Kayıt Ol

Time of the Gypsies ~ Çingeneler Zamanı

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Time of the Gypsies ~ Çingeneler Zamanı
« : 04 Temmuz 2008, 14:48:58 »

Tür : Dram
Yönetmen : Emir Kusturica
Senaryo : Emir Kusturica , Gordan Mihic
Görüntü Yönetmeni : Vilko Filac
Müzik : Goran Bregovic
Yapım : 1988, İngiltere / İtalya / Yugoslavya , 142 dk.

Oyuncular

Davor Dujmovic (Perhan) , Bora Todorovic (Ahmed) , Ljubica Adzovic (Büyükanne) , Husnija Hasimovic (Merdzan) , Sinolicka Trpkova (Azra) , Zabit Memedov , Elvira Sali (Danira) 

Perhan Romanya'da büyükannesiyle yaşayan yeniyetme bir çingenedir. Çingenelerin doğayla bütün ve kendilerine has atmosferinde, Perhan da biraz kendi iç dünyasında biraz da kızarkadaşının aşk ateşinin içinde yaşamaktadır. Genç çingene, duygu yoğunluğu yaşadığında nesneleri uzaktan hareket ettirebilmektedir de.

Mafyatik işler peşindeki Ahmed, ondan yararlanmak için Perhan'ı kendisiyle birlikte şehre gelmeye ve yaşadığı yeri terketmeye ikna eder. Perhan bu yeni hayata tek bir şey için katlanır: yeterince para biriktirmek ve sevdiklerine geri dönüp evlenebilmek. Bir yandan da bacağından ameliyat olmak için onlardan ayrılan kızkardeşini bulmayı ummaktadır.

Yönetmen Emir Kusturica'ya uluslararası alanda tanınma getiren ve Cannes'da coşkuyla taçlandırlan bu ilgi çekici yapım, aynı zamanda tamamı çingene dilinde çekilen ilk film özelliğini de taşıyor. Müzik, dram, hayal, bildiğiniz tüm Kusturica bileşenlerini barındıran bir yapım.

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Time of the Gypsies ~ Çingeneler Zamanı
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2008, 14:15:01 »
Ahah çok uzun zaman önce izlediğim film. Beğenmiştim de ya. Ama sadece beğendiğimi hatırlıyorum, başka bir şey değil, dediğim gibi çoook uzun zaman önceydi. Annem sağolsun. Bir ara tekrar izlerim belki.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2008, 23:34:51 »
Kusturica'nın en bilindik filmi. Bir Black cat & white cat kadar olmsa da güzel müzikleri vardır yine her filminde olduğu gibi. Ama ne biliyim, Arizona Dream'i, Underground'ı, Black cat white cat'i felan daha çok beğenmiştim ben...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2009, 21:25:47 »
Müzikleri hikayesi falan çok güzel. Ama aklımda o gelin duvağının uçtuğu sahne kalmış. Çok güzel sahne.
try again fail again fail better