Kayıt Ol

The Winds of Winter’dan Yepyeni Bir Bölüm Yayınlandı!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle

Buz ve Ateşin Şarkısı 6. kitap için tüm planlarını değiştiren ve bu yıl içerisinde yayınlamayı planlayan George R.R. Martin, anlaşılan hayranlarının gönlünü almak istiyor. Bugün The Winds of Winter’dan (Kış Rüzgârları) yepyeni bir bölüm yayınlayarak merakla bekleyen herkesin ağzına bir parmak bal çaldı.

Alayne adlı bu yeni bölümde Arryn Hanedanı tarafında olanlara bir göz atıyoruz. Robert Arryn’ı biraz büyümüş olarak görmek ister misiniz? Ve Alayne düşünceleri içinde neler anlatıyor öyle! Tıp!

Bir solukta okunan bambaşka bir bölüm var karşımızda. Bu tek bölümde bile entrikanın dozu azımsanacak gibi değil. Ama çenemizi tutmalıyız ki, ağzımızdan bir şeyler kaçırıp okuma zevkinizi bozmayalım.

Alayne adlı bugün yayınlanmış yeni bölüme hemen şuradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca İngilizce olduğu için üzülenlere bir de haberimiz var. Çok yakında çevirisini Kayıp Rıhtım çatısı altında sunmuş olacağız. Hep öyle yapmıyor muyuz zaten?

Gözünüz bizde olsun. Ansızın Alayne’nin çevirisiyle karşınızda olabiliriz. O zamana kadar Kış Rüzgârları’ndan çevirdiğimiz son bölümü de hatırlamak istersiniz.

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Winds of Winter’dan Yepyeni Bir Bölüm Yayınlandı!
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2015, 18:47:25 »
Umarım çabucak çevirirsiniz, zira kitabı beklemekten bir hal oldum, İngilizce Wiki'nin tüm sayfalarını okudum (abartmıyorum), yayınladığınız bölüm çevirileri falan onar kez okudum fakat şimdi yarım yamalak, anlamadan okuyup çevirdiğinizdeki tadı bozmak istemiyorum.

Her ne kadar Sansa'yı artık bir Stark olarak görmesem de Vadi'nin karışık (hem de baya karışık) durumunu bi' görsek iyi olur. Ayrıca spoiler vermeden cevaplayabilirseniz bir sorum var (spoiler vermek zorundaysanız da cevaplayın aslında); şimdi Robert'ı biraz büyümüş olarak göreceksek birkaç yıl mı geçmiş olacak? Bir kaç yıl geçmiş olacaksa Vadi'de veya dışında yaşanan olaylar hakkında bilgi veriyor mu?

Çabanız ve emeğiniz için teşekkürler, umarım çabucak çevrilir.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"