Kayıt Ol

The Number 23.**

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
The Number 23.**
« : 08 Mayıs 2008, 20:07:59 »

Yönetmen Joel Schumacher
Senaryo Fernley Phillips
Oyuncular Jim Carrey, Virginia Madsen, Logan Lerman, Danny Huston, Lynn Collins
Filmin Türü  Drama, Gerilim 
Orijinal Adı The Number 23
Yapımcı Firma Contrafilm
Yapım Yılı 2007
Yapım Ülkesi ABD
Orijinal Dili İngilizce
Filmin Süresi 95 dakika
Resmi Sitesi number23movie.com/   
Dağıtıcı Firma Warner Bros
Vizyon Tarihi  02.03.2007

23 sayısını koyu bir saplantı hâline getiren Walter Sparrow (Jim Carrey), bir zamanlar ideal olan hayatını gerek kendisinin gerekse sevdiklerinin ölümüne yol açabilecek bir psikolojik işkence cehennemine dönüştürür. Walter bir türlü elinden bırakamadığı 23 Numara adlı gizemli romanın etkisiyle, karısı Agatha (Virginia Madsen) ve ergenlik çağındaki oğlu Robin’le (Logan Lerman) geleceğine devam edebilmek için geçmişindeki sırların kapısını açmaya mecbur kalır.

Kitap, Walter’a Agatha tarafından doğumgünü hediyesi olarak verilmiştir ve konu aldığı tüyler ürpertici ve gizemli cinayet, karanlık ve tuhaf biçimde adeta Walter’ın hayatını yansıtırmışçasına anlatılmaktadır. Kitaptaki ana karakter olan dalgın dedektif Fingerling’in (onu da Carrey canlandırıyor) hayatı, Walter’ın kendi geçmişini çağrıştıran anlarla doludur. Kitabın dünyası canlanmaya başladıkça, Walter onun en korkunç ve kışkırtıcı bölümünün girdabına kapılmaya başlar: Fingerling’in 23 sayısının gizli gücüne duyduğu saplantısına.

Bu saplantı kitaptan yayılıp, Walter’ı kontrol etmeye başlar. Hayatında her yerde bu sayıyı görmektedir ve Fingerling’le aynı korkunç suçu, yani bir cinayet işlemeye mahkum olduğuna inanmaya başlar. Kabus gibi hayaller Walter’ın aklını esir alır. Bu hayallerde karısı ve aile dostları Isaac French’in (Danny Huston) başına korkunç şeyler gelmektedir. Bu durumda Walter’ın kitaptaki gizemleri çözmek için umutsuzca çırpınmaktan başka şansı kalmaz.

Eğer 23 sayısının ardındaki gücü çözebilirse, geleceğini de değiştirebilecektir.

Aradım ama bulamadım konusunu.Takıntılarım üstüne izledim filmi 'Aa Hesna aynı sen gibiydi ordaki adamda.' gibi sözler üstüne yani.Ama iyi ki de izlemişim.Jim Carrey diyorum başka bir şey diyemiyorum. 8) Mükemmel bi filmdi..

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Number 23.**
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2008, 20:14:21 »
Takıntılarımdan sıyrılmamı sağlayan film :) her izlediğimde sarhoş gibi olurum nedense çünkü bir ara gerçekten o kadar takıntılı adamdım. Beni biraz düşünmeye yöneltmişti ama her dakikasıyla unutulmaz bir film, bence izlenmesi gerek :) (o son neydi yaa ;D )

"Bu noktadan sonra, artık orada kaç çift ayakkabının olduğunu söylememe gerek yok"
#rekt

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2008, 21:08:32 »
Güzeldir evet, o oteldeki duvar kağıtlarını sökmesi falan ben de etkilenmiştim bayağı, hala saatteki rakamların toplamı veya günlük hayattaki başka bir şeyin sayısı 23 olunca gülümserim. Okul numaram 23 :P

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2008, 21:40:31 »
Çok çok güzel bi film. izleyen herkesin de film sonunda herşeyi 23'e bağlamaya çalıştığını öğrendim .p ha ben yapmadım mı. ben de yaptım tabi. :P jim carrey bu filmdeki oyunculuğuyla gönlümde cok cok ayrı bı yer edınmıştır kesinlikle.