Kayıt Ol

The Seeker The Dark is Rising - 2007 (Karanlık Yükseliyor)

Çevrimdışı Darkness

• 608
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle

BİLGİ:

Yapım : 2007, ABD
Tür : Aksiyon / Dram / Fantastik / Macera
Yönetmen : David L. Cunningham
Senaryo : John Hodge, Susan Cooper (Kitap)
Oyuncular : Ian McShane, Christopher Eccleston, Jonathan Jackson, Gregory Smith, Amelia Warner, Wendy Crewson, Alexander Ludwig
Yapımcı : Marc E. Platt
Görüntü Yönetmeni : Joel Ransom
Müzik : Christophe Beck
Dağıtım : Özen Film
Süre : 1 saat, 40 dk.

ÖZET:

The Dark is Rising; 11 yaşına bastığında karanlık güçlere karşı savaşan ölümsüz savaşçıların sonuncusu olduğunu keşfeden Will Stanton adında bir çocuğun yaşadığı fantastik olayları konu alıyor. Will doğuştan sahip olduğunu öğrendiği inanılmaz güçlerle doğmuştur ve bu tanrısal güç sayesinde bir kahraman olacaktır.

Bir işaret avcısı olan Will altı büyülü işareti bulmalı ve Karanlık ile aydınlık arasındaki savaşta ölümsüzlere bu işaretlerle yardımcı olmalıdır. Will’in macerası ve işaretleri bulma çabası onu tehlikeler, mucizeler ve ödüllerle donanmış bir yola sürükler. Bu macera boyunca düşmanları ve müttefikleri olacak ve işaretleri bulması düşmanları tarafından engellenmeye çalışılacaktır. Will bundan yüzlerce yıl önce Kral Arthur tarafından yapılan son savaş hakkında da çok önemli bilgilere ulaşacaktır.

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Seeker The Dark is Rising - 2007 (Karanlık Yükseliyor)
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2009, 20:21:57 »
Bugün Moviemax'te rastladım bi izleyeyim dedim. Konusu biraz basit olsa da güzelmiş aslında sıkılmadan izletti kendini. Karanlığa karşı ışık aydınlık savaşıyor, küçük bir çocuk işaretleri topluyor ve sonra her şey düzeliyor. Ama fantastiğimsi en azından. :P Bence bu konunun yeri Fantastik Perde sayın yöneticiler diyorum son olarak.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2009, 21:07:18 »
Film izlemiş olmak için öylesine başına oturmuştum ve "bir daha hakkındaki eleştrileri okumadan filmlere rasgele dokunmayacağım" kararıma sebep oldu bu, çok kötü film. Bir kitap uyarlaması söz konusu ama yazar buna onay vermiş mi çok merak ediyorum. Aşırı basit ve yavan bir konu var karşınızda ey izleyiciler  :P

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2010, 19:12:07 »
Film o kadar kötüydü ki sanırım piskolojimi etkileyecek..
Çok kötüydü..Uyuyamadım bile filmi izlerken..Ay..Nasıl bir israftır bu!
Hele Narnia filmindeki Noel Babanın da filmde öylesine bir rolde oynaması kendisini gözümden pek bir düşürdü..Çok kötüydü çok..[*]bir an hayatım bu noktaya nasıl geldi dedim[/*][*]üühühüüh[/*]

Not to mention the pincers...