Kayıt Ol

The Expanse (Enginlik Serisi)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
The Expanse (Enginlik Serisi)
« : 19 Ekim 2013, 21:58:42 »

Demir Adam'ın Yazarları Bilimkurgu Dizisine El Atıyor

Iron Man (Demir Adam) ve Children of Men (Son Umut) filmlerinin yazarı Mark Fergus ve Hawk Ostby bizi çok şaşırtan bir habere imza attı. Bu sene ilk kitabı İthaki Yayınları tarafından basılmış olan Enginlik Serisi adlı gizem-bilimkurgu serisini Alcon televizyon grubu için dizileştirmeye hazırlanıyorlar!

Pilot bölümü yaklaşık 1 saatlik bir bilimkurgu draması olacağı söylenen “Enginlik” dizisinin dedektiflik unsurları ve bir o kadar da gizem içereceği söylenenler arasında. Hatta Alcon televizyon grubu başkanı Sharon Hall’un diziye dair sözleri şöyle:

Alıntı
“Zengin içerikle drama ve insanlığı bu tarz bir türde ortaya çıkarabilen bu yaratıcı ekiple daha mutlu olamazdık.”

Eserin konusu düşünüldüğünde bu kaçınılmaz da. Biri Kuşak’ta yaşayan ve kendi hayaletleriyle başı dertte olan bir dedektif, diğeri tuhaf bir saldırının ardından ekibiyle birlikte uzayda kalmış bir ikinci kaptanın yollarının kesişmesinden de başka bir şey beklenemezdi. Mars ve Dünya arasında giderek büyüyen savaştan ve tüm bunların arkasındaki asıl gerçekten bahsetmeye gerek yok bile.

Alcon’dan son alınan haberlere göre şu sıralar HBO’ya sunacağı 4 saat uzunluğunda bir sunum ortasına gelmiş bulunmaktalarmış.

Serinin ilk kitabı olan Leviathan Uyanıyor’un künye bilgilerine buradan, detaylı incelemesine ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Serinin ikinci kitabının bu sene içerisinde İthaki Yayınları’ndan çıkması bekleniyor.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • Rom: 0
  • .............
    • Profili Görüntüle
Ynt: Demir Adam’ın Yazarları Bilimkurgu Dizisine El Atıyor
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2013, 21:04:39 »
Güzel haber umarım hayalkırıklığına uğramayız :)

Çevrimdışı Nick Cave

• *
  • 1
  • (fazla kişisel)
    • Profili Görüntüle
    • The Daily Rock Music
Ynt: Demir Adam’ın Yazarları Bilimkurgu Dizisine El Atıyor
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2013, 22:08:05 »
Ben de kitabı okurken "Bundan iyi dizi olur" diye düşünmüş, hatta bölümlerinin biteceği yerlere göre düzene sokmuştum zihnimde.. :P
Doğal olarak sevindim.

We are here and then we go
My shadow left me long ago

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Leviathan Uyanıyor’dan Yeni Fragman ve Kesinleşen Dizi Tarihi
« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2015, 17:34:59 »

James S.A. Corey’nin uzay operası türündeki eseri Enginlik Serisi’nin dizi uyarlaması The Expanse’den yeni görüntüler yayınlandı. Dizinin yayın tarihiyse nihayet kesinleşti.

Fragmanı izlemek ve haberin devamını okumak için sizi buraya alalım.

Haber: Gürkan "Elendil_XX" Akkaya

Çevrimdışı Mag Hvel

• *
  • 28
  • Gefangenschaft
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Expanse (Enginlik Serisi)
« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2015, 21:42:14 »
Leviathan Uyanıyor'da henüz ellili sayfalardayım. Açıkçası polisiye türü pek iyi işlenmiş ve polisiye bir senaryo üzerine bir kurgu kurgulamak hayli zor iş. Bu arada bilirsiniz mutlaka yazarı tek kişi değil iki kişi. Aynı adı kullanıyorlar*.

*(Konunun ilk iletisinde ki resmi görmemek :( )

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
The Expanse’ın (Enginlik Serisi) İlk Bölümü Bizlerle!
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2015, 14:49:11 »

The Expanse’ın İlk Bölümü Bizlerle!

Syfy kanalı, Enginlik Serisi’nden uyarlayarak hazırladığı The Expanse dizisinin ilk bölümünü internette izleyicileriyle ücretsiz olarak paylaştı.

Çok bekledik, çok konuştuk, hakkında sayfalarca haber yazdık. Ve en sonunda S.A. Corey’nin nefes kesici bilimkurgusu Enginlik Serisi’nden (Leviathan Uyanıyor, Caliban’ın Savaşı) uyarlanarak çekilen The Expanse dizisinin ilk bölümüne kavuştuk. Hem de hiç beklemediğimiz bir şekilde!

Syfy, normalde 14 Aralık’ta iki kısım hâlinde yayınlanacak dizinin ilk bölümünü resmi internet ve de Facebook sayfalarından paylaşarak takipçilerine büyük bir jestte bulundu. Evet, elbetteki diğer yapımların arasından sıyrılıp dikkat çekme amacı da güdüyor bu hareket. Ama kimin umurunda?!

The Expanse’ın ilk bölümünün tamamını dilerseniz portalımızdan dilerseniz de buradan izleyebilirsiniz. Diziyi beğendiğiniz takdirde Facebook sayfalarını ve videoyu beğenmeyi, böylelikle de kendilerine destek olmayı unutmayın ki Constantine gibi sevdiğimiz ama yeterli ilgi göremeyen yapımların kaderine o da uğramasın.

Enginlik Serisi nedir, neden tüm bu yaygara diye merak edenlerdenseniz sizleri de serinin ilk kitabı olan Leviathan Uyanıyor hakkında kaleme aldığımız detaylı incelememize davet ediyoruz.

İyi seyriler, keyifli okumalar…
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2015, 00:27:15 »
Dizinin ilk bölümünü izledim sonunda.

Yayınlanmış ilk bölüm, özellikle Canterbury'de geçen kısımlar bana uzun zamandır aradığım tadı verdi. Uzay operası dediğin vurdulu kırdılı ciuv ciuv lazerli olmaz sadece. Şarkılar, geminin insanları, teknolojinin sınırları ve öküz kadar boş olan uzay... Soluk soluğa izledim. Bir tek Holden'ın saf suratı, bir de 1 saate bu kadar şey sıkıştırmaları beni üzdü.

Bu kadar şey dediğime bakmayın, ilk bölüm sadece Scopuli'den sinyali aldıkları ve sonrasındaki olaylar olaylar kısmına kadar gidiyor. Ancak kitapta olmayan sahneler eklenmiş. Olmuş mu? İlk bölüm için izlenimim nötr bu konuda. Kitabın diziye aktarımında bunlar gerekliydi tabii. İlerleyen bölümlerde göreceğiz nasıl olmuş. O hoş atmosferi tattığım için keşke olayları daha da yaysalardı diyorum. Kitabına pek alışamamıştım nedense.

Bi Firefly, bi Battlestar Galactica seviyorsanız göz atın derim. Umarım ileriki bölümler de bu kadar güzel olur. Bu iki diziyle Expanse'i kıyaslamıyorum tabii, belki hayvani bir açlıkla izlediğim için bu kadar güzel göründü. İzleyen diğer insanların yorumlarını merak ediyorum o yüzden. Özellikle de sitede Battlestar Galactica üstüne tez yazsa bilim adamlarının işi gücü bırakıp cylon yapmaya çalışmalarına neden olacak Laughing Madcap.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Şubat 2017, 12:27:06 »
İkinci sezon başladı şu an 2. bölüm yayınlandı meraklısına duyurulur.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss