Kayıt Ol

Arkadaş Yayınları ve Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Arkadaş Yayınları Soru Hattı - Yeni Yetkili
« Yanıtla #120 : 31 Ekim 2014, 16:34:22 »
Farus bundan sonra Arkadaş Yayınları ile ilgili sorularımızı cevaplayacak.

Kendisine vereceği bilgiler için şimdiden teşekkür ederiz :).

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Arkadaş Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #121 : 31 Ekim 2014, 18:31:28 »
Kendisi zaten cevap verir ama bu şüpheye kimse düşmesin diye araya gireyim :).

Arkadaşımız özel bir durumundan dolayı aldığı kitapları tarıyor. Hatta e-kitap versiyonları piyasada olsun diye bizden daha çok istiyor :). Yani bugüne kadar taradığı kitapları yayınladığını hiç görmedik. Bunu sadece kendisi için yapıyor.

Gerçekten, yayınevileri şu e-kitap işine ağırlık verse çok fazla okura fayda sağlamış olacaklar. İşte dinleyen kim :P.
Bu özel durum görme engelliliğim oluyor. Taradığım kitapları engelli kütüphaneleri ve benim gibi görme engelli arkadaşlarım dışında kimseyle paylaşmıyorum. Kitap taramanın acısını çeken biri olarak tamamıyla hatasız bir e kitap bulabilmek çok isterim, özellikle Buz ve Ateşin Şarkısı, Zaman Çarkı gibi gerçekten kalın kitapları taramak eziyet. Ama yine de bir kitabı elinizde tutuyor olmak bile güzel. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı sun wukong

• *
  • 43
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 01 Kasım 2014, 09:15:15 »
@cankutpotter anladım, kusura bakmayın. bilmenizi isterim ki saldırı amacı da gütmedim söylerken. genel olarak yakındığım bir konuya değinmek istedim.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 01 Kasım 2014, 12:29:05 »
Yok önemli değil, zaten saldırıyormuş gibi algılamamıştım zaten. :)

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 01 Kasım 2014, 13:08:14 »
Cankut hocam buz ve ateşin şarkısının kusursuz olarak tam seri ekitabı var. Zaman çarkı da yeni tarandı ve epub düzenlemesi yapılıyor. İlk kitap tamamlandı. Ama siz sanırım okudunuz hepsini.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 01 Kasım 2014, 13:34:51 »
bu e-kitap konusunda googleplayide takip etmenizi öneririm Verminaard ile aynı şeyden mi bahsediyoruz bilmiyorum ama belki aradığınız kitapları orada bulabilirsiniz

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 01 Kasım 2014, 14:46:59 »
Yok hocam googleplay değil ekşisözlüğün meritokrasi servisinden bahsediyorum. Googleplay kitaba yeni geçtiği sıralarda ben ios platformuna geçtiğim için şuan ne durumda bilgim yok ama meritokrasi baya sağlam bir servis.
Yayınevleri sesimizi duysa da her kitabı ekitabıyla birlikte çıkarsa fiyatını da uygun tutsa ordan alırız. He ben korsanını indirip okuyorum ama orijinal kitabını da muhakkak alıp kitaplığıma yerleştiriyorum. Kindledan okumak sürekli dışarıda olan benim gibi kişiler için büyük kolaylık. Ayrıca özel durumu olan arkadaşları da düşünmek lazım. Kitap taramak bazen büyük işkenceye dönüşüyor. Mesela metis bilimkurgularda hiç sayfa boşluğu yok kitabı parçalamadan taramak imkansız.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 01 Kasım 2014, 15:27:11 »
Buz ve Ateşin Şarkısı serisini kendim okudum, Zaman Çarkı konusunda yardımcı olabilir misiniz? Ben de İOS ve Mac kullanıcısıyım, Epub varsa gerçekten çok güzel olur.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 01 Kasım 2014, 15:31:17 »
Şu an açıp baktım mesela Taht Oyunları  2 lira . Ama ben sevmiyorum e-kitap :D Zaman çarkınında orjinal dilinde olanı var şuan oda 13 lira  ilerde onunda türkçesi eklenir umarım :)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 01 Kasım 2014, 17:28:36 »
Ekşi sözlüğün servisi güzel gerçekten, buradan yayınlamayayım ama size sitenin linkini atarım özel mesajla. Epey bir kitap var, okuduklarıma bakarak da hata oranları epey düşük, rahatça okunuyorlar.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 01 Kasım 2014, 18:41:37 »
4 5 yıl kadar önce öğrenciliğin verdiği parasızlıktan filmlerimi bluray olarak satın almıyor, hep internetten indirip izliyordum. Almanya'dan akrabam geldiğinde benim indirdiğimi görünce panik olup bir sürü soru sormuştu. Tutuklamıyorlar mı filan gibilerinden... Bizde ise yayınevi soru hattından ekitap muhabbeti yapılıyor. Canım Türkiyem yaa :)

Gerçi ekitap paylaşmadığım gibi indirdiklerimin orjinal basılısını da aldığım için benim korkum yok :)

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 01 Kasım 2014, 18:56:29 »
Hazır Farus çevrimiçiyken bir iki soru sorayım arkadas.com daki %40 daha ne kadar sürecek?
Bu kadar dert yandığımızı görüyorsunuz. Arkadaş kitabevi olarak ekitap sektörüne girmek gibi bir planınız var mı?

Mistborn'un boyutu Kralların yolundan farklı olduğu söylenmiş acaba kralların yolunun devam kitaplarında ilk kitabın boyutuna mı uyulcak yoksa Mistborn boyutu gibi mi olcak?

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 01 Kasım 2014, 19:10:06 »
Arkadaşımız sıkıntı çekiyor kitapları tararken, bu sebeple bahsediyoruz. Kendisi söylüyor keşke e-kitapları çıksa, satın alsam diye, ama çıkmıyor işte.

Ayrıca alacak durumu olmayan insanların e-kitap olarak okumasında sakınca olmadığına inanıyorum. Parası varsa elbette satın almalı, ama herkesin olmuyor. Bu insanlar nasıl olsa para kazandıramayacak yayınevine veya yazara, film indirme olayı için de aynı şey geçerli. Ben filmleri indirerek izlemiyor olsam, asla onun yerine o kadar para verip blu-ray almam. İzlemem, olur biter. Sonuç karşı taraf için değişmiyor, birinde yalnızca ben bir şey izlemiş/okumuş oluyorum. Ortada bir win/lose durumu yok, sadece bir adet "win" var.

Ha kendi adıma e-kitap olarak okuduklarım da ya basılı olarak sahip olduğum kitaplar, ya da artık basımı yapılmayan, bulamadığım kitaplar. Dediğim gibi, emeğin karşılığının verilmesi taraftarıyım elbette. Bu yaptığımızın da buna taş koyan bir eylem olduğunu düşünmüyorum. Korsan yüzünden karşılığını alamayan kimse yoktur, olamaz da. Bir şeyin korsanı çok tutuluyorsa kendisi zaten halihazırda çok tutulmuştur, fazla fazla para kazandırmıştır.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 01 Kasım 2014, 21:05:30 »
Aslında İtunes Store'un amerikan mazasında güncel kitaplar bulunabiliyor, çok büyük çabalar harcamaya, yeni baştan bir platform kurmaya gerek yok, İtunes Store'un kitap servisi Türkiye Mazasında açık, yayın evleri çok cüzi fiyatlara koyabilirler oraya. Epub formatlı bu yayınları kullanıcılar rahatlıkla indirebilir. Üstelik baskısı tükendi derdi de olmayacağı için kimse sıkıntı yaşamaz. :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 04 Kasım 2014, 23:24:41 »
Aslında Sissoylu yeni çıktı ama sormazsam içim rahat etmeyecek. Words of Radiance ne zaman bizlerle buluşur acaba, çeviriye başlandı mı?