Kayıt Ol

Ücnoktabir

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
Ücnoktabir
« : 19 Mart 2008, 23:54:39 »

Üçnoktabir, 2002 yılında kurulan müzik grubu. Melis Danişmend (vokal), Barış Ertunç (gitar), Cenk Turanlı (bas gitar) ve Mehmet Demirdelen'den (davul) oluşan grup, Pazartesi günleri sahne aldığı Beyoğlu-Mojo Bar'da çekirdek bir dinleyici kitlesi edindi. Zamanla cover'ların yanı sıra kendi bestelerini de çalmaya başlayan grup, 2005 yılında ilk demosunu hazırladı, 2006'da ise albüm kaydına başladı.

2002 yılından beri İstanbul'da çeşitli bar ve üniversitelerde, Türkiye'nin bir çok şehrinde konserler veren grup, 2004 yılında da Pink'in ön grubu olarak sahne aldı.

Yönetmenliğini Serdar Akar'ın, müziklerini ise Selim Demirdelen'in yaptığı Barda'nın soundtrack'inde yer alan Dediler ki ile dinleyici kitlesini genişleten Üçnoktabir, Sabaha Karşı albümünde de bazı şarkıları düzenledi.

Sabaha Karsi adli ilk albümünü Mayis 2007'de yayinlandi. Ilk klip grubun ayni zamanda prodüktörü olan Selim Demirdelen tarafindan Degismem adli sarkiya, ikinci klip ise Serdar Gözelekli tarafindan Ölmeden Ünlü Olsam'a cekildi. üçnoktabir'in Güray Gürsoy tarafindan cekilen üçüncü klibi (Bahçe) cok yakinda ekranlarda olacak.

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ücnoktabir*
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2008, 17:04:57 »
Yazın dinliyordum..Bahçe ve film şarkılarını severim.Kızın sesi mükemmel bence ama rocka uygun bulmuyorum açıkcası.Melis'in sesi rock için ince kalıyor.Benim düşüncem tabi bu.İşlerinide başarıyla yapıyorlar.