Kayıp Rıhtım 6 Yaşında!
18 Nisan 2014, 16:26:21 *
Selam sana, Yolcu. Lütfen giriş yapın yahut üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Doğu Yücel ile Röportaj!

Ana Sayfa Yardım S.S.S. Ara Okunacaklar Takvİm Satranç Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Unutulmaz Kitap Replikleri  (Okunma Sayısı 33038 defa)
0 Üye ve 3 Yolcu konuyu incelemekte.
Ropinie Hystria
Vampir
**

Rom: 10

Aut viam inveniam aut faciam

Üyelik Bilgileri
« : 07 Mayıs 2010, 21:42:30 »

''Coğrafya, serserilere özgü bir derstir.''
Delifişek-Vasconcelos

“Sanırım çok aceleleri var” dedi küçük prens, “peki ne arıyorlar?

“Bunu makinist bile bilmiyor.”

O anda parlak ışıklı başka bir ekspres tren ters yöne doğru hızla geçti.

“Peki niçin geri dönüyorlar?” diye sordu küçük prens.

“Bunlar aynı yolcular değil” dedi işaretçi.

“Bulundukları yeri beğenmiyorlar mı?”

“Hiç kimse bulunduğu yeri beğenmez.”

Küçük Prens-Antonie de Saint Exupery

Alis-Lütfen söyleyebilir misiniz, hangi yöne sapmalıyım?
Kedi-Bu daha çok senin nereye gitmek istediğine bağlıdır.
Alis-Pek umrumda değil, neresi olursa.
Kedi-O zaman ne yöne saptığının da bir önemi yok.
Alis-Yeter ki bir yerlere varayım!
Kedi-Yeterince yürürsen mutlaka bir yerlere varırsın.

Alis Harikalar Diyarında
Baal Adramelech
Elemental

Rom: 58

The Geist

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2010, 21:55:21 »

1-Eğer benim Makarnavi varlığımdan bahsederken sofuluk taslayan ben-senden-daha-kutsalım tipi serserice davranışlarda bulunmazsan çok memnun olurum. Eğer bazı insanlar bana inanmazsa, sorun değil. Cidden, o kadar kendini beğenmiş değilim. Ayrıca, meselemiz onlar değil, o yüzden konuyu değiştirme.

2-Eğer benim varlığımı başka insanları bastırmak, buyruk altına almak, cezalandırmak, deşmek, ve/veya, yani işte, kaba davranmak için kullanmazsanız çok memnun olurum. Ben kurban talep etmiyorum, ve saflık dediğin suda olur, insanda değil.

3-Eğer başka insanları yargılamak için nasıl göründüklerine, veya nasıl giyindiklerine, veya nasıl konuştuklarına bakmazsan, veya, yani, iyi davran işte, tamam mı? Ha bir de şunu kalın kafalarınıza sokun: Kadın = insan. Erkek = insan. Aynı = aynı. Biri diğerinden daha iyi değildir, tabi konumuz moda değilse, zira kusura bakmayın ama onda üstünlük kadınlarda, ha bir de mor ile fuşya arasındaki farkı bilen bazı erkeklerde.

4-Eğer sizin ve karşınızdakinin yasal yaş sınırı ve ruhsal olgunluğa ulaşması koşuluyla sizi inciten, veya arkadaşınızın gönlünün ve iradesinin razı olmadığı ilişkilere girmezseniz çok memnun olurum. İtirazı olanlara ise şunu söyleyebilirim: gidin kendinizi s****! (özgün metindeki gibi sansürlenmiştir). Eğer bu cevaptan hoşlanmazlarsa gidip televizyonlarını kapatsınlar, yürüyüşe falan çıksınlar.

5-Eğer başkalarının bağnaz, kadın düşmanı, nefret içeren fikirleriyle miden boşken yarışmaya kalkmazsan çok memnun olurum. Önce yemek ye, sonra ne b** yersen ye!

6-Eğer Makarnavi varlığıma adamak üzere milyon dolarlık kiliseler/tapınaklar/camiler/sinagoglar/türbeler yapmak yerine parayı daha iyi amaçlarla harcarsan çok memnun olurum (istediğini seç):
*Fakirliği ortadan kaldırmak
*Hastalıklara çare bulmak
*Barış içinde yaşamak, tutkuyla sevmek, ve kablolu televizyon fiyatını düşürmek Ben karmaşık karbonhidratlı sonsuz kudretli bir varlık olabilirim, ama hayattaki küçük şeyleri severim. Bana inan. Sonuçta yaratan benim.

7-Eğer etrafta dolanıp herkese seninle konuştuğumu söylemezsen çok memnun olurum. O kadar ilginç biri değilsin. O kadar böbürlenme. Ayrıca sana insan kardeşlerini sevmeni söyledim, bu ipucu yetmiyor mu?

8-Eğer, ee, ilgilendiğin konuda, yani çokça kapütilasyon/kayganlaştırıcı/Kayzer Wilhelm gerektiren bir konuda, kendine yaptırmayacağın işleri başkalarına yapmaya kalkmazsan çok memnun olurum. Eğer karşındakinin gönlü razı ise, (madde 4'e göre) yumul, ve Miki Fare aşkına, bir KONDOM TAK! Cidden, sadece bir lastik parçası. Eğer iyi hissetmeni engellemesini isteseydim onu dikenli olarak falan yaratırdım.

Delifişekler, Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı

How did you get so big?
How did you get so strong?
How did you get so hard?
How did you get so long?
DarLy OpuS
Grifon

Rom: 32

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2010, 20:42:08 »

"İnsanlık hep güzel olan şeylerde değildir. En belalı katillerin bazıları güzel insanlardır. İnsanlık her zaman kulağa güzel gelen de değildir; çünkü herhangi bir gösterici, yılanı dans ettirebilir, oysa göstericiler her zaman insancıl yanı olan kişiler değildir. İnsan insanlığını, siz ona ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda bulunmakla gösterir, sizi bağrına basmakla, gerçekten anlayışlı bir söz söylemekle, yalnızlık duygunuzu yok etmekle, sizin savaşınızı kendi savaşı haline getirmekle gösterir. İşin aslını bilmek istiyorsanız, insanlık budur.  Dünyada biraz daha insanlık olsaydı belki kendimizi bu kısıldığımız kapandan kurtarırdık... Ya da en azından, o tuzağı elimizde cehenneme kadar taşımaktan kurtulurduk."

- İsimsiz bir karnaval göstericisi

~ "Onlar Yoktu" - Dean Koontz
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2010, 20:43:19 Gönderen: DarLy OpuS » Logged

Bardes
Vampir
**

Rom: 11

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2010, 20:32:11 »

Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez

Aslında Güzel Remedios, hiç de bu dünyanın insanı değildi. Ergenlik çağını epey geçtikten sonra bile, Santa Sofia de la Piedad onu yıkayıp giydirmek zorunda kalmış ve kendi kendine temizlenmesini öğrendikten sonra da, kakasına batırdığı çubukla duvarlara hayvan resimleri çizmesini önlemek için hep kollanması gerekmişti.
DarLy OpuS
Grifon

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2010, 01:08:01 »

"Aslında içinden bunların bir sanrı olmasını istemiyorsun. Gene de yoz bir nesnellik adına bunu söylemeden duramıyorsun. Mecnun olma fikri seni dehşete düşürdüğü halde bu halin gerçekten var olmasını istiyorsun. Her şeye razısın. Sonsuzluğun ya da en azından ölümü ertelemenin kokusunu aldın çünkü. Aç bir köpek balığı gibisin. Kilometrelerce uzaktan aldığın yirmi balina büyüklüğündeki taze etin ve tonlarca kanın çağrısı aklını başından almak üzere. Derin kemiğin tekrar gençleşecek, saçların sıhhatle fışkıracak ve spermaların sevinçle kıpırdaşacaklar. İtiraf et."

"Saçmalama."

"Zar belki sayısız yüzlüdür ve sayısız kere atılıyordur. Bu da sonsuz olasılık demektir. Mecnun, Memnun, Mecusi, Meddah, Mehdi, Münzevi, Meşhur, Müştak, vb. Say sayabildiğin kadar. Bunu düşünmemiş olduğuna beni inandıramazsın."

~ Sadık Yemni, "Muska"
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2011, 22:31:37 Gönderen: DarLy OpuS » Logged

LegalMc
Ogre

Rom: 33

Unimpressed was his default state.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2010, 23:45:42 »

Yalnızım diye üzülmüyorum... Çünkü biliyorum. Yalnız insanın ihanet edeni de olmaz...

Necip Fazıl Kısakürek. (tam hatırlayamadım kitabı).

Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.
SéDa ERéN
Troll
**

Rom: 0

*WaiT Mé iN !NFéRNo~' Not Mé u'll waiT! ParasITé

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2010, 19:58:32 »

Shay kanalı diğer Kesicilere açtı.Sesinde panik vardı."Biri buraya doktor getirsin."Oda numarasını tekrarladı.
"Ne var Shay?"diye bağırdı Tally.
"Tally çok üzgünüm!"
"Ne!?"
"Zane..."
.....
Bütün bunlar Tally nin suçuydu.Tally'nin dilediği şey olabilsin diye Zane'i buraya gelmeye ikna etmişti;ona göz kulak olmak yerine şehirde gezmeye çıkmıştı.Onu paramparça eden savaşı Tally başlatmıştı.Zane'nin ölü parmaklarını kavradı.Artık öldüğünden emindi.Vücudunun içindeki paramparça acı verici boşluğu görebiliyordu.O ölüydü.Sonsuza dek..
      Muazzam egosunun son bedeli buydu işte..
"Üzgünüm Zane.."Tally sırtını döndü.
"Gidelim!.."Buz gibi "Bitirmemiz gereken bi savaş var.."(Özeller,Scott westerfeld)

Tedavi görmeye ihtiyacım yok tıpkı hissetmek ya da düşünmek için kendimi kesmeye ihtiyacım olmadığı gibi..Bundan sonra beynimle benden başka kimse oynayamayacak..Görüyorsunuz özgürlüğün her şeye zarar verme gibi bir alışkanlığı var.
                                                                                     Tally Youngblood

« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2010, 20:04:21 Gönderen: xasdasd » Logged

NoBody BUt ME caN NOT PlaY WIth My BRAIn ANYMORE!..
DarLy OpuS
Grifon

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2010, 16:26:26 »

"Bizler," dedi kendisini göstererek, "dünyanın yeni göçebeleriyiz. Limandan limana savrulurken yanımızdan hızla akıp geçen anıları ait oldukları yerlere iade edilmeyi bekleyen kutsal emanetlere benzetir, onlara sıkıca sarılırız. Tasasız ve sorumsuzuzdur. Karavanlarımızı, inşa etmek için ömrümüzü harcadığımız evlerin tuğlalarıyla hazırlarız. Ama bizler hayalperestiz. Tuğla üstüne tuğla koyup inşa ederiz yeni baştan. Biz dünyanın or.spularıyız. Gelecek biziz."

~ Rabindranath Maharaj, "Lagahoo'nun Çırağı"

Alorka Greenleaf
Yeti

Rom: 6

End of the Ergenism

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : 19 Ekim 2010, 20:39:36 »

"Dışarı çıkamıyoruz. Dışarı çıkamıyoruz. Köprü' yü ve ikinci salonu ele geçirdiler...Dışarı çıkamıyoruz. Sonumuz geldi. Davullar, derinliklerde ki davullar. Geliyorlar..."
Yüzüklerin Efendisi-Yüzük Kardeşliği
Evet. Artık ben de okuyorum. Eve evet! Başladım okumaya. Hem de tek ciltliğinden. *
Elendil
Kerberos
**

Rom: 8

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : 19 Ekim 2010, 21:34:43 »

"Uykusuzluk böyle bir şeydir işte. Her şey çok uzaklardadır, bir kopyanın kopyasının kopyası gibi. Dünyayla arana öyle bir mesafe sokar ki, ne sen bir şeye dokunabilirsin ne de bir şey sana."

-Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk

Şu an bu cümlelerin ne anlama geldiğini daha iyi kavrıyorum.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2010, 21:42:36 Gönderen: Elendil » Logged
Dúrgonath
Yeti

Rom: 13

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 05 Nisan 2011, 23:35:22 »

*

Ölü bir ünlü yolda yürürken, gerçek hayatında hiç tanışmadığı bir milyon kadar en iyi dostunu görmek zorunda kalır.

Chuck Palahniuk - Çarpışma Partisi (Rant)
Demigod
Sfenks
**

Rom: 1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : 07 Nisan 2011, 17:50:03 »

"Yapabileceğin hiçbir şey yok, Harry-"
"Tut onu, kurtar onu, sadece öbür tarafa geçti!"
"-artık çok geç Harry."
"Hala ona erişebiliriz-"
"Yapabileceğin hiçbir şey yok, Harry... hiçbir şey...gitti..."

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella
Dúrgonath
Yeti

Rom: 13

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : 11 Nisan 2011, 17:55:09 »

Eğer bir gün biri çıkıp da Evrenin
hangi nedenle ve niçin burada var olduğunu
keşfederse, Evrenin birdenbire yok olacağını
ve yerini çok daha garip ve anlaşılmaz bir şeyin
alacağını öne süren bir kuram vardır.

Bir başka kuramsa bunun zaten
gerçekleştiğini ileri sürer.

Douglas Noel Adams - Otostopçunun Galaksi Rehberi: Evrenin Sonundaki Restoran
Raisor
Hidra

Rom: 15

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : 11 Nisan 2011, 18:54:30 »

Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir, olgun insanın özelliği ise bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir...

J. D. Salinger

Ayrılma saati geldi ve kendi yollarımıza gidiyoruz; ben ölmeye, siz yaşamaya. hangisinin daha iyi olduğunu yalnızca tanrı bilir.

Sokrates'in savunması - Platon

Şimdi acının ne olduğunu gerçekten biliyordum. ayağını bir cam parçasıyla kesmek ve eczanede dikiş attırmak değildi bu. acı insanın yüreğini paralayan, sırrını kimseye anlatmadan birlikte ölmesi gereken şeydi. kollarda, kafada en ufak güç bırakmayan, yastıkta kafayı bir yandan öbürüne çevirme cesaretini bile yok eden şeydi.

Şeker portokalı

Raskolnikov, düşünüyordu:

"Nerede okumuştum? Ölüme mahkûm edilmiş biri söylüyor ya da düşünüyordu. Sonsuz bir karanlığın, sonsuz bir denizin ortasında, ayakta durabilecek bir kaya parçasının üstünde, sonsuza kadar durmaya razıydı, bile bile ölmektense. Yaşamak, sadece yaşamak! Hayatı, ne olursa olsun yaşamak... Tanrım, ne kadar doğruydu! insan, obur bir yaratıkmış!..."

Suç ve Ceza - Dostoyevski
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2011, 18:55:51 Gönderen: Raisor » Logged

Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.
Fizban
Troll
**

Rom: 0

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : 13 Nisan 2011, 01:45:54 »

"Anlamıyorsun!" diye sızlandı Pettigrew. "Beni öldürürdü, Sirius!"
"O HALDE ÖLSEYDİN!" diye kükredi Black. "DOSTLARINA İHANET EDECEĞİNE ÖLSEYDİN, BİZ SENİN İÇİN BUNU YAPARDIK!"

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: