Kayıt Ol

V for Vendetta

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
V for Vendetta
« : 07 Nisan 2010, 18:55:39 »
İngiltere... yakın gelecek. Üçüncü Dünya Savaşı ertesinde dağılma tehlikesi ile karşı karşıya kalan İngiltere çareyi faşist bir yönetimi başa getirmekte bulur. Düzen sağlanmıştır ama özgürlük ve birey kavramları (eşcinseller, siyahlar gibi azınlıklarla birlikte) yok olmuştur. Bu sırada hükümetin ileri gelenleri birer birer öldürülmeye başlar. Bu cinayetlerin ardında tek kişinin güttüğü bir kan davası mı vardır, yoksa her şey çok daha ayrıntılı bir planın parçası mıdır?
Matrix'in yaratıcısı Wachowski Kardeşler'in senaryosunu yazıp yapımcılığını üstlendikleri V for Vendetta'nın uyarlandığı,çizgi roman dünyasının en önemli yazarlarından Alan Moore'un orijinal eseri Arka Bahçe'den...

Yazar:
Alan Moore
Yayınevi: Arkabahçe Yayıncılık

-

Bu kült eseri kondurmak istedim buraya.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: V for Vendetta
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2010, 19:39:40 »
Remember, remember... The fifth of November...

Filmi kadar etkileyicimidir acaba? Okuduysan biraz bilgi verebilirmisin acaba? Almak istiyorum ama kararsızım. Kötü bir çizim veya konu ile alakasız şeyler varsa diye korkuyorum... :)
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2010, 20:18:25 »
Okumadım lakin gelen yorumlar filminin çizgi romana göre fazlasıyla "kırpılmış" olduğu yönünde. Olumsuz bir yorumda bulunana rastlamadım henüz.

Filminden bile iyiyse, kesinlikle okumak lazım derim.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2010, 20:20:43 »
Kitapevinde biraz göz gezdirmiştim. Çizimleri bir garip gelse de alınacaklar listemde Watchmen'le beraber duruyor =)

EDİT: Ve evet bana da filmde olmayan bazı bölümler var gibi geldi. Rastgele açtığım sayfalarda filmde olmayan diyaloglar vardı sanki =)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2010, 22:11:47 »
Filmle aynı değil. Konu örgüsü dışında bazı ek olaylar dialoglar var. Öyle az da değil. Film Wachowski yorumu olmuş biraz. Çizgi romanı İngilizce olarak değişik ama güzel bir formatta e-kitap halinde elimde mevcut. İsteyen bana ulaşabilir.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Nisan 2010, 22:19:59 »
Alan Moore ise alınıp okunması gerekir. Ve bu da Alan Moore. Çizimler güzel bence hem.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2010, 23:17:45 »
Hepinize teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Alacağım artık :) Amras Ringeril'den bir ingilizcesine göz atayım ama... :D
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

« Yanıtla #7 : 08 Nisan 2010, 05:52:16 »
yoksa siz hala annenizin v for vendetta filmini izliyorsunuz![*]cizgi romanda ki 5v olayina dikkat[/*]
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2012, 21:53:52 »
Şu anda kampanyada. Maske ile 40 tl ye satılıyor. En kısa zamanda bu kült eseri alacağım.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)