattılar.

- Cool Oğlan: hmm, Cafedeki eleman bu olaydan (filmi kastetmekte) bahsettiydi Ceren, girelim buna izleriz hem (izlememe seçeneğinin varlığına dikkat çekebildim mi?)
- Tiki kız: Yaa ama canım çok uzun bu film, hem zaten her yerde anlattııı. Adam kocaman başlıyormuş sonra velet olarak gg (bkz: good game, mmorpg oyunlarda ölen oyunculara öldüren oyuncunun saygı olarak belirttiği tümce)
- Cool Oğlan: O zaman aşkıııım, biz buna sonra girelim yada ben tek başıma gireyim bir ara. Neymiş adı (bomba geliyor) : benjaminbuton un tuaf kasesi?
<kız kopar> + <Nihbrin kişisi kopar> + <çift Nihbrin kişisine bakar ve yan yan uzaklaşır>

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2009, 22:10:40 »
Ahah bu kadar olabilirdi. ;D Tuaf kasesi demek, iyisiniz çift devam edin siz.  ;D

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2009, 22:36:59 »
Bence bozmamak lazım, baksanıza aslında sinemaya filmi izlemeye gelmemişler, kıza 3 saat o yüzden uzun gelmiş olabilir :P

VampirellaBuffy

« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2009, 23:58:07 »
filmi izledim bende ama filmi izlerken aklımda hep şu düşünce vardı,adam gençleşçek gençleşçek kızla yaklaşık olarak aynı yaşa gelince bir büyü olcak ve adam kızla beraber yaşlanmaya başlayacak :D...ama filmi izleyince iyiki dedim öyle olmamış böylesi daha büyülüymüş :D
---------
tuhaf kase ha :D süper xD bide kızın demiş bulunduğu "kocaman başlıyor" kısmıda baya komik geldi ilk doğduğu halini düşününce Benjamin'in :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2009, 11:35:11 »
Güzeldi, birçok yönüyle beğendim ben. Kurgu çok iyi düşünülmüş olmasına rağmen, biraz uzun tutulmuş gibiydi. Zira 2-3 oturuşta anca bitirebildim(üşenmek). En çok etkilendiğim sahneler -yanlış hatırlamıyorsam- 2. Dünya Savaşı sırasında geçen olaylar zinciri ve sonlara doğru (o kadar da sonlara doğru değil) hatun gelip birlikte olmayı teklif ettiğinde, erkeğin kızı reddetmesiydi. :D Evet, sadistçe bir zevk almıştım bundan. :D

Kase olayı da pek iyiymiş. :D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2009, 11:55:50 »
Güzeldi.. Gecenin bir vakti başlamıştım ama bölüm bölüm izlemek nasip oldu. Film uzun olması ve ortasının bana göre biraz sıkıcı olması böyle yapmama sebep oldu. Kurgusu yönünden beni kendisine çekmiştir.

Çevrimdışı Asfaloth

• **
  • 161
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Ağustos 2009, 22:37:54 »
Farkli bi yapit görülmeye deger bi film
I'm not bad. I'm just drawn that way

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Ağustos 2009, 12:29:47 »
ilk cıktıgında okulun konferans salonunda filmde brad pitt'in olması dolayısıyla sıkış tepiş toplucanak izlemiştik..güzel bi filmdi walla ben beğendim heleki brad'in o motor üstünde yoldaki hali "oouuuff..ıslııııkk..anam benim... analar neler doğuruyor" diye kızların tepkileri ve erkeklerinde kıskanclık yapıp triplere bürünüp salonu terketmesiyle ve okulda bizi unutup kilitli kalmamızla birlikte geçti gitti :D biraz daha etkileyici olabilirdi sanırım..
she's back!!

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2009, 19:20:59 »
Bana yedi kez yıldırım çarptığını söylemiş miydim? Bir keresinde... (:

Filmi izlerken hiç sıkılmadım ben, bilmiyorum o kadar saat aktı geçti sanki. İzleyecek olanlara süresinden korkmamalarını öneririm.

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Rom: 1
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
Benjamin Buttun'ın Tuhaf Hikayesi
« Yanıtla #14 : 26 Aralık 2010, 01:04:45 »

Sıradışı hikayesi,oyuncuların mükemmel performansı,çekim,makyaj,müzikler kısaca herşey harikaydı bana göre...Birkaç yerde açıklama eksikliği vardı o kadar.

Dipnot=Brad Pitt varsa film gerçekten güzel oluyor...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!