Kayıt Ol

Wardstone Günlükleri - Joseph Delaney

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Wardstone Günlükleri - Joseph Delaney
« : 23 Haziran 2009, 12:06:04 »

Joseph Delaney’in yazdığı ” Wardstone Günlükleri” serisinin ikinci kitabı olan Hayaletin Laneti Tudem Yayınlarından çıktı. Kerem Işık’ın çevirisini yapmış olduğu kitabın künye bilgilerine bulaşmak için buraya tıklayın!

Alıntı
   Hayalet ve çırağı Thomas Ward yarım kalmış bir işi halletmek için Priestown’a gitti. Katedraldaki yer altı mezarlarının derinlerinde Hayalet’in hiçbir zaman yenemediği bir yaratık yatmaktaydı. Öyle bir yaratıktı ki herkes onun güçlerinden korkuyordu. Ona Zehir diyorlardı

Thomas ve hayalet, Zehir’le mücadelerinde tek düşmanlarının o olmadığını görürler. Thomas ve ustası onları izleyen bu lanetten kurtulabilecek mi?

“Tüylerinizi diken diken edecek bir devam kitabı.”
Amanda Craig, The Times

“Tom Ward ürkütücü bir hikâye ile geri döndü. Bu maceranın içinde kaybolmaya bayılacaksınız.”
Funday Times

Serinin ilk kitabı Hayaletin Çırağı geçtiğimiz Temmuz ayında yine Tudem yayınları tarafından çıkmıştı.

Kitap kapağı içinde buraya tıklayın.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Hayaletin Laneti
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2009, 13:17:47 »
Tudem'in atılımını takdir ettim. İlk defa duyuyorum seriyi, ilgince benziyor. Kapağı da pek hoşmuş.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2009, 13:24:37 »
Tudem yetkililerinden İrem Hanım, bana serinin devam kitapları geleceğini de belirtti. Ayrıca üçüncü kitap hakkında şunları söyledi;

Alıntı
Hayaletin Sırrı isimli serinin 3. kitabı da bu yıl sonuna dogru yine yayınevimizden çıkacaktır...

Joseph Delaney iyi yazıyor galiba çünkü yurtdışında oldukça beğeni toplamış bu serisi.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2009, 13:34:15 »
O zaman bize de alıp incelemek düşer efendim. :P Bugünlerde inanılmaz derecede fantastik kitaplar dilimize çeviriliyor. Var mı benden mutlusu? :)

BFG

« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2010, 14:49:08 »

Umarım daha vazla beklemem bu kitap için.Bir kaç hafata sonra çıkar inşalah hayaletin sırı.

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2010, 11:59:59 »
İlk kitap olan Hayaletin Çırağını yarıda bırakmıştım (niye bıraktığımı hatırlamıyorum çokta sürükleyiciydi aslında).Bu başlığı görmem iyi oldu en kısa zamanda tekrar başlayacağım.Seri kaç kitaptan oluşuyor bilen var mı?
Chief, I can't take it no more.

Çevrimdışı BlackPegasus

• *
  • 33
  • BlackPegasus __ WoB
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2010, 00:48:41 »
Bu yaz ilk iki kitabı okudum. Çok sürükleyici ve hoş bir konusu var. Okurken çok keyif aldım. Umarım üçüncüsü en yakın zamanda çıkar ve Türkçe'ye çevirilir.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Şubat 2010, 16:03:47 »
Arkadaşlar formspring.me adresimize soru olarak gelmiş, cevabı buraya da yazalım.

----

Wardstone Günlüklerinin 3. kitabı ne zaman çıkacak acaba bir bilginiz varmı ? Yayınevine mail atıyorum ama cevap vermiyorlar

Yayınevi yetkililerinden İrem Hanım'ın bize yaptığı açıklama;

"Hayaletin Sırrı" Mayıs ayında okuyucularla buluşacaktır.

Yani kitap üç ay sonra okuyucularıyla buluşacaktır.

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Mart 2010, 20:38:50 »
Kitabın sayfa sayısı az diye bana çerezmiş gibi geliyor.

Çevrimdışı Medivh

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2010, 02:09:04 »
arkadaşlar ben ilk kitabı okudum bugün ikinciyide bitirdim evet ilk kitap biraz çerez tadı vermişti ama ikinci kitapta şiddet içeriği biraz daha yükseliyor ve hikayede derinleşiyor ama bu seride en beğendiğim taraf serinin aşırı derecede fantastik yüklenmemiş olması   bu seriyi okumak için ileri derecede frp bilgisine gerek yok sadece gözlerini kapatıp kitabı yaşayabilen herkes okuyabilir bu seriyi  hem zaten yazarda  çok yüksek bi hayalgücü gerektirmesini istememiş serinin çok hoş bi kitap saatlerinizi ayırmanıza gerek yok gün içindeki küçük molalarda okunarak çok zevk verebilecek bi kitap kitap zevkim iyidir ve herkese tavsiye ediyorum FRP ye giriş içinse gayet şahane :D

Çevrimdışı KYLE

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Mayıs 2010, 20:55:08 »
3. kitap yolda ama sadece 1. yi okudum
Şunuda unutma ; Rıhtımda kalanı değil , Çekip gideni vurur fırtına !..

Çevrimdışı eretrusilden

• **
  • 139
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Mart 2011, 15:36:04 »
Çok uzun yazımı düzeltiyorum:
Ben 4 kitabı da okudum ve beşinciyi heycanla bekliyorum.
Karakterler ve kurguyu çok iyi buldum. Özellikle 4. kitap tibbs karakteri çok etkileyici.
Dünyayı çok sade kurmuş ve sanki hep bildiğiniz şeyleri okuyormuşsunuz gibi geliyor ama bir bakıyorsunuz aslında yeni bir şey okuyorsunuz.

Dili çok sade ve güzel. Cronicles adıyla yayınlanıp gerçekten bir günlük okuyormuş hissi veren şimdiye kadar okuduğum tek kitap. Çok zevkle okunacak bir kitap.

Düşünerek nereye varabilirsin ki bir ejderha karşısında!

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Hayaletin Kurbanı // Joseph Delaney
« Yanıtla #12 : 01 Aralık 2011, 18:20:15 »

İngiliz yazar Joseph Delaney'in, tüm dünyada milyonlarca okuru peşinde sürükleyen on kitaplık Wardstone Günlükleri Serisi'nin merakla beklenen altıncı kitabı Hayaletin Kurbanı raflardaki yerini alıyor. Yakın bir gelecekte beyazperdeye de uyarlanması planlanan seri, şimdiden fantezi-korku edebiyatı türü klasikleri arasındaki yerini almayı başardı.

Hayalet'in çırağı olarak Tom'un asli görevi eyaleti karanlıktan korumaktır. Bu maceralarında; Tom'un annesi doğduğu topraklara, Yunanistan'a geri dönmüş ve yardıma ihtiyacı vardır. Bu arada, Kadim Tanrı'ların en tehlikelilerinden biri olan Ordeen, katliam ve yıkım getirmek için Yunanistan'a gelmek üzeredir. Tom'un annesi güçlü bir grupla Ordeen'e karşı mücadele etmek için pusudadır. Ancak bu grupta Tom'un eski düşmanları olan Pendle cadıları da vardır. Tom, Hayalet'in öğrettiklerini hiçe sayarak cadılarla ittifak oluşturacak mıdır? Annesinin Tom'dan sakladığı büyük sır nedir? Karanlık'a karşı sürdürülen bu amansız mücadelede ne gibi kurbanlar verilmesi gerekmektedir?.. Tüm bu soruların yanıtı, kitabın satır aralarında gizli...

Serinin nefes nefese okunacak yeni kitabı, heyecan dolu yedinci macera için de küçük bir kapı aralıyor. Hayaletin Kâbusu yakında sizlerle...

Ensenizde bir gölgeyle okumak istemiyorsanız lütfen geç saatlerde okumaktan şiddetle kaçının!..

Tudem Yayınları'ndan çıkan ve Kerem Işık'ın çevirdiği kitap künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı TomWard

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
Wardstone günlükleri
« Yanıtla #13 : 05 Mayıs 2012, 12:11:19 »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba foruma yeni kaydoldum ve hangi konuyu hangi bölüme açacağımı bilmiyorum kusuruma bakmayın size bir soru sormak istiyorum Wardstone Günlükleri(Hayaletin çırağı ilk kitabı) serisi hakkında konuşup tartışmak istiyorum konuyu nereye açmam gerekiyor percy jackson ve olimposlular harry potter serilerinin konuşulduğu bölümleri buldum ama Wardstone günlükleri gölgelerin efendisi yeraltı günlükleri serilerinin konuşup tartışıldığı bölümü bulamadım bana bulmamda yardımcı olun arkadaşlar lütfen  :üü

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Wardstone günlükleri
« Yanıtla #14 : 05 Mayıs 2012, 12:44:29 »
Wardstone için; tık
Gölgelerin Efendisi için; tık
Yeraltı Günlükleri için; tık

Diğer Fantastik Eserler ve Diğer Bilim Kurgu Eserleri bölümlerinde istediklerinizi bulabilirsiniz.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.