Kayıt Ol

Vizyona Girmemiş Filmler Arasından Dikkatinizi Çeken veya Bekledikleriniz

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Sırf fragmanının yarattığı meraktan filmleri merak ettiğimiz olur. Veya da takip ettiğiniz ya da aşina olduğunuz yönetmen veya oyuncular var diye gelmesini beklediğimiz filmler vardır. Sırf türü, tarzı ilginizi çektiği için ya da sayamayacağım çeşit çeşit sebepten ötürü dikkate alınmışlar listenize girer filmler.

Vizyona girmemiş/girecek filmlerden hangileri radarınıza takılıyor?

The Monster (2016)

Tür: Korku

Konu: Bir anne ve kızı, tenha bir orman yolunda arabaları ile yol alırken, araçları yabani bir hayvana çarpar. Araçları, çarpmanın etkisi ile yoldan çıkar ve kullanılamaz hale gelir. Bu tatsız olaydan sonrası daha da korkunç bir varlığın tehdidi ile ölüm kalım mücadelesine dönüşecektir.

Neden Merak Ediyorum: Korku filmleri ile pek aram yok doğrusu. Yönetmeni de orta karar korku filmleri çekmiş biri. Filmi merak etmemin sebebi Zoe Kazan. O varsa dikkatim de o yöne kayıyor doğrusu :D. In Your Eyes'ı da sırf o var diye izlemiştim. Bu sefer rüyaların kızını değil, çocuk sahibi bir anneyi oynaması kariyerinde aldığı rol tiplerini çeşitlendirmesi açısından mantıklı hamle. Kabul, her zaman "rüyaların kızını" oynamıyor tabii ki. Bazı yapımlarda yardımcı rollerde de boy gösterdiği oldu. Bu sefer yer aldığı yapım korku filmi olduğu için performansı kritik önem taşıyor.

Filmin kendisini değil de, Zoe Kazan'ın performansını merak ettiğim için radarıma takıldı.

Power Rangers (2017)

Tür: Fantastik, Bilimkurgu, Macera

Konu: (Imdb'deki konu özeti, konuyu bilmeyen yoktur havasında) Etrafları ile uyumsuz beş lise öğrencisi genç, nereden geldiği bilinmez taşların yardımı ile insanüstü güçlere sahip olur. Farkında olmadan elde ettikleri güçler, dünyayı beklenmedik tehlikeden koruma görevini omuzlarına yükleyecektir.

Neden Bekliyorum: Nostalji krizinden değil. Çocuklar için tasarlanmış ve yıllarca bu çizgide devam etmiş temanın bu ruhu kaybetmeden ne kadar karanlık tonlara yaklaşabileceğini merak ediyorum. Meraklanmamda, Baran Köse'nin etkisi de büyük: Power Rangers Fragman İncelemesi, Power Rangers - Rita Repulsa İlk Bakış

Bu yaşlı beni, eski ruhun modernize haliyle eğlendirebilme olasılığından dolayı bekliyorum filmi.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
Bu yıl sinemaya girecek olan filmlerden Hell or High Water, Arrival ve Kubo and the Two Strings'i bekliyorum. Açıkçası bu 3 filmden beklentim bir hayli yüksek. Hell or High Water'ın yazarı Sicario'nun yazarı olan Taylor Sheridan. Arrival'ın yönetmeni ise Denis Villeneuve. Bu iki isim de son yıllarda en beğendiğim yazar/yönetmen isimlerinden ikisi. Kubo ise uzun zamandır beklediğim stop-motion animasyon-macera keyfini bana yaşatacakmış gibi duruyor. Bu 3 filmi de bir yıldan uzun süredir bekliyorum ve bu filmlerin festival filmi olduğunu öğrendiğimde üzülmüştüm. Çünkü 3-4 ay sonra sinemaya giriyorlar.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
Ambiancé (2020)

Tür: Deneysel

Konu: Birbirine geçmiş uzay ve zamanın mekanın ötesinde, gerçeküstü bir yolculuğu.

Neden Bekliyorum: Gösterime gireceği 2020 yılında dünyanın en uzun filmi olacak. Süresi tam 720 saat yani 30 gün. Yaklaşık 5 ay önce 7 saat 20 dakikalık kısa fragman paylaşıldı. Ne anlatılıyor diye sormayın zira gerek deneysel bir film olduğundan gerekse fragman baştan sonra metaforlarla dolu bir ayin niteliği taşıdığından çıkarımlarım kendimle alakalı ve sığ olacaktır. Zaten filmde biri beyazlı biri de siyahlı iki varlık var, izleyince çıkarırsınız bir şeyler. Fragmanda kamera sabit ve tek plan çekilmiş gibi duruyor ama tek plan olmadığı belli tabii ki. 2018'de ise 72 saatlik fragman paylaşılacakmış.

İşin güzel yanı film dünyanın her yanında aynı anda vizyona girip kesintisiz gösterilecek ve ardından filme dair her şey imha edilecekmiş. Yani dünyanın en uzun filmini 30 gün uykusuz kalacak çılgınlar dışında kimse baştan sona izleyemeyecek. Ve o çılgınlar bir ömür boyu hava atacak.

Bunun yanında filmin neden bu kadar uzun olduğu sorunu var. Kimisi, sanat bu oturup adam gibi izleyeceksin, derken kimileri, sanatınıza da sepetinize de film ulan bu, demekte. Her iki taraf da kendince haklıdır. Ama ben sepet yani sanat kısmını devreden çıkarırsak dünyanın en uzun filmi olması maksadıyla yavaşlatılmıştır diye düşünmekteyim. Anlatacak çok şeyi vardır, evet, ama neredeyse kimsenin filmin tamamını izleyemeyeceği kesinse o halde niçin bu kadar uzun tutulmuş. Burada kibir görüyorum gibi. Neyse, umarım filmi görmüş olduktan sonra şu tepkiyi vermeyiz. İyi bir şeyler geliyor olabileceğini düşündüğümden şimdilik heyecanla bekliyorum. Yürüyün.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
@Rosemary, bu yapım aklıma, John Malkovich'in bekleyecek vaktimiz olmadığı için merkat etmeye de gerek duymayacağımız film projesini aklıma getirdi. Haber Linki, Imdb Linki

@JCDenton, ben de Arrival'ı bekleyenler arasındayım.

Blade Runner 2049 (2017)

Tür: Bilimkurgu

Konu: Açıklanmadı.

Neden Bekliyorum: Blade Runner'ın devamı olduğu için. Harrison Ford'un hayat verdiği Rick Deckard'ın akıbetini merak ettiğim için.

Bu ikisi kadar değer etmeyen ve yeni sebepler gelse bile listenin en dibinde kalacak son sebep: Mackenzie Davis'in gene, yan roldeki güzel kontejyanını mı dolduracağını merak etmekteyim :D

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Çin Seddi (30 Aralık 2016)

Çin Seddi'ni bambaşka bir şekilde işliyor olması ilgimi çekmişti. Çin Seddi'ni konu edinen fantastik bir film! Başrolde takip ettiğim oyunculardan biri olan Matt Damon'ın bulunması ise bir başka sebep.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
Bay_Karamsar, bu 100 Years haberini bir yerde görmüş fakat gülüp geçmiştim. Meğer ciddilermiş ve filme dair 3 tane de fragman varmış ilk defa görmüş oldum. Filmi belki hiçbir zaman göremeyeceğiz ama doğrusu bu haliyle beni hiç heyecanlandırmadı.

Ben de Arrival'ı çılgınca bekliyorum bu arada.

Guy Fawkes, evet bu film güzel olacağa benziyor zaten yönetmeni iyidir. Şimdi gördüm de müziklerde de Ramin Djawadi varmış yani bayağı ilginç olacak. Ama Matt Damon'ı çok ruhsuz buluyorum artık ya. Bu adamı görmek istemiyorum bundan sonra. Vahe Kılıçarslan misali duruyor, oynamıyor. En son Marslı da görmüş ve ilişkimizi süresiz bitirmiştim. Umarım bu filmle kendisiyle barışırız. Ne de olsa Good Will Hunting'den gelen bir yakınlığımız da var.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
Ben açıkçası iflah olmaz bir X-Men izleyicisi olarak Logan (2017) filmini acayip merak ediyorum. Hugh Jackman'ı da ayrı bir sempatim vardır. Her filmini izlemesem bile bakar, araştırırım. Hani bir film yıldızı ile bir gün geçirecek olsam kim olacağı belli. :D

John Wick 2 : Ben gerçekten böyle kuru aksiyon filmlerini pek sevmezdim ama işte istisnalar hep var. İlk filmi izledim ve 'Acayip bir fragman olmuş, ikinci -asıl olan- film harika olacak' dedim ama benim beklentilerimin yüksek olduğu filmler hep zayıf olur, çok da şey etmemek lazım.

Çin Seddi'ni izleyeceğim ve hemen bir kaç gün içinde beni çileden çıkartan o kıt yorumları göreceğim ve beğensem bile filmi kendime saklayacağım.

Spoiler: Göster
Şimdi Çin Seddi bizim atalarımız yüzünden dikilmiş ya, heh, işte o atalar filmde yaratıklar olarak tasvir edilmişmiş, Türkleri canavar olarak gösteriyorlarmış. Sonra biri oradan Mulan diyecek, -Mulan demeyen ayıp etmiş olur zaten- kafaları yiyor olacağım tabii ben o sıra.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Celebhol

• **
  • 215
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
@Rosemary, bu yapım aklıma, John Malkovich'in bekleyecek vaktimiz olmadığı için merkat etmeye de gerek duymayacağımız film projesini aklıma getirdi. Haber Linki, Imdb Linki

@JCDenton, ben de Arrival'ı bekleyenler arasındayım.

Blade Runner 2049 (2017)

Tür: Bilimkurgu

Konu: Açıklanmadı.

Neden Bekliyorum: Blade Runner'ın devamı olduğu için. Harrison Ford'un hayat verdiği Rick Deckard'ın akıbetini merak ettiğim için.

Bu ikisi kadar değer etmeyen ve yeni sebepler gelse bile listenin en dibinde kalacak son sebep: Mackenzie Davis'in gene, yan roldeki güzel kontejyanını mı dolduracağını merak etmekteyim :D
Blade Runner'ın devamının çıktığını görmek üzdü. Onlarca yıl sonra, sırf para için çekiliyor bütün bu sözde devam filmleri ve remake'ler. Sanat formlarının endüstrileşmesinin kötü yanı bu işte; çoğu durumda önemli olan tek şey para.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
@Celebhol, Ridley Scott Prometheus (2012) ile Alien evrenini daha ağır felsefi soruların sularına çekmeye çalışınca biraz tökezlediğini düşünüyorum. Kendisinin bu sefer yapımcı koltuğunda oturup, yönetmenliği Denis Villeneuve'a bırakması, ben de umut doğurdu. Her zaman dendiği gibi "Bekleyip göreceğiz."

Army of One (2016)

Tür: Komedi

Konu: Kendi halinde bir Amerikan vatandaşı olan Gary Faulkner (Nicolas Cage), bizzat Tanrı'dan geldiğine inandığı emirlere itaat ederek Osama Bin Laden'i bulmak için Afganistan'a gider.

Neden Merak Ediyorum: Uzun süredir pekte parlak olmayan yapımlarda yer alan Nicolas Cage'in, kahraman olmaya çalışan ve hayatı pekte parlak olmayan bir adamı canlandırması sebebiyle. Canlandırdığı karakterin beceriksiz kahramancılıkları ve etrafındaki insanların kendi hallerinde takılmaları, sahnelerin komedisine tat katmış.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Dağ 2 ; İlk film nedense içine çekmişti ve gerçekçi bir anlatım vardı. Beğenmiştim bakalım bu nasıl olacak.

Fast And Furious 8 ; Çocukluğumundan beri araba hastası olduğum için her filmini heyecanla beklerim, her filmde beklediğimi alamasam da.

World War Z 2 ; Brad abim nerdeyse bende ordayım.

Hacksaw Ridge ; WW2 konusunda her bilgiye aç biri olarak bekliyorum. Tabii Andrew Garfield etkisi de var.

“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Kimsenin yazmadığı ama hepimizin beklediği filmleri yazayım bari.

Logan: Sonunda gerçekten iyi bir Wolverine filmi izleyeceğimize inanıyorum, hem de Old Man Logan ile. Müthiş heyecanlıyım.

Fantastic Beasts and Where to Find Them: Açıklamaya gerek var mı? Harry Potter evreni olduğu sürece illa ki hevesleneceğim. Orijinal bir senaryo olması da ayrı bir beklenti yaratıyor.

Doctor Strange: E yani. En karizmatik ve ilgi çekici karakterlerden biri ve onu oynayan Benedict Cumberbatch! Ayrıca sahnelerinin yarısı tablo gibi olan Guardians'ın yönetmeni James Gunn filmi görsel olarak öve öve bitirememiş. Süper olacak süper! Zaten başrolünde Benedict Cumberbatch olan bi projenin kötü olma ihtimali yok.

Edit: Logan yazılmış pardon. Olsun kalsın yine de. :P
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • Rom: 0
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
Assassins Creed,
Dr Strange

Mortal Kombat'ın yeni bir filmini, debut veya her neyse, on yıllardır bekliyorum!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Valla ne yalan söyleyeyim, vizyona girecek hiçbir film ilgimi çekmiyor. Bir tek The Lego Batman Movie'yi bekliyorum, onu da sinemada izlemem büyük ihtimalle :)

https://youtu.be/LHgQSwgKygk
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Valla ne yalan söyleyeyim, vizyona girecek hiçbir film ilgimi çekmiyor.

Gerçek sinemasever olmak bu değil![*]ajsdklfgkdfjh[/*]

-Arrival (az kaldı az)
-Hacksaw Ridge
-Allied
-The Passengers

Fantastic Beasts için gram heyecan duymamakla beraber merak da etmiyor değilim. :hömm:

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
@Elendil_XX, Arrival güzel. Ben beğendim.

Valla ne yalan söyleyeyim, vizyona girecek hiçbir film ilgimi çekmiyor. Bir tek The Lego Batman Movie'yi bekliyorum, onu da sinemada izlemem büyük ihtimalle :)

Lego filmlerine hep mesafeli yaklaştım. Ama bu sefer...

The Lego Batman Movie (2017)

Tür: Animasyon, Komedi

Konu: Eee... Fragman nasıl bir konuyla alakadar olacağımızı bas bas bağırıyor :D

Neden Merak Ediyorum: Robin ne zaman üstündekileri yırtarcasına çıkarıp savursa beni bir gülme tuttu. Pekala, kabul, Batman ciddi bir karakter. Ciddiyetini doğru şekilde tiye alarak yani Lego Batman olarak izleyebilmek tarifi zor bir neşe veriyor. Ben de sinemada izlemeye bek hevesli değilim. Artık ev sinemasında buluşuruz.

Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)

Tür: Macera, Aksiyon, Bilimkurgu

Konu: Zaman-Gezgini olan Valerian (Dane DeHaan) ve ortağı Laureline (Cara Delevingne), galaktik imparatorluğu araştırmakla görevlendirilir.

Neden Bekliyorum: Sanırım Luc Besson'un 5. Element filmini eğlenceli bulduğum için. Luc Besson oradaki tasarım, aksiyon ve mizahın kat be katını, günümüz teknoloji ve imkanlarıyla ortaya koyabilirse keyifli bir seyirlik olur. Fransızların bilimkurgu çizgiromanlarındaki, uzaylı, şehir, uzay gemisi, teknolojik ıvır zıvır gibi şeylerin görsel estetiğinde tutturdukları egzotik havayı da sevmişimdir zaten. Bu estetiği bir 5. Element'te görmüştüm. Yıllar sonra aynı görsel tarzı gene Luc Besson aracılığı ile Valerian and the City of a Thousand Planets'te göreceğim.

Cara Delevingne'ın yer alması, film çıkmadan kafadan eksi puan haneme yazılmıştı. Suicide Squad'daki cadılığını kendisine yakıştırmıştım(!). Kendisinden Milla Jovovich çıkartılmaya çalışılmazsa ve Dane DeHaan ile kimyası tutarsa, perdede sırıtmaz.