Kayıt Ol

Yalnızlık

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
Yalnızlık
« : 31 Mart 2010, 21:42:29 »
Gözlerini yağmura dikti yağmurun o usulca yağışını,huzur verici sesini,dünyada hiç bir şeye değişmeyeceği  kokusunu hissedince yağmuru ne kadar çok sevdiğini hatırladı..Gözlerini kapadı ,yağmurun yanaklarında aşağı süzülmesine izin verdi.Artık bu koca dünyada tek başınaydı,kimsesi kalmamıştı..Sevdiği herkes onu bırakıp gitmişti.Tüm bunlar niye onun başına gelmişti..Niye bunları o yaşamak zorundaydı..Düşüncelerin sonsuz boşluğunda süzülerken birisi yavaşça omzuna dokundu.Bu dokunuş tüm o düşüncelerden sıyrılmasını sağlamıştı.Arkasını dönüp baktığında o elin kime ait olduğunu anladı.Oturduğu bankın yanında duran dört-beş yaşlarında küçük bir kız çocuğuydu.O küçük gözlerini ona dikmiş hayretle bakıyordu.Küçük çocuğa :
''Senin bu gece vaktinde burada bir tek başına ne işin var.'' diye sordu.Küçük kız:
''Ben tek başıma değilim ki..'' diye cevap verdi.Küçük kızın ,karanlıkta bile farkettiği, altın rengindeki saçlarını okşamaya başladı.Kız:
''Aslında bu dünyada hiç birimiz yalnız değiliz sen belki de yalnız kaldığını düşünüyorsun ama bir insan hiç bir zaman yalnız kalmaz yanında daima hayallerini,ideallerini ve en önemlisi umutlarını taşıdığın sürece asla yalnız kalmazsın..''
Bu sözler onu gerçekten etkilemişti o küçük kız bu konuda haklı olabilirmiydi .Bunu ancak deneyerek görebilir ve bilebilirdi.Sonra tekrar kıza dönüp teşekür edecekti ki kız orada yoktu..
O belkide sadece onun yardımına gelmiş hayata tekrar tutunmasını sağlamış bir melekti...
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yalnızlık
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2010, 21:56:44 »
Tek kelimeyle enfes bir yazı.Kısa ama harika.Daha öncede dediğim gibi bayıldım buna.
Çok güzel anlatmışsın.Yada şöyle diyeyim az yere çok şey sığdırmışsın.
Böyle yazılarının devamlı olması dileğiyle...
Tekrar tekrar tebrik ederim...

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2010, 17:53:59 »
Vay be harika gerçekten... hanne, bu benim, okuduğum ilk yazın. Gerçekten çok güzel yazmışsın eline sağlık. :)
May the force, be with you.

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2010, 20:22:44 »
Tek kelimeyle enfes bir yazı.Kısa ama harika.Daha öncede dediğim gibi bayıldım buna.
Çok güzel anlatmışsın.Yada şöyle diyeyim az yere çok şey sığdırmışsın.
Böyle yazılarının devamlı olması dileğiyle...
Tekrar tekrar tebrik ederim...
Vay be harika gerçekten... hanne, bu benim, okuduğum ilk yazın. Gerçekten çok güzel yazmışsın eline sağlık. :)
İkinize de çok teşekür ederim beğenmenize sevindim.. :)
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2010, 17:41:16 »
Canım benim gerçekten çok güzel bir yazı.
İçimdeki bir ses bu yazıyla kendini anlatmışsın diye fısıldıyor. Haklı olabilir miyim?

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2010, 17:55:17 »
Canım benim gerçekten çok güzel bir yazı.
İçimdeki bir ses bu yazıyla kendini anlatmışsın diye fısıldıyor. Haklı olabilir miyim?
Teşekür edrim canım ama kendimi anlatıp anlatmadığımı bilmiyorum ilham geldi o kadar...:)