Kayıt Ol

Vega

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Vega
« : 09 Mart 2008, 14:46:40 »
1996-97 yıllarında İstanbul,Suadiye’de bir zemin kat dairede ilk kez üç kişi olarak çalışmaya başladılar. 90’larda sıklıkla biraraya gelen Tuğrul Akyüz (Gitar,Synth programlama) ve Mert Koral(2003 yılı başında grup'tan ayrıldı) ’a (vokal,synth programlama) Deniz Özbey’in de (vokal) katılmasıyla sonradan “Vega” adını alacak olan grup kurulmuş oldu. Dinledikleri türler ortak,müzik üretmek adına eğilimleri benzer yönde ve biribirini tamamlayacak nitelikteydi.

O yıllarda çalışmalarla birikimlerimlerini biraraya getirirken;ortaya çıkan müziğin tarzı,NR1 MÜZİK müzik prodüksiyon şirketini kurmak üzere olan arkadaşları Murat Akad ve ortağı Ömer Karacan’ın dikkatini çekti ve onların teşviki ile ilk profesyönel çalışmaları olan “(Tamam)Sustum!” u (nr1) gerçekleştirdiler. “(Tamam) Sustum” albümünün yayınlanışının hemen ardında Vega ilk sahne grubunu kurarak ev stüdyosu ortamında bestelenip aranje edilmiş parçalarını sahneye uyarlamak üzere çalışmalarına başladılar.

2000 yılı sahne ve ikinci albümleri “Tatlı Sert” in (Procekts,Üniversal) hazırlıkları ile geçti.Bu albümün kayıtları 2001 yılında Teoman Yakupoğlu ve Üniversal ortak yatırımı ile gerçekleşti ve 2002 Haziranında yayınlandı.

Vega 3.albümleri “Hafif Müzik” ile dinleyici ile buluştu. Albüm, 5 Aralık 2005’te müzik marketlerdeki yerini aldı.

12 Vega şarkısından oluşan ve tüm söz-bestelerin Deniz Özbey ve Tuğrul Akyüz’e ait olduğu albümün prodüktörlüğünü Serkan Hökenek ve Tuğrul Akyüz üstlendi. >>>1996-97 yıllarında İstanbul, Suadiye’de bir zemin kat dairede ilk kez üç kişi olarak çalışmaya başladılar.

90’larda sıklıkla biraraya gelen Tuğrul Akyüz (Gitar, Synth programlama) ve Mert Koral (2003 yılı başında grup'tan ayrıldı)’a (vokal, synth programlama) Deniz Özbey’in de (vokal) katılmasıyla sonradan “Vega” adını alacak olan grup kurulmuş oldu. Dinledikleri türler ortak, müzik üretmek adına eğilimleri benzer yönde ve birbirini tamamlayacak nitelikteydi.

O yıllarda çalışmalarla birikimlerini biraraya getirirken; ortaya çıkan müziğin tarzı, NR1 MÜZİK müzik prodüksiyon şirketini kurmak üzere olan arkadaşları Murat Akad ve ortağı Ömer Karacan’ın dikkatini çekti ve onların teşviki ile ilk profesyönel çalışmaları olan “(Tamam)Sustum!” u (nr1) gerçekleştirdiler.

“(Tamam) Sustum” albümünün yayınlanışının hemen ardında Vega ilk sahne grubunu kurarak ev stüdyosu ortamında bestelenip aranje edilmiş parçalarını sahneye uyarlamak üzere çalışmalarına başladılar.

2000 yılı sahne ve ikinci albümleri “Tatlı Sert” in (Procekts,Üniversal) hazırlıkları ile geçti.Bu albümün kayıtları 2001 yılında Teoman Yakupoğlu ve Üniversal ortak yatırımı ile gerçekleşti ve 2002 Haziranı'nda yayınlandı.

Grup sahne çalışmaları ve üçüncü albümlerinin hazırlığına devam ediyor.

Deniz

Doğum Tarihi: 25 Kasım 1969 İstanbul

Yüksek öğretime kadar bale dersleri aldı. Üniversite sırasında kısa dönem bir punk grubundaki ilk vokal deneyimlerinden sonra Tuğrul Akyüz 'ün besteleri üzerinde onunla birlikte çalışmaya başladı.
Vega 'nın (Tamam) Sustum! ve Tatlı Sert albümlerinin kayıtlarında, besteci ve vokal olarak yer aldı...Şu an yarı zamanlı olarak mesleğine devam ederken bir yandan da Vega 'nın sahne çalışmalarını ve yeni albüm hazırlıklarını sürdürüyor...

Tuğrul

Doğum Tarihi: Mayıs 1969 İstanbul

Ortaokul, lise yıllarında klasik gitar ile ilgilendi. Elektronik gitara başlayışı ile pararlel olarak kurduğu pc, ses kartı, klavye, gitar düzeneği ile kendi beste ve düzenlemelerini yapmaya başladı.
Üniversite sırasında bir çok grupta yer alırken, İTÜ'den arkadaşı Mert Koral ile de bir ortak çalışma içerisine girdi.

Deniz Özbey' in de katılımı ile kurulan Vega'nın (Tamam) Sustum! ve Tatlı Sert albümlerinin yapımında besteci, aranjör ve gitarist olarak yer aldı. Şu an mesleğine devam ederken bir yandan da Vega'nın sahne çalışmalarını ve yeni albüm hazırlıklarını sürdürüyor.

alıntı: http://www.anatolianrock.com/Vega/

Çevrimdışı nymph

• 412
  • Rom: 1
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vega.*
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2008, 14:51:27 »
şu an Vega dinliyordum (= çok severim mendil bu sabahların bir anlamı olmalı serzenişte hafif müzik favorilerimdir <3
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2008, 14:57:15 »
bu sabahların bı anlamı olmalı,ankara,serzenişte,K-9,elimde degıl ...
böle gdebiLr bu =) hoştur severm =)

"yalansan yalanı severım..elımde degıl..."

Çevrimdışı Apocalyptique

• **
  • 193
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2008, 16:16:00 »
Dün açmaya calısıp salak vıstanın azabına ugradıgım ıcın acamadıgım konu ..

Bazı sarkılarından kelımeler anlasılamaz pıyasa olmak ıcın yapılmıslardır ama bırkac sarkısı vardır hos denebılınecek ..
bu aralar Mendile takmıs durumdayım..

"gösya$ım var sözlerim yookk anlatmayaaa..."

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2008, 18:32:27 »
çok severim mendil bu sabahların bir anlamı olmalı serzenişte hafif müzik favorilerimdir <3
Gerçekten insanı dindiren müzikleri var çokk güzeller :D
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2008, 18:34:48 »
sözkonusu olan bütün şarkılarını severim.+olarak pohpoh perisi ile hafif müzik :P müziği ne de güzel yorumluyorlar :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2008, 18:52:47 »
Sesi ayrı zaten de beni büyüleyen kısmı sözleri olmuştur hep (=

*Sabah olunca ayrılıyorsak neden sarıldık?
Neden böyle?
Sarılıp uyuyan iki masumsak neden değiştik?
Neden?söyle!

*Gitme nolur gitme,itirazlar elimde değil
Yalnızım,yalnızız,yalnızlıklar elimde değil
Düşerken son bir kez yalana benimsin benim
Yalansan;yalanı severim elimde değil...

*Gerçekler soğuk olur sen ağlarken.
Delirsen bile, dirensen bile bu kadar.
Gerçekten bu kadar hain... üzülme
Isınamazsın ağlarken..

gibi gibi işte böyle devam eder :P

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Mart 2008, 19:04:13 »
benim için bu sabahların bir anlamı olmalı çok büyüktür..O şarkıyı duyduğumdan beri vegayı severek dinlerim..

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2008, 23:23:08 »
Şoook sevdiim bi gruptur eski şarkılarında "poh poh perisi"ni severim bayaa son albümleri olan "Hafif Müzik"teki nerdeyse bütün şarkılarını severim çok sevmediğim 1-2 şarkısı vardır ;D Öyle işte :D

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2008, 23:55:09 »
Hangi şarkıları onlar gülnur ben sevmediğim şarkılarını göremiyorumda :P
Geri mi dönücem :P

• 1512
    • Profili Görüntüle