Kayıt Ol

X-Men Origins: Wolverine

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
X-Men Origins: Wolverine
« : 06 Şubat 2009, 17:27:45 »

Sonunda şu konuyu gönül rahatlığı ve fragmanıyla birlikte açabilmenin mutluluğunu yaşıyorum. :D Takip edenler, şu ana kadar anime bölümündeki Wolverine başlığından konuştuğumuzu farkedtmişlerdir. Nihayetinde 1 Mayıs 2009 tarihinde görebileceğiz filmi. Fragmanlar görücüye çıkmaya başladı en altta linkinide vereceğim.

Filmden bahsetmek gerekirse, burada ön planda olacak adamımız Wolverine, adından da anlaşılacağı gibi. (Hoş normal üçlemede de Wolverine hep öneydi, neyse artık.) Karakterimizin mutant hayata nasıl geçtiğini, geçtikten sonra neler yaşadığını, yeni kimliğini, ellerinden çıkan o meşhur bıçakları, kendini yenileyen yapısını görüyoruz.

Kısaca konuyu değinecek olursak James Howlett, kız arkadaşının ölümünden sorumlu olan Victor Creed'den (daha sonra Sabretooth olacak kişidir ayrıca) intikam almak ister. Bu yüzden "Weapon X" adlı gruba dahil olur. Weapon X; William Stryker önderliğinde bulunan mutant bir takımdır. Bu gruba katılmasıyla birlikte Wolverine'de doğmuş olur. Fakat işler kontrolden çıkar, çünkü Wolverine'in tek amacı vardır oda kız arkadaşının intikamını almak. Böylece macera dolu bir kurguda başlamış olur.

Normal sinema filmlerini, yapılan çizgi filmlerini izlediyseniz ve çizgi romanlarlarını okuduysanız William Stryker'in Wolverine'ın peşinden nerdeyse tüm gcünü gönderdiğini hatırlarsınız. Onu bulmak için arkasından bir mutant ordusu gönderdiğini de. İşte sinema filminde de, fragmanlardan görebildiğim kadarıyla bu şekilde olacak gelişmeler. Bayağı etkileyici bir fragman olduğunu da itiraf etmeliyim. Özellikle şu kartlarla oynayan Gambit'i görmek beni bayağı bir heyecanlandırdı. :D

Filmin web sitesi : http://www.marvel.com/movies/X-Men.X-Men_Origins:_Wolverine

Şu altta da normal bilgileri var
Yönetmen :   Gavin Hood
Senaryo :   David Benioff, David Ayer, Stan Lee
Oyuncular : Brian Cox, Hugh Jackman, Taylor Kitsch, Ryan Reynolds, Liev Schreiber, Danny Huston, Lynn Collins, Maggie Q, Scott Adkins, Dominic Monaghan, Michael C. Hall, Kodi Smit-mcphee, Bailey Chase, Kevin Durand, Daniel Henney, Troye Sivan, William James Adams Jr.
Yapımcı : Hugh Jackman, Stan Lee, Avi Arad, Lauren Shuler Donner, Kevin Feige, John Palermo
Görüntü Yönetmeni : Donald McAlpine, Barry Robison
Müzik : Harry Gregson-Williams
Süre : 1 saat, 30 dk.

Şu da fragmanı: http://www.izlesene.com/video/sinema-x-men-origins/678376
                      http://www.youtube.com/watch?v=XeP8Vf0gYq4

Sabırsızlıkla bekliyoruz...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: X-Men Origins: Wolverine
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2009, 23:23:40 »
Fragman iyi olmuş, merak ettim şimdi. Wolverine dengesizin teki olabilir ama filme giderim yine de.. :D

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2009, 23:47:07 »
Marvel coştu sanki son zamanlarda :P Iron-Man gerçekten hoşuma gitmişti sanırım bu da gidecek gibi...

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2009, 12:44:38 »
Sonun da izleyebildim.Diğer x-men yapımlarına göre daha güzeldi.logan ın geçmişi çok etkileyiciydi.film baştan sona baya bir sürükleyici.Mutlaka izleyin derim.İzlemezseniz çok şey kaçırırsınız benden söylemesi :).
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2009, 19:02:16 »
Hep bir eksiklik görmüşümdür, bu filmi izleyememeyi kendimde. Nihayet bu eksiğimi giderdim, sonuçtan da bir hayli memnunum. Beklediğimden kat be kat iyi bir film çıktı. Aksiyon bir an bile durmadı, kurgu da son derece başarılıydı.

Açıkçası sıkı bir X-Men hayranı değilimdir. Diğer filmlerini de yalap şalap izledim desem yeridir. Bir de kitabını okumuştum sanırsam, ilk filminden uyarlanan. (Evet, filmin kitabı.) Hiç çizgi romanlarını okuma fırsatım olmadı, ama Wolverine filminden anladığım kadarıyla çok şey kaçırıyormuşum...

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2009, 21:37:08 »
Küçüklüğünü X-Men ile geçirmiş biri olarak, ba-yıl-dım! Film hakkında bazı olumsuz eleştiriler okumuştum, ama yok, bence olağanüstüydü! Önceki filmler nedeniyle X-Men'e küsmüştüm, ama yok, böyle filmler yapmaya devam ederlerse barışacağım kesin. :D

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2009, 09:19:31 »
Filmin ikincisinin yolda olduğu haberleri kulaklara fısıldanmaya başladı bu arada. Muhtemelen X-Men Origins: Wolverine 2 adını alacak film 2011 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

http://www.imdb.com/title/tt1430132/
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı hikayeci

• *
  • 15
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2009, 20:48:43 »
Film olarak vasatın üstünde sayılabilecek bir filmdi, senaryoyu iyice unutup, sadece aksiyon sergileseler daha iyi olurdu belki.

Bu arada aynı filmin, Xbox ve PS3 için çıkan oyunu, filmden kat kat güzel ve çok keyifli. Hala oynamayanlar varsa tavsiye ederim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2009, 21:27:00 »
Bu arada aynı filmin, Xbox ve PS3 için çıkan oyunu, filmden kat kat güzel ve çok keyifli. Hala oynamayanlar varsa tavsiye ederim.

Katılıyorum. Oyunu gerçekten de kaliteli ve eğlenceli bir yapımdı. Oyunu filminden daha iyi olan nadir eserlerden hatta :) Genelde tersi olur da...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Şubat 2010, 14:14:42 »
bence güzel bir x-men serisiydi kafamızdaki bazı soru işaretleri silindi

Çevrimdışı LewsTherin

• **
  • 61
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Şubat 2010, 19:39:33 »
Baya bir şeyi açıkladı bu film. Tamamen aksiyona dayalı...Çok harika görsel efektler vardı. özellikle güç savaşları, filmi çok harika yapıyor. x-menler arasında en sevdiğim film buydu.