Kayıt Ol

The Nightmare Before Christmas

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
The Nightmare Before Christmas
« : 08 Ocak 2008, 17:44:06 »

Balkabağı Kral Jack Skellington, Halloweentown'ı yönetmektedir. Kabuslardan fırlamış bir kasabayı andıran Halloweentown, cinler, ruhlar ve yarasalardan oluşan bir nüfusa sahiptir.

Jack, bir gün Christmastown'a bir ziyaret yapar ve orada gördüklerini kıskanarak kendi şehrini de oraya benzetmek için Sanda Claus'u kaçırır. Santa'nın yerine geçen Jack, çocuklara kendince alternatif hediyeler dağıtmaya başlar.

Çılgın dahi Tim Burton'ın konseptini yarattığı ve yapımcılığını üstlendiği film, en iyi özel efekt dalında Oscar'a aday olmuştu...
Muhteşem bir müzikal..
Eğer duyduğunuz şey bir animasyonsa
Ve Tim Burton yapımı ise
kesinlikle izlenmeyi hakeder ;D
Gerçi ben daha izleyemedim ama ;D

2010 editi:Bunu yazdıktan aylar sonra izlemişidim. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
Ynt: ~The Nightmare Before Christmas ~
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2008, 18:19:06 »
Çok sağol paylaştığın için :D

Bunun tişörtü bi arkadaşımda vardı da üstünde yazıyordu: The Nightmare Before Christmas diye biz de çok dalga geçerdik; aynı seni tanımlıyo bu falan diye :D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2008, 21:26:57 »
Jack karakteri kızların donuna süs olmuştur artık. Herkeste rozeti, çantası... Ne var ki çok ünlü olmasına rağmen şahanedir. Ee ne de olsa Tim Burton çekti :D
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2008, 21:23:15 »
Tim burton'a haksızlık yapılmasına sebep olan film. Tikilerin, rockçıyım havasında olan mm insan evlatlarının t-shirt, rozet,küpe vb. şeylerle rezil ettiği harika film. Tekrar tekrar izlense bile bıkılmaz, çizimler, seslendirme, müzik her şeyiyle iyi ya. :P

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2008, 16:56:39 »
Eheh çok haklısın. Zaten film bir müzikal tadında, müzikleri ayrı bi leziz.

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2008, 17:27:30 »
Alıntı
Gerçi ben daha izleyemedim ama sıkı fanıyım t-shirtünde rozetine avatarından imzasına herşeyi var

Filmin konusunu açan kişinin bile böyle bir cümle kurması zaten açıklamıyor mu her şeyi?

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2008, 18:40:28 »
Gayet iyi açıklayarak beni ciddi üzüyor.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Şubat 2008, 20:09:47 »
Gayet iyi açıklayarak beni ciddi üzüyor.
hep beraber ağlayalım mı :P ?
Ne yapayım öyle ücra bir yerdeyiz ki ne sinemaya geliyo ne dvdcilere :'(

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2008, 20:11:49 »
itiraf etmek grekirse filmi ilk izlediğimde korkmuştum :D hele o ilk girişte marilyn manson'un "This is halloween" soundtracki gebertiyodu beni korkudan ama 12 yaşında olunca böyle olması normal sanırım :P [ya da değil sonuç olarak benden bahsediyoruz :P]

100.000 defa izlesem yine izleyeceğim değerli tim burton filmidir. Bu filmi yaptığı için önünde saygıyla eğiliyorum :P

ayrıca 7'den 70'e herkesin elinde ayağında bunları görmekte aşırı derecede sinir bozucu oluyor :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2008, 21:01:56 »
ya herkes izlemek zorunda değil elbet ama izlemeden fan olmakta ilginçmiş yani...

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Şubat 2008, 18:24:37 »
harbi ya Taksime bi gidiorm tüm emo, tiky'Lerin üstünde var o zımpırtıLardan

Ehm heLe şükür bn de bu filmi yarn seyretcm =).

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı Oxygen

• *
  • 33
  • Rom: 0
  • Angelus of Spes in Officium
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Temmuz 2008, 14:05:43 »
Tim Burton adını ilk kez bu filmle duymam iyi olmuş. Tek seferde bağlandım. En sevdiğim ilk 3 film içindedir kesinlikle. Zaman buldukça izleyip duruyorum, bıkmadım hala. Müzikler muhteşem! iPod'umun en çok dinlenenler bölümünü de kaplıyo bu parçalar. Keşke herkeste her şeyi olmasa da biz gerçek fanlar bi şekilde kendimizi gösterebilsek. Herkeste olan şeyleri edinmeme alışkanlığım yüzünden sevgi ve ilgimi dışarı yansıtamıyorum malesef. Bi de bi aralar her Sally tişörtü görüşümde tişörtün sahibi arkadaşıma "Hiii!! Yoksa sen de mi izledin?!!" tepkisi vererek saf damgası yemiştim, hoş bi durum değildi... Yine de o insancıkların bile izlemesi haline filmle duygusal yakınlık kuracaklarından emin olduğum bi eser. Tim Burton'ın sanatını icra etmeye devam etmesi en büyük dileklerimden. Şöyle gerçek oyuncuların oynamadığı bi filmi ağız tadıyla izlemek ve kendimi filmde kaybetmek istiyorum bi kez daha. Umarım en yakın zamanda bu ayarda yeni bi film sürer piyasaya Tim amca. =)
Ut totus lux lucis intereo, lux lucis of spes inside mihi mos plumbum vos per eternus obscurum.

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #12 : 11 Temmuz 2008, 14:19:43 »
O zaman Tim'in kısa film şeklinde,yine animasyon olan Vincent'ini izle derim mutlaka; feci gaz bişeydir o. Onu izleyince Tim'e yüz bin milyon kat daha da hayran kalırsın diye düşünüyorum, ben de öyle bi etki bırakmıştı.

eklicem eklicem :P, gaz dememin sebebini de açıklama isteği duydum şimdi ben ama. Olayın içine Edgar Allan Poe karışmış durumda, The Raven diyince akan sular durur, bi de Annabel Lee var içinde neyse karışmasın o :P. Edgar Allan Poe hayranıysanız çok hoşunuza gider cidden, ama elemanla ilgilenmiyosanız, sizi kasmıyorsa, pek ilginizi çekmeyebilir.  Konuyla alakanız olmadığı durumda sanıyorum ki aynı şey her zaman olur. Ama yine de izleyin o animasyonu derim ben.

too much sugar 
tb

Scarlet

« Yanıtla #13 : 22 Temmuz 2008, 22:04:33 »
Yönetmeni bir kere Tim Burton, tamamdır ;D
Karakterler falan da çok sempatik. Aslında öyle tiplerin sempatiklikle pek alakası yok, iskelet falan, ama seviyorum ben..
Filme gelince, çok zevkliydi. Özellikle en baştaki "This Is Halloween" şarkısına bittim..
Zaten şu an üstümde Jack'li bi tişört var ;D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Noel Gecesi Kabusu | Tim Burton
« Yanıtla #14 : 08 Mayıs 2009, 18:56:22 »
Noel Gecesi Kabusu

Spoiler: Göster

Yapım : 1993, ABD

Tür : Animasyon / Fantastik / Müzikal

Yönetmen : Henry Selick

Senaryo : Tim Burton, Michael McDowell, Caroline Thompson

Seslendirenler : Danny Elfman, Chris Sarandon, Catherina O'Hara, William Hickey, Glenn Shadix, Paul Reubens

Yapımcı : Tim Burton, Denise Di Novi

Görüntü Yönetmeni : Pete Kozachik

Müzik : Danny Elfman

Süre : 1 saat, 16 dk.

Gösterim Tarihi : 29 Ekim 1993

Özet : Halloween Kentinin Balkabağı Kralı olmaktan usanan Jack Skellington heyecen verici birşeylerin arayışına çıkar. Bu arayışta Christmas Kentini bulur ve tüm dünya üzerinde noel gecesi çocuklara oyuncak dağıtma görevini Noel Baba'dan devralmaya karar verir.