Kayıt Ol

April Yayıncılık Soru Hattı

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
April Yayıncılık Soru Hattı
« : 25 Temmuz 2011, 13:31:26 »

Türümüzle alakalı olarak daha çok bilim kurgu kitaplarını dilimize kazandıran, bunun yanında birçok klasik eserler ile de yayıncılık isimlerinin önde gelenlerinden April Yayıncılık'a sorularınızı bu başlık altından sorabilirsiniz!

April Yayıncılık hakkında bilgi için buraya tıklayın.

Yayınevi yetkilisi: Nazlı Berivan Ak (baphomet)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Beyaz Gölge

• **
  • 56
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: April Yayıncılık Soru Hattı
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2011, 13:57:50 »
Selamlar,

Adam Fawer'ın bir röportajında 3-4 ay sonra yeni kitabını çıkarttığını söylediğini hatırlıyorum. Empati'den sonraki ve yanılmıyorsam Türkiye'deki bir röportajdı. Ancak oldukça uzun zaman geçmesine rağmen böyle bir kitap hala yok ortalıkta. Acaba yazar yazmayı mı bıraktı? Ya da başka bir sorun mu var?
...Hayal Edebildiğin Kadarını Gerçekleştirebilirsin...

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2011, 14:03:06 »
Merhabalar,

Acaba Genesis'ten başka bir Bernard Beckett kitabı tercüme edilecek mi?
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı baphomet

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2011, 14:05:31 »
Selamlar,

Adam Fawer'ın bir röportajında 3-4 ay sonra yeni kitabını çıkarttığını söylediğini hatırlıyorum. Empati'den sonraki ve yanılmıyorsam Türkiye'deki bir röportajdı. Ancak oldukça uzun zaman geçmesine rağmen böyle bir kitap hala yok ortalıkta. Acaba yazar yazmayı mı bıraktı? Ya da başka bir sorun mu var?

Merhaba,

Yazarımızın üçüncü kitabı yeni yayın sezonunda okurlarıyla buluşacak, geniş hayran ve takipçi kitlesi kitabın yazımında özenli ve dikkatli olmasını gerektiriyor şüphesiz, kesin tarih ilham perileriyle Adam arasında, şimdilik gizli. İlginiz için teşekkürler.

Çevrimdışı baphomet

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2011, 14:07:13 »
Merhabalar,

Acaba Genesis'ten başka bir Bernard Beckett kitabı tercüme edilecek mi?

Merhabalar,

Yazarın ikinci kitabını inceliyoruz, Genesis kadar ilgi çekeceğine karar verirsek, evet, ikinci kitabı da April Yayıncılık etiketiyle okurlarıyla buluşacak. İlginiz için teşekkürler.

Çevrimdışı Maruf Merru

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2011, 23:21:03 »
Merhabalar, ilk romanını yazmış bir yazarın, roman dosyasını incelerken o romanın basılıp basılmayacağına dair karar mekanizması nasıl işliyor? Dosyasını gönderen yazarlara cevap verme süreniz çoğunlukla ne kadar oluyor? Yani aslında bu roman dosyası gönderimi ve sonrasındaki süreç nasıl merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı baphomet

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2011, 10:16:08 »
Merhabalar,

Yazarlarımızdan çalışmalarını yayınevi adresimize basılı olarak göndermelerini rica ediyoruz, sonrasında editör kadromuz kitabı inceliyor ve raporlarını yayın yönetmenimize sunuyor, üç ay içinde olumlu ya da olumsuz yanıtımızla yazarımıza ulaşıyoruz. İlginiz için teşekkürler.

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2014, 22:33:42 »
Kurt Vonnegut'un "Mezbaha No:5"i ve K.J. Parker'ın "Mühendislik Üçlemesi" serisinin ikinci kitabı ne zaman çıkacak acaba?

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Mayıs 2014, 01:11:18 »
Kurt Vonnegut'un "Mezbaha No:5"i ve K.J. Parker'ın "Mühendislik Üçlemesi" serisinin ikinci kitabı ne zaman çıkacak acaba?

Mezbaha No:5'i ben de merak ediyorum uzun zamandır arayıp da bulamadığım bir kitap.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2014, 09:29:32 »
Mühendislik Üçlemesi'nin devamını sabırsızlıkla bekliyoruz. Ne zaman çıkar?

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2015, 11:08:53 »
Mühendislik üçlemesinin 2. kitabı çıkar mı bununla ilgili bir gelişme var mı yada üçlemeyi tamamlamayı en azında bu üçlemeyi tamamlamayı düşünüyormusunuz,teşekkürler.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
William Gibson April Yayıncılık İle Geliyor!
« Yanıtla #11 : 15 Temmuz 2015, 15:13:18 »
Neuromancer'ın yazarı William Gibson'ı hatırladınız mı? Yok, Neuromancer 6:45'in rezil ellerinde kalıyor, fakat yazarın yayınlanan son kitabını sonbaharda okuyacağız!

Son dönemde yaptığımız neredeyse her ödül haberinde aday olarak karşımıza çıkan The Peripheral sonbaharda bizlerle olacak. İnanmıyorsanız aşağıdaki tweet'ten yayınevinin verdiği cevaba bakın :). Eh, soruyu biz sorduk, onlar da ortayı boş geçmedi.

https://twitter.com/AprilYayincilik/status/621288213873848324

Not: Bu soru hattına bakan bir yayınevi yetkilisi yok ne zamandır. Ama bu haberi paylaşacak daha uygun bir yer de bulamadım :).

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Temmuz 2015, 15:17:11 »
Keşke adı batasıca yayınevinin bastıklarını da tekrar bassalar.  Orijinalinden okumuştum bir de Türkçe okurum.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #13 : 15 Temmuz 2015, 16:35:44 »
Süper haber! The Peripheral'ı ne zamandır merak ediyordum, ödül haberlerinde durmadan bize el sallaması da cabasıydı elbette. Bu sonbaharda yine güzel kitaplar bekliyor bizi anlaşılan :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.