Kayıt Ol

The Karate Kid | Karateci Çocuk

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
The Karate Kid | Karateci Çocuk
« : 27 Ağustos 2010, 12:42:37 »
Yapım: 2010 ~ ABD

Yönetmen: Harald Zwart

Senaryo: Robert Mark Kamen,  Steve Conrad,  Chris Murphy

Yapımcı: Will Smith,  Jada Pinkett Smith,  James Lassiter,  Ken Stovitz,  Jerry Weintraub,  Chiu Wah Lee,  Er-dong Liu

Oyuncular: Jackie Chan, Jaden Smith, Taraji P. Henson, Wenwen Han, Rongguang Yu, Zhensu Wu, Zhiheng Wang

Görüntü Yönetmeni: Jason Boland

Müzik: Atli Örvarsson

Filmin Websitesi: www.karatekid-themovie.com

Süre: 2 saat 20 dk

Gösterim Tarihi: 27 Ağustos 2010 (Türkiye)

Konusu:
12 yaşındaki Dre, Detroit''te mutlu bir hayat sürmektedir. Fakat annesinin işleri nedeniyle Çin''e taşınmak zorunda kalınca bir anda hayatı alt üst olur. Çin''deki yaşama uyum sağlamaya başlayan Dre, sınıf arkadaşı Mei Ying''e aşık olur. Mei Ying''te Dre''den hoşlanmaktadır, ama aradaki kültürel farklılık bu dostluğu zora sokar. Üstelik okulun karate yıldızı Chang de belalısı haline gelir. Dre için yaşam tam düzene girerken bir anda yine işler tersine döner. Chang ve arkadaşlarının dövdüğü Dre, bir Kung Fu ustası olan Mr. Han''la tanışınca iyi bir dövüşçü olmak için onun yardımını ister. Mr. Han ise bu sporun dövüş ve şiddet için değil, olgunluk ve kontrole için kullanıldığını küçük öğrencisine öğretmeye kararlıdır...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: The Karate Kid | Karateci Çocuk
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2010, 13:00:11 »
Ne kadar çok yapımcısı var bu filmin böyle? Will Smith bile var aralarında, enteresan. Imdb'ye göre 40 Milyon dolarlık bir bütçe ile Amerika'da 300 Milyon dolarlık bir hasılat yapmış. Devamı da çekiliyormuş ve bu kez senaryosu Kungfu Panda ekibi tarafından yazılacakmış.

Karate Kid ismini görünce insanın aklına ister istemez 1984 yapımı ilk Karate Kid geliyor yalnız :) Miyagi San ve Daniel'ın maceraları süperdi. O dönemde herkesin karateye merak salmasına neden olmuştu film.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2010, 13:54:59 »
İşte ilk yorumu bekliyordum! Konu içerisinde yorum yapmayayım daha sonra mesaj olarak düşüncelerimi söyleyeyim dedim.

Evet Will Smith'de yapımcılardan bir tanesi ki başrolllerden birisi olan Jaden Smith'te kendi oğludur. Oğlu babasına çekmiş, performansını harika buldum. On iki yaşındaki bir çocuğa göre cidden oynamış ve tabii final sahnesi ile gönülleri fethetmiş bir çok kişinin.

Açıkçası ben hem çocuğun hem de Chan'in performansına hayran kaldım. Farklı bir yerde de belirttim; Jackie Chan'in bir sahnesi vardı ki duygulanmamak, o anı hissetmemek elde değil... İzleyenlerin çoğu bana hak verecektir sanırım. Sadece komedi oyuncusu olmadığını belki bu bir kaç dakikalık hatta daha az bölümle birlikte anlayabiliriz.

Jackie Chan'in Kungfu hocasını canlandırdığı ve Jaden Smith'in Dre rolünü üstlendiği bu harkulade filmi kaçırmamanızı öneririm. Eğlenceli ve bir o kadar da heveslendirici. Kungfu dersi almak istiyor insan, böyle bir adamdan.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2010, 16:23:36 »
Yaklaşık 1.5 hafta önce izlemiştim, harika bir filmdi. Magicalbronze'un dediği gibi, 12 yaşında olmasına rağmen çok iyi bir oyunculuk sergilemiş. Ayrıca film dışında da Kungfu çalıştığını belirtmiş, şaşırmadım. Bacak açışından belli  :)

Ayrıca Jackie Chan de harika performans sergiledi, o adamı hep sevmişimdir zaten, filmlerinede hastayım.

2. filmi sabırsızlıkla bekliyorum.
Planemo Syndrome

« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2010, 19:53:27 »
Bugün gitme şansını buldum filme.Gerçekten Jaden Smith çok güzel bir oyunculuk çıkarmış.Kung fu hareketlerini çok başarılı yapmış. Jackie Chan'i de es geçemem.Her zaman ki gibi muhteşem bir oyunculuk sergilemişti.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2010, 19:56:29 »
Filmi bugün izledim. Şu anda da orjinal versiyonunu izliyorum. Repliklerine kadar aynı. Tek fark eskisinin genel olarak daha iyi, yenisinin ise biraz daha komik olması. İkisi de izlenebilir kanımca.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Ağustos 2010, 20:09:38 »
Evet  ben de bu gün gidenlerdenim filme. Sırf kardeşimin hatırı için gireyim dedim. İzlemeyi çok istiyordu. Bilmiyorum belki daha orijinal ve detaylı bir konu olsaydı, bu oyuncularla muhteşem bir film çıkardı.Oyunculuk Chan açısından da Jaden Smith açısından da harikaydı buna lafım yok. Yine de hoştu, oturdum, izledim, zaman zaman kardeşim kadar ben de güldüm.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı SéDa ERéN

• **
  • 83
  • Rom: 0
  • *WaiT Mé iN !NFéRNo~' Not Mé u'll waiT! ParasITé
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2010, 14:28:31 »
Justin Bieber 'ın bir şarkısı vardı "never say never" işte onun klibinde Jayden Smith'in Karate Kid'deki görüntüleri vardı ve J.Smith te şarkıyı söylüyordu.. :)

NoBody BUt ME caN NOT PlaY WIth My BRAIn ANYMORE!..

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Eylül 2010, 00:18:16 »
  Bugün gittim de, buradaki tüm yorumların doğru ve gerçek olduğunu gördüm. Film beklemediğim kadar güzel, komik, heyecanlıydı. Özellikle J. Smith gelmiş geçmiş çocuk oyuncuların en iyilerinden biri oldu benim gözümde. Yalnız filmin ilk yarısı neredeyse sadece komediydi, şikayetim var mı? Tabii ki de yok :)

Filmde yapılan kavgaları, dövüşleri izlediğimde içine girip hepsinin ağzını burnunu kırmak içimden gelmedi de değil hani. Yallnız filmden çıkınca acaip bir şekilde kung fu öğrenesim ve bizim mahalledeki Samet'i - 1.75 boylarında, 75 kilo civarında, gözlükle, kumral bir çocuk, aynı zamanda lise 2'ye geçti- bir güzel pataklayasım geldi, ama anca bu astral alemde olacak gibi.

Özet olarak film, herkesin izlemesi gereken muhteşem filmlerden biriydi.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.