Kayıt Ol

~ The Polar Express(Kutup Ekspresi)*

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
~ The Polar Express(Kutup Ekspresi)*
« : 30 Nisan 2008, 19:12:04 »

Yönetmen Robert Zemeckis
Senaryo Chris Van Allsburg, Robert Zemeckis
Oyuncular 
Filmin Türü  Animasyon, Fantastik 
Orijinal Adı The
Yapımcı Firma Castle Rock Entertainment [us]
Yapım Yılı 2004
Yapım Ülkesi ABD
Orijinal Dili İngilizce
Filmin Süresi 100 dakika
Resmi Sitesi http://polarexpressmovie.warne..   
Dağıtıcı Firma Warner Bros
Vizyon Tarihi  14.01.2005

Filmin Konusu

.
Karlı bir Noel arifesi akşamı, küçük bir çocuk heyecan içinde ve pür dikkat yatağına uzanmış sessiz ve hareketsiz beklemekte, Noel Baba’nın kızağındaki çıngırakların sesini duymaya çalışmaktadır. Gece yarısına 5 dakika kalmıştır.

Ve aniden, gökgürültüsünü andıran bir sesle yerinden zıplar. Penceredeki buğuyu temizlediğinde, ağır ağır düşen kar tanelerini ve gecenin karanlığına buharını üfleyen pırıltılı bir kara trenin evinin tam önünde durmaya çalıştığını görür. Aceleyle dışarı koşturur; üzerinde sadece pijamaları ve terlikleri vardır. Dışarıda, özellikle kendisini bekliyormuş gibi görünen tren kondüktörü onu karşılar ve “Pekala, geliyor musun?” diye sorar.

“Nereye?”

“Kuzey Kutbu’na elbette. Bu, Kutup Ekspresi!”...

Şüpheci bir çocuk, Kuzey Kutbu'na doğru olağanüstü bir tren yolculuğuna çıktığında, inananlar için hayatın mucizelerinin asla solmadığını kendisine kanıtlayan bir keşif serüvenine dalar...

seyredeli ne kadar oldu bilmiyorum ama o zamanlar çok sevmiştim.Animasyon filmlerine karşı bi ilgim olduğundandı sanırım :P

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: ~ The Polar Express(Kutup Ekspresi)*
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2008, 14:13:35 »
arkadaş yanlış cdyi verince izledim bunu hoşdu güzeldi.

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2008, 17:32:26 »
Bi yerlerden hatırlıyorum ama çıkaramadım :P Büyük ihtimal televizyonda falan verilmiştir öyle izlemişimdir ama güzeldi sankinim :P

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2008, 17:38:42 »
güzeldi güzel,eglencelıydı en azından arkadaslarla bırlıkte ızlemıstık,böyle fılmlere bayıldıgımız ıcın koşa koşa gittik tabi,değdi valla :P

Çevrimdışı dirock

• 608
  • Ghost of Darkness
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2008, 17:40:24 »
Bi yerlerden hatırlıyorum ama çıkaramadım :P Büyük ihtimal televizyonda falan verilmiştir öyle izlemişimdir ama güzeldi sankinim :P

sanmam hatırladığım kadarıyla tv de verilmedi bu animasyon filmi ama çok güsel bi filmdi :D

Nefret'e Sevgiden Daha Çok Güvenirim..Çünkü Nefretin Sahtesi Olmaz

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2008, 02:11:12 »
Daha 7. sınıftayım sanırım. Obaa sinemaya, Marmarisn o zamanki sinemasının ses sistemi baya bi güzeldi.Ekspres ilk geldiğinde sinema bi' sallanmaya başladı herkes "depremmi oluyooo" hesabı ayağa fırladı  ;D .. Efekt bakımından felan harkulade bir film.. DVD arşivlerinizde bulunmasını öneririm  :)
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2009, 18:48:29 »
Hoş bir Noel animasyonuydu. Küçük sevimli mesajlar verilmek istenmiş. Sanırım küçük bir çocuğa Noel Baba'nın var olduğuna inandırabilir bu film. :D

Ancak film başladığından itibaren kafama bir şey takıldı. Bu ufaklıklar buz gibi Kuzey Kutbu'nda pijamayla üşümediler mi yahu?!