Kayıt Ol

RA Salvatore'dan yeni kitap: Night of Hunter

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
RA Salvatore'dan yeni kitap: Night of Hunter
« : 29 Ekim 2013, 09:13:38 »
 Türkçeye çevrilme hızımıza yazma hızıyla tur bindiren RA Salvatore 4 Mart 2014'te yeni kitabını yayımlamaya hazırlanıyor. Companions Codex serisinin ilk kitabı olacak Night of Hunter ile Drizzt ve dostlarının macerası tam hız devam ediyor.

Arka kapak yazısını sizinle paylaşmak isterim fakat önceden uyarayım daha önceki kitaplarla ilgili spoiler içermeyen bir cümle bile yok. İki kitap geride kalmış Türk okuyucusuna bu yapılır mı?

Spoiler: Göster
"R.A. Salvatore's New York Times best-selling saga continues as dark elf Drizzt Do'Urden returns to Gauntlgrym with old friends by his side once again, as they seek to rescue Bruenor's loyal shield dwarf-turned-vampire. But not only do Drizzt and his allies face a perilous journey through the Underdark and the dangers of the undead that lie within, but they must cross through a colony of drow, who would like nothing better than to see Drizzt Do'Urden dead."

Sencer Coşkun'un arka kapak çevirisi:
"R.A Salvatore’un New York Times En Çok Satanlar listesindeki serisi, kara elf Drizzt Do’Urden’in, yeniden doğmuş eski dostları Salon’un Yoldaşları ile Gauntlgyrm’e dönmesiyle devam ediyor! Amaçları ise Bruenor’un vampire dönüşmüş olan sadık dostu Thibbledorf Pwent’i huzura kavuşturmak… Ancak Drizzt ve dostları sadece Karanlıkaltı’nın tehlikeleri ve yaşayan ölülerle değil, Gauntlgyrm’e yerleşmiş olan ve  Drizzt Do’Urden’i öldürmek üzere köşe bucak arayan drow kolonisiyle de yüzleşmek zorunda kalacaklar!" 

Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı cmkrbn

• *
  • 28
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: RA Salvatore'dan yeni kitap: Night of Hunter
« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2013, 20:41:54 »
Ben seriye daha yeni başlayıp sadece ilk iki üçlemeyi okumuş ve önünde daha bir çok seri olan biri olarak daha şimdiden bu kitabı merak ettim ama daha öncesinde "The Sundering" serisi çok ilgimi çekti :D Yazınızda iki kitap geriden gelmekten bahsederken sanırım; Kışgörmez 4 ve The Sundering'in Drizzt ile alakalı olanını kastettiniz. Sanırım biz Türk okuyucuları yine bu serininde diğer kitaplarının çevirisine kavuşamayacağız. Özellikle Elminster'i konu alanına. :(  

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2013, 22:19:23 »
Ben de ne yazık ki böyle düşünüyorum, senede 10 kitap çıkaran unutulmuş diyarları iki senede bir kitap hızla takip etmek utanç verici.

Çevrimdışı cmkrbn

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2013, 09:41:46 »
Kesinlikle! Bu kitaplara ilgim ve tanışmam, Laika sayesinde oldu. O nedenle yayın evini kötüleyemem, başarılı işler çıkartıyorlar gibi ama keşke daha seri, güncel ve özellikle Drizzt dışındaki karakterler, kitaplar konusunda da açık fikirli olabilseler.

Çevrimdışı cmkrbn

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2013, 19:20:01 »
Kışgörmez Destanı 4. kitabın yayınlanma tarihi ile ilgili bir bilgi var mı? Bilen, duyan herhangi bir bilgi kırıntısı ? :D

Çevrimdışı MrTed

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2015, 09:29:50 »
Türkçeye çevirilmedimi hala bu? 2 tane var dimi 3.çıkmadı daha?

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2015, 21:08:10 »
Hiç Türkçeye çevrilir veya yeni kitap çıkmaz olur mu? Elbette ki çevrilmedi ve elbette ki yeni kitap çıktı. Bu ayın üçünde, 3 Mart 2015 yani, RA Salvatore Companions Codex serisinin üçüncü ve son kitabı olan "Vengeance of the Iron Dwarf" çıktı. Bu kitapla beraber RA Salvatore'un Drizzt Efsanesindeki Türkçeye çevrilmeyen kitap sayısı beşe yükseldi

Kitap için bakınız:
 http://dnd.wizards.com/articles/news/vengeance-iron-dwarf

Bu da amazon linki, belki bir baba yiğit çıkıp okur da bize anlatır:
 http://www.amazon.com/Vengeance-Iron-Dwarf-R-Salvatore/dp/078696572X

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2015, 21:12:51 »
Bu sözlerim belki de beni hedef tahtası haline getirecek fakat birinin söylemesi gerek.

Saygı duyduğum biri şunu söylemişti : “Drizzt’in hikayelerinde çok sık kullanılan bir benzetme vardır : ‘girdap gibi dönen palalar’. Drizzt’in palaları girdap gibi döndüğü ve önüne geleni kesip attığı için artık hikayelerde ilginçlik kalmamıştır. Drizzt her macerasında palalarını girdap gbi döndürecek; ork kesecek, drow kesecek, lich kesecek, kesecek de kesecektir. Bir Loth’u kesmediği kaldı.”

Salvatore Drizzt'ten epey ekmek yedi, daha da yemeye niyetli gibi görünüyor. Drizzt'i adeta bir süperkahraman haline getirdi ve seriyi uzattıkça uzatıyor. Ama ben bu yaptığını doğru bulmuyorum.
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2015, 21:32:09 »
Bu sözlerim belki de beni hedef tahtası haline getirecek fakat birinin söylemesi gerek.

Saygı duyduğum biri şunu söylemişti : “Drizzt’in hikayelerinde çok sık kullanılan bir benzetme vardır : ‘girdap gibi dönen palalar’. Drizzt’in palaları girdap gibi döndüğü ve önüne geleni kesip attığı için artık hikayelerde ilginçlik kalmamıştır. Drizzt her macerasında palalarını girdap gbi döndürecek; ork kesecek, drow kesecek, lich kesecek, kesecek de kesecektir. Bir Loth’u kesmediği kaldı.”

Salvatore Drizzt'ten epey ekmek yedi, daha da yemeye niyetli gibi görünüyor. Drizzt'i adeta bir süperkahraman haline getirdi ve seriyi uzattıkça uzatıyor. Ama ben bu yaptığını doğru bulmuyorum.

Ben 2. üçlemeye bile zor dayandım, adam 128371632 kitap çıkardı Drizzt üzerinden. Hakikaten yeter artık.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2015, 21:41:45 »
Bende sıktığını düşünenlerdenim. Kışgörmez aylardır rafta duruyordu başladım ama zor okuyorum.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2015, 23:10:07 »
İlk üçleme dışında 'gerçekten' okunmaya değer bi Drizzt macerası var mı gerçekten merak ediyorum aslında.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2015, 23:50:43 »
İlk üçleme dışında 'gerçekten' okunmaya değer bi Drizzt macerası var mı gerçekten merak ediyorum aslında.
Buzyeli üçlemesi sıkıcı ama sonra güzeller de geliyor. Drowların oldukları çok iyi

Çevrimdışı burak5000

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Mart 2015, 14:53:20 »
Şu an Neverwinter'ın son kitabındayım, sanırım 26. kitap olsa gerek, ve halen çok zevk alarak okuyorum, hiçbir seride sıkılmadım.

Çevrimdışı MrTed

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Mart 2015, 20:03:16 »
Biri çevirsin şunu ya :D Gerçi ben ilk üçlemenin 3.kitabındayım aylar önce bıraktım okumayı 3.kitap aşırı sıktı çünkü beni tekrar başlicam yakında devam edicem.Ben gelene kadar çevirilir inşallah buda :D

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 01 Nisan 2015, 22:18:34 »
Şimdiye kadar çıkanları göz önünde bulundurursak ileride okuyacağınız Drizzt maceraları aşağı yukarı şöyle olacak:

Drizzt, gecenin karanlığında, kuytu ormanın derinliklerinde, düşüncelere dalmıştı: İyilik neydi, kendi iyi biri olabilmiş miydi? Daha ne kadar kan dökecekti? Yoksa kötülükle savaşa savaşa kendi de onun bir parçası mı olmuştu?  Karanlıkaltını terkettiğini hatırladı; tüm bunlar büyük bir şeyin parçası mıydı? O büyük bir işi başaracak seçilmiş kişi miydi? Neden o seçilmişti? Çok muhteşem biri olmasının bunda elbette payı vardı değil mi? Söylesenize ha, neden Drizzt?

Tam o sırada etrafını bir sürü ork sardı. Normalde Drizzt onları daha kendileri bile anlamadan farkederdi ama söylediğim gibi, o sırada çok derin ve felsefi şeyler düşündüğü için hissedememişti geldiklerini.

Orkları görmesiyle menekşe rengi gözleri, çevresindeki karanlığın içinde hışımla parlayan iki nokta haline gelmişti! Kan akacaktı, evet. "öyle olsun o zaman" dedi ve birbirinden keskin ve birbirinden eğri, birbirinden güzel ve birbirinden harika palalarını kınından ışıltıyla çıkardı...

Sağ tarafındaki orkların üzerine atıldı önce. Girdap gibi döndürdü palalarını. O girdaba kapılan ne varsa parçalara ayrılarak yere saçıldı. Sonra diğer tarafındaki orklara yöneldi ve palalarını yine şöyle bir girdap gibi döndürüvermesiyle Tempus sizi inandırsın; ben diyeyim 20, siz deyin 30 orku yere serdi tek seferde.

O sırada kaçan orkların üzerine Guenhwyvar da böğürerek öyle bir atlayıverdi ki hepsi birden telef oldu. Toprak, cesetlerle kaplanmış, ork kanıyla ıslanmıştı. Sessizlik hakim oldu yeniden, hafif bir rüzgar esmeye başladı. Üzerine bulutların arasından düşen dolunayın ışığıyla ormanın karanlığına tezat bir aydınlıkta duran Drizzt,  menekşe rengi gözleri, parlak palaları, kaslı ve fit vücudu, derin düşünceleri, sürekli iç çekişmeler yaşayan kişiliği ve rüzgarda ahenkle danseden beyaz saçlarıyla öyle karizmatik bir silüete sahipti ki ona hayran kalmamak elde değildi.

Her zaman olduğu gibi, bu savaş da girdap gibi dönen palaların zaferiyle sonuçlanmıştı.

Spoiler: Göster

Not: Tamam kızmayın, dayanamadım ;D
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index