Kayıt Ol

Arkadaş Yayınları ve Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Çevrimdışı Ebru Ersin

• *
  • 15
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Arkadaş Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #15 : 03 Ekim 2011, 09:46:16 »
Evet, doğru cevap... piyasaya sunmak üzere hazırlanıyor kitap. Çeviriden geldi ancak birkaç farklı süreçten daha geçmesi gerekiyor. Tarih belirlediğimizde sizleri bu konuyla ilgili haberdar ederim. Ancak şimdiden şunu söyleyebilirim ki kitabın tam okumasını yaparken inanılmaz büyük bri keyif aldım ;))

Çevrimdışı Ebru Ersin

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Ekim 2011, 11:36:13 »
Arkadaşlar Merhaba,

Arkadaş yayınevi'nin Facebook sayfasını beğendiğiniz takdirde yeni çıkacak olan Manga-Death Note Serisi'nin kitaplarını kazanmak için hak kazanacaksınız. Kısacası Sayfayı beğenin, çekilişe katılın :)

Linki aşağıdaki gibidir:

http://www.facebook.com/arkadasyayinlari

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #17 : 10 Kasım 2011, 18:03:40 »
Bu mangaların internette satışını gördüm ama alışveriş yapma alışkanlığı olduğum sitelerde bulamadım. Daha fazla sitede satış olmayacak mı?
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı BsO29Ak

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Kasım 2011, 17:24:39 »
Lois Lowry'nin yeni bir kitabını yayınlamayı düşünüyor musunuz

Çevrimdışı karalay

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Kasım 2011, 11:28:58 »
The Way of Kings'in çevirisinde son durum nedir acaba? :)

Çevrimdışı Ebru Ersin

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Ocak 2012, 11:32:10 »
Arkadaşlar, uzun bir süre cevap yazamadığımızı için kusura bakmayın. İnanılmaz bir yoğunluk içerisindeydik.

Sorularınıza gelince:

- Mangaların satışı birçok sitede yapılıyor. Hangi siteler olduğunu söylerseniz ilgilenebiliriz.

- Lois Lowry'nin kitaplarını zaten yayınlayan bir yayınevi olduğumuzdan elbette başka kitaplarını da yayınlamayı düşünürüz. Ancak hangileri olduğu konusunda henüz bir bilgi veremeyeceğim.

- The Way of Kings'in çevirisi tamamlandı. Ancak şimdi kontrol, denetleme ve yayına hazırlık aşamaları başladı. Ne yazık ki bir kitabı en iyi şekilde hazırlamak oldukça zaman alıyor. Bu işe başladıktan sonra kitabı yayına hazırlamanın ne kadar uzun bir zaman aldığını gördüğümde ben de şaşırmıştım :)

Umarım sorularınızı bu cevaplarla giderebilmişimdir.

Çevrimdışı Ebru Ersin

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Ocak 2012, 11:38:07 »
Arkadaşlar,

uzun bir zamandan sonra sizlere iki kitap birden tanıtmak istiyoruz!

1)

‎'Delicatessen' ve 'Amelie' filmlerinin ünlü yönetmeni Jean-Pierre Jeunet tarafından sinema film çekimleri süren ve orijinal ismiyle "Selected Work Of T.S. Spivet" olarak tanınan kitabın Türkçesi artık piyasalarla!

"T.S. Spivet'İN Seçme Eserleri" adıyla okuyucusuyla buluşan kitabın tanıtım metnini aşağıda bulabilirsiniz.

Unutmayın, gerçekten okumaya değer çünkü yayına hazırlığına ben yaparken büyük bir zevk aldım :)

T. S. Spivet’in Seçme Eserleri

“İyi romanlar eğlendirir, harika olanlar ise onu bulabilecek kadar şanslı olan okuyucular için bir armağandır. Bu kitap bir hazine.”
STEPHEN KING

***International Bestseller***
***Guardian First Book Award shortlist***
***South African Boeke shortlist ***
***Borders Original Voices Fiction finalist ***
***Montana Book Award Honor Book ***
***Indies Choice Book of the Year finalist***
***Deutscher Jugendliteraturpreis 2010 Finalist***
***Prix Amerigo Vespucci 2010 Winner (France)***

On iki yaşındaki dahi haritacı T.S. Spivet'e, Smithsonian Enstitüsü'nden saygın Baird Ödülü'nü kazandığını bildiren bir telefon geldiğinde, sıradan hayatı ansızın değişir.  T.S. kendini, Montana'nın kuzeyindeki çiftlik evinden ülkenin öteki ucundaki müzenin o kutsal salonlarına kadar uzanan bir maceranın ortasında bulur.
Çiftlikten uzaklaştıkça bu yolculuğun aslında onu evine ne kadar yaklaştırdığına da tanık olur. Valizindeki gizli bir defter ona atalarının öyküsünü ve uzun yıllar önce batıya nasıl geldiklerini anlatarak geride bıraktığı ailesini ve o ailenin içindeki rolünü daha iyi anlamasını sağlar. T.S. defteri okudukça gerçekle kurgu arasındaki görünmez sınırı keşfeder ve her şeyi mantık yürüterek açıklamaya ne kadar çalışırsa çalışsın,  etrafındaki dünyanın gizemle dolu olduğunun farkına varır.
Coppertop Çiftliği'nden başlayıp, Washington D.C'de son bulan bu yolculuk kolay olmayacaktır. Kayıp bir kardeşin acısı, kalp kırıklıklarının, yalnızlıkların ve aşkın haritası çizilebilir mi dersiniz? Montana'dan Washington'a uzanan bu yolda Spivet, sorularının bazılarının cevaplarını bulurken, karşısına yepyeni sorular çıkacaktır.

REIF LARSEN Brown Üniversitesi'nden mezun oldu ve kurgu edebiyatı üzerine yüksek lisans derecesi aldığı Columbia Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam ediyor. Ayrıca bir film yapımcısı olan Larsen,  Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Aşağı Sahra'da belgeseller çekmiştir. Brooklyn, New York'ta yaşamaktadır.

2)

İkinci bir ALACAKARANLIK, ancak bu kez Zombilerle!

BENİM İÇİN ÖL                                                      o, AŞKI İÇİN ÖLMEYE DEĞİL, ÖLMEMEYE SÖZ VERDİ

“Gizemli ve romantik bir aşkı anlatan bu romanı elimden bırakamadan bir çırpıda okuyup bitirdim.”
New York Times en çok satanlar listesinde 1 numara olan Kanatlar dizisinin yazarı Aprilynne Pike.

Amy Plum, paranormal üçlemesinin ilk kitabı olan Benim İçin Öl’de (Die For Me) , Amerika’da anne babasını trafik kazasında kaybedince, ablasıyla dedelerinin yanına taşınmak zorunda kalan Kate ile onun saf güzelliğine tüm benliğini kaptıran yakışıklı Fransız genci Vincent’ın ruhlara işleyen aşklarını anlatıyor.
On altı yaşındaki Kate, Brooklyn’den, çoğu kişinin hayalini süsleyen “Işıklar kenti” Paris’e taşındığında, acı günlerini kitap okuyarak ve sanatla iç içe geçirerek atlatmaya çalışır. O sırada, uyur hâldeyken bile onu görebilen bir çift gözün kendisini aşkla izlediğinden habersizdir. Kate’in, bir kafede kitap okurken gördüğü ve tüm genç kızların yüreğini hoplatacağını, kendisine hiç takılmayacağını düşünerek iç geçirdiği Vincent’ın gözleridir bunlar. Ve Kate de Vincent’a gönlünü kaptırır.
Ama bu aşkın önünde gizemli ve ürkütücü bir engel vardır. Vincent normal bir insan değildir. Hayatını her gün riske atmasına neden olan korkunç bir yazgıya mahkumdur. Ayrıca onu ve tüm ırkını yok etmeye çalışan ölümsüz ve tehlikeli düşmanlara karşı koymak zorundadır.
Okurken nefes nefese kalacağınız Benim İçin Öl’ün yazarı Amy Plum, ikincisi 2012’de yayımlanacak paranormal üçlemesinin bu ilk kitabıyla gençlerin kalbinde şimdiden taht kuruyor.

Akılçelen Kitaplar, Paris’in muhteşem dekorunun yanı sıra iki dünya savaşının insanlara yaşattığı acıların yansımalarının da yer aldığı ve okurların yeni tutkusu olacak bu üçlemenin ilk kitabını sizlere sunmaktan gurur duyuyor.

İkisi de birbirinden heyecanlı ve okuması keyifli emin olun :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Ocak 2012, 19:57:17 »
İkinci bir ALACAKARANLIK, ancak bu kez Zombilerle!

Arkadaş Yayınları'na yakıştıramadım bu kitabı. Başarılı bulduğum kitapları çevirdiniz, Bartimaeus Üçlemesi'ni bizlere ulaştırdınız, Elantris'i dilimize kazandırdınız ve Way of Kings'i de yakın zamanda bizlere sunuyorsunuz. Bunlar takdir edilesi işler, ancak ikinci bir Alacakaranlık beni derin bir hayalkırıklığına uğrattı.

Üzgünüm, ama keşke böyle olmasaydı.

Çevrimdışı Ebru Ersin

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 26 Ocak 2012, 12:26:16 »
Farklı tarzda roman çıkartmaya özen gösteriyoruz. Herkesin zevki takdir edersiniz ki farklı. Dolayısıyla her zevke hitap etmek istiyoruz. Sonuçta bu sizin okumaktan zevk aldığınız kitapları ihmal edeceğiz anlamını taşımıyor.

Anlayışınız için teşekkürler.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 26 Ocak 2012, 13:08:33 »
Mistborn'un son durumunu merak ediyorum. Herhangi bir gelişme var mı acaba?

Bir de Sanderson'ın Warbreaker'ını dilimize kazandırmak gibi bir planınızın olup olmadığını öğrenmek istiyorum.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Ebru Ersin

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 26 Ocak 2012, 13:19:45 »
Arkadaşlar,

teknik bir arızadan dolayı Facebook sayfamızın linki değişmiş bulunmaktadır. Yeni linkimiz:

https://www.facebook.com/pages/Arkada%C5%9F-Yay%C4%B1nevi/351347281544393

Eğer sayfamızı ziyaret edip, yeniliklerden haberdar olmak isterseniz, sayfamızı beğenmeniz yeterli olacaktır. Sorularınızı Facebook üzerinden daha çabuk cevaplayacağımıza emin olabilirsiniz.

Çevrimdışı Ebru Ersin

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 26 Ocak 2012, 13:23:43 »
Mistborn hala çeviride. İşlemleri biraz daha uzun sürer gibi :)

Warbreaker ile ilgili henüz bir planlama yapmadık. Belki gelecek günlerde üzerinde düşünürüz. Net bir şey diyemiyorum ne yazık ki.

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 31 Ocak 2012, 13:49:59 »
The Way Of Kings(Kralların Yolu) kitabının çevirisi bitti ama hala yayın tarihi hakkında herhangi bir gelişme yok kaç aydan beri beklemekteyiz artık beklemekten tükendik. En son çevirinin bittiğini redüksiyon çalışmaların başladığını duyduk ondan sonra ( nerden baksanız bir ay oldu) diyecek söz bulamıyorum.

Çevrimdışı arcian

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 29 Mart 2012, 19:35:16 »
death note'dan sonraki manga projesi üzerinde çalışıyor musunuz? adaylar hangileri?

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Mayıs 2012, 11:02:00 »
The way of kings(''kralların yolu''nu) dört gözle bekler olduk!!!