Kayıt Ol

Tiyatrodaki Kız...

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Tiyatrodaki Kız...
« : 18 Haziran 2010, 08:33:12 »
  Balkondan tiyatroyu izliyorduk. Can sıkıntısından patlayacaktım, etrafa biraz göz gezdireyim dedim. Benden üç sıra arkada, siyah saçlı siyah gözlü sürmeli bir kız otuyurordu. Tıpkı benim gibiydi o da. Canı sıkılmış öflüyor pöflüyor, yelpazesiyle serinlemeye çalışıyordu. Harika biriydi, mükemmel gözleri ve orantılı kaşlarını tamamlayan küçük bir burun ile kırmızı dudaklara sahipti. Tanışmalıydım onunla, bir fırsatını bulup konuşmalıydım.

Konuşmak için bir bahane ararken yine etrafı, seyircileri izlemeye başlamışım. İşte tam o sırada dikkatimi çekti başka bir genç. Gözünü hiç kırpmadan benim kızı izliyordu. Aşıktı besbelliydi. Derken, ayağa kalktı, bir bahaneyle kızla konuşmaya çalışacaktı belli ki, ama cesaret edemedi. Arka sıralardan dolaşıp yerine geri oturdu. Bir kere daha denedikten sonra kızın yanına gitti ve bir şeyler söyledi. Kız  ters ters baktı gence, sonra da "Git başımdan yaa..." dedi. Sıra bendeydi artık. Gidip konuşabilirdim kızla.

O genç, bana kendimi hatırlattı. Eğer şimdi o güzel kıza sırf güzel diye takılırsam, bir başkası da benim sevdiğime sırf güzel olduğu için takılacaktı. Daha önce de olmamış mıydı bu ? Sevdiğim bir başkasıyla giderken ağlamıştım arkasından.

Hayır, yapamadım, kıyamadım o gence, platonik de olsa gerçek bir aşkı vardı belli ki... Yapamazdım, hiç bir söz sahibi olmamasına rağmen o kızı alamazdım elinden. Benim gibiydi o da, benim eski halim gibi. Kıyamadım, kalktım ve çıktım o salondan, bir kaç dakikalık düşlerimden ve o güzel kızdan kaçtım...

Yaptığım aptalcaydı belki... Fakat benim gibi birine kıyamazdım... Hoşçakal genç adam ! Hoşçakal... Umarım hep ulaşmaya çalışırsın da ulaşamadıkça daha da yücelir aşkın...
May the force, be with you.

Ynt: Tiyatrodaki Kız...
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2010, 11:38:23 »
 Safsın be kardeş. :D Ben olsam gider bir hava atardım. Çünkü o senin eski halin ilerde hava atacak. Yani herkez böyle :D Önce çömez sonra casanova .  Tabii başarılarına göre değişir. Ama hoş gene de anımsı bir şey olmuş ellerine sağlık.
Gri

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Tiyatrodaki Kız...
« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2010, 23:21:09 »
Ben yapamadım işte... :D
May the force, be with you.