Kayıt Ol

Yeni Atlantis - Francis Bacon

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Yeni Atlantis - Francis Bacon
« : 03 Nisan 2012, 20:27:02 »

Yazar: Francis Bacon
Yayınevi: Bordo Siyah Yayınları
Çeviri: Cenk Saraçoğlu
Sayfa Sayısı: 90

Tanıtım Yazısından: Francis Bacon'ın ölümünden sonra, özel danışmanı ve sırdaşı Guillelmus Rawley, Bacon'ın önce İngilizce kaleme aldığı, ardından Latince yazılan eserlerin ölümsüzlüğüne olan inancıyla birçok ekleme ve değişiklik yaparak Latinceye çevirdiği Yeni Atlantis'ı 1638 yılında yayımlar. Yeni Atlantis'i yazarken Bacon'ın amacı yalnızca doğa felsefesiyle ilgili çalışmalar yapan bir enstitüyü tanıtmak değil, aynı zamanda bütün yaşamını felsefe ve bilime adamış bir filozofun düşüncesindeki ideal devlet yasalarını ve kurumlarını da belirtmek ve adeta felsefi bir devlet modeli yaratmaktır. Bacon'ın felsefe-bilim ütopyasını gözler önüne seren Yeni Atlantis, Platon'dan Thomas More'a uzanan ütopya geleneği içinde ölümsüz bir yer edinmiştir.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı jasmine

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Atlantis
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2013, 15:07:25 »
Ben görüş ve bilgi paylaşımı yolunuzu çok seviyorum.

Join brain dump online course to get profession web design training and learn useful web design application using 642-467 braindumps demo and LPI tutorials. For more detail University of Wisconsin - Madison best wishes

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
Ynt: Yeni Atlantis
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2013, 15:29:09 »
Lisedeyken okuduğum enteresan bir yapıttı. Eski zaman insanlarının geleceğe bakışından, eskilerin zamanının da anlaşılabileceğini bu kitapla keşfetmiştim. Bitmemesi ise benim için başka bir zevkti.

Çevrimdışı sadowsky

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Atlantis - Francis Bacon
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2015, 11:09:14 »
okumayı çok isterim, lakin yayınevi gözümü korkutuyor biraz. (daha önce mahvettiği çevirileri düşününce)