Kayıt Ol

The Terminal*

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
The Terminal*
« : 18 Haziran 2008, 16:51:24 »

Tür : Dram / Romantik
Gösterim Tarihi : 10 Eylül 2004
Yönetmen : Steven Spielberg
Senaryo : Andrew Niccol , Jeff Nathanson , Sacha Gervasi
Görüntü Yönetmeni : Janusz Kaminski
Müzik : John Williams
Yapım : 2004, ABD , 128 dk.

Steven Spielberg'ün gerçek bir olaydan esinlendiği film, Doğu Avrupa ülkelerinden birisinden New York'a gelen Viktor Navorski'nin (Tom Hanks) öyküsünü anlatıyor. Amerika yolundayken ülkesinde askeri darbe olması üzerine Viktor, New York'un JFK Uluslararası Havaalanında mahsur kalıyor. Pasaportu artık geçersiz olduğu için Amerika'ya girme hakkını yitirmiş durumda. Ülkesindeki savaş bitinceye kadar havaalanı terminalinin transit yolcular salonunda beklemek zorunda.

Viktor'un havaalanında haftalar süren bekleyişi devam ederken çok değişik insan manzaralarıyla karşılaşıyor. Terminal binasının içine sıkıştırılmış bu dünyada her türlü mantıksızlık, anlamsızlık, cömertlik, hırs, eğlence, statü mücadelesi, beklenmedik rastlantılar yaşıyor hatta güzel bir hostesle (Catherine Zeta-Jones) romantik ilişki bile yaşıyor.

Ancak Viktor'un oradaki zoraki varlığına sıcak bakmayanlar da var. Bunlardan birisi de Stanley Tucci 'nin canlandırdığı havaalanı yetkilisi Frank Dixon. Viktor'un varlığını bir türlü kontrol edemediği bürokratik bir facia olarak gören Frank Dixon, bu sorundan bir an önce kurtulmanın çaresini bulmaya çalışıyor.

Çevrimdışı R

• **
  • 140
  • Rom: 0
  • before twilight ,you must fly..you can be ash..
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Terminal*
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2008, 22:47:09 »
orjinal bi film.eğlenceli :D

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2008, 23:00:39 »
Süper bir fiLmdi ;D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2009, 21:08:16 »
Gerçek anlamda orijinal bi' konu işte bu. Tom Hanks'e oldum olası bayıldığım için çok zevk alarak izledim filmi. Ama şey;

Spoiler: Göster
Amelia'yla ilişkileri öyle bitmemeliydi. Niye bu sıralar mutlu son görmek istiyorum bilmiyorum. :P

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2009, 21:59:39 »
Ben çok sıkıldım bunda yeaa. Yani orijinal falan tamam ama yine de baya bi sıkmıştı. Ha ama izlenir mi, evet, kalite açısından.

too much sugar 
tb