Kayıt Ol

Vampire Hunt //Başlangıç //16+

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Vampire Hunt //Başlangıç //16+
« : 29 Haziran 2010, 17:39:11 »
VAMPIRE HUNT
Oyun 16 Yaş ve Üzeri Üyelerimiz İçin Uygundur
Çünkü şiddet ve korku öğeleri içerebilir bile değil bildiğin direk içeriyor ve daha değişik şeyler de...

Gözlerini kapat… Gördüğün dünya artık senin eskiden bildiğin kadar masum değil… Eskiden masum olanlar artık suçlu. Suçlu olanlar ise yeterince kötü değil. İnan bana kendi payıma oldukça suç işlemiş biri olarak konuşuyorum. Tüm alçak gönüllüğün ile (!) ‘Peki bütün bunlardan bana ne?’ dediğini duyar gibiyim. Sana tek bir cevabım var dostum. Şu ölümsüz bedenlerimize giren her tadına doyulmaz yemeğin kül tadı bıraktığı ağızlarımızdan düşmeyen, insanlara göre inanılmaz çeviklik ve güçle hareket ettiğimiz kaslarımızın her çalışmasında harcadığı fokurdayan kanlarımızın daha da fokurdamasını sağlayan şey tabi ki… ‘Merak!’

Bu mesaja cevap vermeye zahmet etme sakın dostum. Zaten Ölüm Meclisimize olan borcunu ödeyebileceğin yerler aramıyor muydun? İşte buldun. Seni Çarşamba günü saat 19:00 da evinden bir ekip alacak. İstiyorsan onara zorluk çıkarmayı seçebilirsin. Senin cenazen…

-----0-----

Oyuna 4+1 Kişi kabul edilecektir başvuracak arkadaşların mümkün olan en kısa zamanda şu adresten: karakter kağıdı hazırlayıp bu konuya kodu ile birlikte kısa özgeçmişini yazarak başvurmaları gerekmektedir.

Karakter kağıdımı nasıl hazırlamalıyım?
1- Attributes kısmında Physical / Social / Mental Bölümleri vardır. Kendi karakterinizin özelliklerine göre her bir özellikte 1 noktanın zaten var olduğunu varsayarsak 3/5/7 puan dağıtıyorsunuz ya da 5/3/7 ya da 7/3/5 vs.
2- Karakterinizin Ability (yetenek) bölümünde 3 sekme var yine Talents/Skill/Knowledges Bunlara da yine karakterinizin özgeçmişine uygun olarak 5/9/15 puan dağıtıyorsunuz.
3- Advantages (Avantajlar) bölümü. Bu bölüm de yine 3 bölümden oluşmakta;  backgrounds/Disciplines/Virtues bu bölüme de 3/5/9 puan dağıtıyoruz.
--- a) Generation: Blood Pool (Kan havuzu) arttırır. Savaşlarda ve yeteneklerde kullanacağınız şey yani.
--- b)Humanity/Path (İnsanlık ve seçilen yol) İnsana ne kadar benzediğinizi ve ne kadar insancıl davrandığınızı anlatır. Bazı durumlarda çok önemlidir. Yalan söyleme, aldatma, gizlenme, insan gibi görünmeye çalışma vs...
---c) Willpower (Dirayet) Kan kaybına uğradınız ve rakipleriniz tuazk olarak kanlı canlı bir insanı kanını zehirleyerek önünüze mi attı. Onun kanını içmemek için dirayetli olun canım biraz :)

Bu uzar gider. Kısaca ben hiç bunları bilmiyorum ama süper rol yapacağım söz ama karakter kağıdından anlamam diyen arkadaşlara da ben özgeçmişlerine uygun karakter yaratacağım söz... E daha ne yapayım hadi kontejyanlara hücum...

Not: OYUN msn den oynanacaktır.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vampire Hunt // VTM Oyunu // Başlangıç
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2010, 17:44:28 »
Oynuyorum. Karakteri atarım.

Karakter Kartı Numaram: 6118

Öz Geçmiş:
Spoiler: Göster
Alexander James Black. 1641 yılında, Londra'da doğdu. Ailesi soylu olduğunu söyleyen, fakir bir aileydi ve bu genç yaşlardan itibaren Alexander'ın hükmetme arzusunu körüklemişti. On sekiz yaşına geldiğinde, evin çatı katında bulduğu kitaplarla beraber, hayatı değişmişti Alexander'ın. Kitaplar esasında ölen halasından kalmıştı onlara ve iki sene önce gelmişlerdi. Annesinin ve Babasından gelen uyarılardan olsa gerek, Alexander belirli bir süre oraya hiç çıkmamıştı.

Kitapları okumaya başladığında, gizlice elbette, öğrendiği şeylerin imkansızlığı üzerine düşünmüştü uzun süre. Kitaplar büyülerden ve özellikle John Dee'nin Gelenekselleşmiş Ritüel Büyülerinden bahsediyordu. Garip, arada Kurtadam ve Vampir efsanelerine dar yazılar da vardı ancak, Alexander bunlarla pek ilgilenmedi.

Alexander 23 yaşına geldiğinde, annesi bilmediği bir sebepten öldü ve o da bunun üzerine halasından kalan ve hala okumadığı son iki kitabı alarak yollara düştü. Kitaplardan biri Book of Nod'du ve onu okuduktan sonra, büyücülük üzerine çalışma kararı aldı. Bir yandan vampirleri arayan James, amacına pek ulaşamadı. Londra'daki küçük müzelerde çalıştı ve küçük de olsa tanınmaya böyle başladı. Halk bile onun okülte olan araştırmalarını biliyor ve ondan çekiniyorlardı genellikle.

Alexander, ününü aptalca yaymaya devam ettikçe, bu bir kaç vampirin özellikle ilgisini çekti. Özellikle o sıralarda Londra'yı ziyaret etmiş olan dokuzuncu nesil Francois Benedicte Truffaut adlı vampirin.

Onun tarafından dönüştürüldükten sonra, yaklaşık doksan sene boyunca onunla yaşadı ve her ne kadar Francois onu etrafında istemese de, o dünyanın dönüşünü öğrendi. Soyunun hikayesini ve yaşamını.

Francois'i öldürmek istediğinde, büyük bir yara aldı Alexander. Bugün bile o yara hala her gecenin başında kanar. Francois ondan çok daha güçlü olmasına rağmen, Alexander'ın bildiği başka şeyler vardı... Obtenebration disiplinini oldukça geliştirmişti ve bunu kullanma yolu sayesinde Francois'i köşeye sıkıştırırdı. Ancak öldüremedi; o kaçtı. Bu, Francois'i ona bir düşman yapmış olsa da, aralarında bir sır olarak kaldı ve bir daha konuşulmadı; Çünkü bu hem Francois'in ünvanına zarar verirdi hem de Alexander'ın öldürülmesine sebep olurdu.
#rekt

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2010, 17:44:40 »
Gelecek ekip canımı sıkmazsa kendileri için iyi olur. Çarşamba akşamı saat 19:00 da görüşürüz madem.

Karakter Kartı: 6123

Özgeçmiş












Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2010, 18:00:01 »
Ürkek davranmanıza gerek yok arkadaşlar. (Her ne kadar vampir oyunu oyantıyor olsak da). Bir vampir özgeçmişi (hikaye gibi) yazıp, ben bu hikayedeki şunu oynamak istiyorum deseniz bile sizi kabul edeceğim. Kimse bu oyunları oynamadan öğrenmedi sonuçta.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2010, 19:05:55 »
Oynuyorum. Karakteri atarım.

Karakter Kartı Numaram: 6118

Öz Geçmiş:
Alexander James Black. 1641 yılında, Londra'da doğdu. Ailesi soylu olduğunu söyleyen, fakir bir aileydi ve bu genç yaşlardan itibaren Alexander'ın hükmetme arzusunu körüklemişti. On sekiz yaşına geldiğinde, evin çatı katında bulduğu kitaplarla beraber, hayatı değişmişti Alexander'ın. Kitaplar esasında ölen halasından kalmıştı onlara ve iki sene önce gelmişlerdi. Annesinin ve Babasından gelen uyarılardan olsa gerek, Alexander belirli bir süre oraya hiç çıkmamıştı.

Kitapları okumaya başladığında, gizlice elbette, öğrendiği şeylerin imkansızlığı üzerine düşünmüştü uzun süre. Kitaplar büyülerden ve özellikle John Dee'nin Gelenekselleşmiş Ritüel Büyülerinden bahsediyordu. Garip, arada Kurtadam ve Vampir efsanelerine dar yazılar da vardı ancak, Alexander bunlarla pek ilgilenmedi.

Alexander 23 yaşına geldiğinde, annesi bilmediği bir sebepten öldü ve o da bunun üzerine halasından kalan ve hala okumadığı son iki kitabı alarak yollara düştü. Kitaplardan biri Book of Nod'du ve onu okuduktan sonra, büyücülük üzerine çalışma kararı aldı. Bir yandan vampirleri arayan James, amacına pek ulaşamadı. Londra'daki küçük müzelerde çalıştı ve küçük de olsa tanınmaya böyle başladı. Halk bile onun okülte olan araştırmalarını biliyor ve ondan çekiniyorlardı genellikle.

Alexander, ününü aptalca yaymaya devam ettikçe, bu bir kaç vampirin özellikle ilgisini çekti. Özellikle o sıralarda Londra'yı ziyaret etmiş olan dokuzuncu nesil Francois Benedicte Truffaut adlı vampirin.

Onun tarafından dönüştürüldükten sonra, yaklaşık doksan sene boyunca onunla yaşadı ve her ne kadar Francois onu etrafında istemese de, o dünyanın dönüşünü öğrendi. Soyunun hikayesini ve yaşamını.

Francois'i öldürmek istediğinde, büyük bir yara aldı Alexander. Bugün bile o yara hala her gecenin başında kanar. Francois ondan çok daha güçlü olmasına rağmen, Alexander'ın bildiği başka şeyler vardı... Obtenebration disiplinini oldukça geliştirmişti ve bunu kullanma yolu sayesinde Francois'i köşeye sıkıştırırdı. Ancak öldüremedi; o kaçtı. Bu, Francois'i ona bir düşman yapmış olsa da, aralarında bir sır olarak kaldı ve bir daha konuşulmadı; Çünkü bu hem Francois'in ünvanına zarar verirdi hem de Alexander'ın öldürülmesine sebep olurdu.

Karakter özgeçmişin gayet güzel olmuş ve oyuna da uyuyor. Tek söyleyeceğim karakter kağıdına bakıldığında insana benzer hiçbir yanın yok. Bu sana sorun yaratabilir (Damarları morumsu çıkmış, mermerden beyaz bir surat, saklayamadığın sivri dişler ve tırnaklar gibi) Bunun yanısıra Willpower'ın o kadar düşük ki bu özelliğini gerektirecek birsürü durumda Caine yardımcın olsun :) Bu uyarılara rağmen hayır abi ben bu karakteri bilinçli yaptım diyorsan oyuna katacağım bu şekli ile

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2010, 19:14:10 »
Katılıyorum, kartı hazırlamaya çalışıyorum ;D

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2010, 19:24:31 »
Karakter özgeçmişin gayet güzel olmuş ve oyuna da uyuyor. Tek söyleyeceğim karakter kağıdına bakıldığında insana benzer hiçbir yanın yok. Bu sana sorun yaratabilir (Damarları morumsu çıkmış, mermerden beyaz bir surat, saklayamadığın sivri dişler ve tırnaklar gibi) Bunun yanısıra Willpower'ın o kadar düşük ki bu özelliğini gerektirecek birsürü durumda Caine yardımcın olsun :) Bu uyarılara rağmen hayır abi ben bu karakteri bilinçli yaptım diyorsan oyuna katacağım bu şekli ile

Oyuna oldukça zor bir noktadan girdiğimin farkındayım, ancak bu olmalı. Zaman içinde gelen xpleri humanity ve virtue kısmına yatırmayı düşünüyorum. Adam olurum bekli ahaha
#rekt

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2010, 19:27:58 »
Oyuna oldukça zor bir noktadan girdiğimin farkındayım, ancak bu olmalı. Zaman içinde gelen xpleri humanity ve virtue kısmına yatırmayı düşünüyorum. Adam olurum bekli ahaha

Büyük bir yanlışın var diye düşünüyorum. Çünkü sana büyü yapıldığında ve sen büyü yaptığında willpower kullanıyorsun diye hatırlıyorum :) Senin willpower'ın ise 2 :)

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2010, 19:54:00 »
Ben kart işini halledemedim ama Malkavian öz geçmiş yazana ben kart yapabilirim demişti. Özgeçmiş:

Jack James Midnight. 1923'te doğdu. Çocukluğu boyunca içine kapanık bir şekilde yaşadı. Yaşıtlarının aksine karanlıktan korkmazdı. Aksine karanlığın içine hiç kuşku duymadan dalardı. Aklında hep karanlık şeyler olurdu.

Hayata pozitif bakma felsefesini edinmiş ailesinin yanında sıkıntıdan patlardır. Kendisinin karanlık bastığı gibi uykuya yatırılmasından nefret ederdi. O karanlıkta yaşamalıydı. Hiç kimse karanlığın daha güzel olduğunu bilmiyordu. Orası James'in dünyasıydı.

Bir gece bunları düşünürken dışarıya çıkıp karanlıkla bütünleşme ihtiyacı hissetti. Yavaş adımlarla odasından çıkarken babasının odasından ışık geldiğini gördü ve odaya doğru ilerdi

Babası eski parşömenleri karıştırıp bir şeyler okuyordu. Okuduklarından hiçbir şey anlamıyordu çünkü yabancı bir dildeydi. Babasının arkasından parşömenlere bakarken üzerlerinde babasının konuşma dilinde aldığı notları gördü. Bunlar büyüden bahsediyordu.

Babası James’in nefes sesini duyup arkasını döndü. James’i görünce parşömenleri çabucak topladı. O günden sonra James’e bir şey söylemedi. James on beş yaşına gelince babası ona büyüyle yaptıklarını anlattı. Babası insanların iyilikleri için olan büyüler hakkında çalışıyordu.

James’in babası karanlıkta kurt adamlar ve vampirlerin olduğunu söyleyip James’i karanlıktan soğutmaya çalıştı ancak bunda başarılı olamadı. Babasının bilgilerini öğrendiğinde kara büyüye yöneldi.

Büyüsünü para kazanmak için yapıyordu. Para karşılığı suikastler düzenliyordu. En sonunda o kadar zengin oldu ki bu paragöz vampirlerin dikkatini çekti. Ayın olmadığı bir akşam dışarıdan ayak sesleri işitti. Kontrol etmek için dışarı çıktı. O sırada karşısında bir vampir çetesi gördü.

Vampirler hemen onun üzerine atıldı. James aklına gelen bütün büyüleri yaptı ancak sona kalan üç vampirden biri olan Stark Blood onu dönüştürdü. Sonrasında Stark’ın yanında yaşamaya başladı. Ondan vampirler hakkında her şeyi öğrendikten sonra Stark’ı yalnız kaldıkları bir yerde vahşice öldürdü. Sonrasında yabanda yalnız bir vampir olarak çeşitli yerleri gezdi, avlandı.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2010, 19:56:04 »
Büyük bir yanlışın var diye düşünüyorum. Çünkü sana büyü yapıldığında ve sen büyü yaptığında willpower kullanıyorsun diye hatırlıyorum :) Senin willpower'ın ise 2 :)

Büyük çılgınlık değil mi. Bazı büyüler gerektiriyor ancak daha demin Obtenebration güçlerine baktığımda Willpower ile alakalı pek bir şey bulamadım. Tabi, belki gözümden filan kaçmıştır ancak bu oyun biraz çılgın işi olacak ve dediğim gibi, karakterin bu hale gelmesinin sebebi var.

Aslında 10. Generation karakter yarattığım için, fazladan dot dağıtılmasını isterdim ancak buna gerek duymadım bile. Karakterimin kafamdaki tavırları ile tam anlamıyla uyuyor şu anki iradesizliği, aslında korkunç, güçlü ve yaşlı görünüşünün altındaki çürüme.

Eğer oyun sırasında point vereceğim dağıtacaksınız diyorsan, o zaman Alexander'ın değişimini ve 'gerçek anlamda' güçlenmesini işleyeceğim. Eğer puanı az tutarsan çöküşünü ve ölümünü. Her şekilde eğlenceli olacak. ^^

Not: Düzenledim, biraz daha değiştirdim.
#rekt

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vampire Hunt // VTM Oyunu // Başlangıç //16+
« Yanıtla #10 : 29 Haziran 2010, 23:15:01 »
Ben de katılıyorum. Karakter kartını ve özgeçmişi en kısa sürede bu mesaja editlerim, en geç yarın.

Edit: Karakter kartı - 6124

Özgeçmiş:

Rocio, İspanya’da soylu bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Babası İspanya’nın İngiliz elçisiydi, sık sık dönemin ingiltere kralınae ziyaretlerde bulunur, armağanlar götürürdü. 15 yaşına bastığında saraya Rocio’yu da götürdü, bu onun bütün hayatını değiştirecekti.

Dönemin kralı çapkınlığıyla ün salmış bir hükümdardı, saray hayatı onun ve metreslerinin entrikalarıyla sallanıp duruyordu. Genç ve güzel Rocio’yu ilk gördüğünde onunla fazlasıyla ilgilenmiş olması babasının dikkatini çekti. Babası güç meraklısı, hırslı, düzenbaz bir adamdı ve kral ona kızının sarayda kraliçenin hizmetkarı olarak kalmasını teklif ettiğinde seve seve kabul etti.

Babasının hırsı, azmi ve güç tutkusu kızına da geçmişti elbette. Kadınların hiçbir değerinin olmadığı bu dönemlerde elde edebileceği en yüksek güç kraliçe olmak yada kralın yatağına girebilmekti, o da bunun için uğraşmaya başladı. Beş yıl boyunca kralın en gözde metreslerinden biri oldu ama asla tek olamadı, bu kadar çekişme ona bir erkeği nasıl etkileyeceğini, nasıl renk vermeden yalan söyleyeceğini ve yaptığı her işi nasıl gizliden gizliye yürütebileceğini öğretti.

Ama hiçbiri bir işe yaramadı. Kaybetti. Kral diğer metreslerinden biriyle evlendi ve Rocio yeni kraliçenin yanında, sarayda öylece kalakaldı. Kraldan ve yeni eşinden nefret eder oldu, orda kalmayı gururuna yediremedi ve öfkesini içine atıp İtalya’ya gitti, yakın bir dostunun yanına. İspanya’ya dönemezdi, başarısızlığından sonra ailesi ondan nefret eder olmuştu, o da onlardan.

Bir zamanların popüler kraliçe adayı olarak gelişi İtalya’da, yakın çevresinde duyulmuştu. Soyluluğu ve hayatı ilgisini çekmiş olacak ki İngiliz kökenli bir vampir tarafından dönüştürüldü soğuk ve karanlık bir gecede. Sonradan bu vampirin İngiliz kraliyetinin eski bir düşmanı olduğunu ve Rocio’yu bunun için dönüştürdüğünü öğrenecekti.

Ve bir gece, İspanya’da bütün Ravna ailesi katledildi. Hepsinin vücutları parçalara ayrılmış ve birbirine karışmış olarak bulundu, elbette işin en ilginç yanı malikanelerinde çok az kan bulunmuş olmasıydı. Halk bunun şeytan işi olduğunu düşündü ve üzerinde fazla yorum yapılmadı, örtbas edildi.

Bir ay sonra da İngiltere’de, kral, kraliçe ve kralın eski ve yeni bütün metresleri benzer bir katliama uğradı. Metreslerin sadece kanları çekilmişti ama kral ve kraliçenin başına gelenler çok daha dehşet vericiydi, odalarında her yer kıpkırmızı kana boyalıydı ve vücut parçaları tanınmaz bir halde etrafa saçılmıştı. Sarayda büyük bir dehşet uyandıran bu katliam büyük bir başarıyla örtbas edildi, diplomasi ve siyaset gereğince dışarı yansıtılmadı.

Kimse bunları Rocio’nun yaptığını bilmedi. Gizliliği iyi bilirdi. Sadece kralla kraliçenin kanını içememişti, gururuna yedirememişti onların bozuk soylarının kanını içmeyi, ama onları büyük bir zevkle parçalamıştı.

İtalya’ya geri döndü, yeniden doğduğu topraklara. İspanya’da kalamazdı. Yalanla dolanla geçirdiği gençliğini herşeyi öğrenerek, okuyarak telafi etmeye karar verdi. Pek çok konuda bilgi sahibi olmaya adadı kendini, özellikle karanlık sanatlarda, nekromanside. Ve yaptığına rağmen, yıllarca biriktirdiği hırs ve nefretinin kalıntılarıyla yaşamaya devam etti – buna yaşamak deniyorsa tabii.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Haziran 2010, 23:41:31 »
Ben de katılıyorum. Karakter kartını ve özgeçmişi en kısa sürede bu mesaja editlerim, en geç yarın.
Güzel seninle beraber 4 kişi olduk +1 de Amras olacak sanırım. Oyuncu kadrosu şu an için doldu.

Yarın yani Çarşamba başlama düşüncem var eğer herke(s) yetiştirebilirse. Bakalım umarım yetişir. Oyun oynayacak kişiler profilimde bulunan hotmail adresini de msnlerine eklesinler lütfen oyun daha önce de belirttiğim gibi msn üzerinden oynanacak.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Haziran 2010, 13:25:40 »
Lasombra olsun.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Haziran 2010, 18:31:16 »
Evet Oyun Bugün (Çarşamba) Saat 19:00 da başlayacaktır. Oyuncu kontejyanlarımız doludur. Seyirci olarak katılmak isteyenler varsa bu konuda isteklerini bana bildirsinler lütfen... Katılım için teşekkür ederim.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 01 Temmuz 2010, 00:15:26 »
İlk kısım neredeyse 4 saat sürmüş yahu :o  Nasıl kaptırmışsak artık.

Acemiliğimizden kaynaklanan ufak bir-iki kısım dışında inanılmaz zevkli bir oyundu. Devamınıda oynamayı dört gözle bekliyoruz. Bu tarz oyunlara kesinlikle katılmanızı öneririm, çok eğlenceli oluyor. Zaten log'ları okursanız imreneceğinizi düşünüyorum. Malkavian'a da teşekkürler sunuyorum harika DMliği için ve amatörlüğümüzü gayet güzel idare ettiği için.  :)
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.