Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #30 : 26 Temmuz 2011, 18:14:23 »
Sevgili Fırtınakıran yanlış anlamayın İthaki Yayınevi olarak yapılacaksa diye söylüyorum.Sonuçta İthakinin resmi sayfası burası değil ,değil mi?(Çok sayıda ses istiyor ve bir çok kitapsever bu adresi bilemeyebilir )

Yanlış anlamadım yahu. Sadece belli bir projemiz var ve onun doğrultusunda upuzun bir listemiz var. Kesintisiz üzerinde çalışıyoruz. Yani aslında tüm yayınevleri için ilginç bir listemiz var ve bitenleri yayınlamaya devam edeceğiz (ilk ayağını belki görmüşsünüzdür). Benim demek istediğim aslında size bir tepki göstermiyor (eğer öyle anlaşıldıysa). Ama biz de emek veriyoruz.

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 26 Temmuz 2011, 18:17:42 »
Yanlış anlaşılmasın istedim. :-\ O projede çok güzelmiş.Ayrıntılı bilgi yada linki burayı daha fazla meşgul etmeden mesajla yollayabilmen mümkün mü  :D  Feci bir listede ben yazarım  :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 26 Temmuz 2011, 18:19:00 »
Yanlış anlaşılmasın istedim. :-\ O projede çok güzelmiş.Ayrıntılı bilgi yada linki burayı daha fazla meşgul etmeden mesajla yollayabilmen mümkün mü  :D  Feci bir listede ben yazarım  :P

Listeyi belirli nedenlerden ötürü yayınlamıyoruz :).  Lütfen kusura bakmayın.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 26 Temmuz 2011, 18:29:33 »
Sayın Cubor cevaplar için çokkk teşekkürler şimdi Sherrilyn Kenyon serisine bir çok arkadaşımız ve ben öldük ,bittik ,mahvolduk.Özellikle mitoloji ile harmanlanmış olması bizleri çok feci etkiledi.Erko'dan çıkan Gece Yaşayanlar muhteşemdi.Pegasus yayınevinde çıkacak diye çok sevinmiştik ancak umudumuz suya düştü..Lütfen bu yazarı tekrar düşünün ve kahramanımız olun :D İsterseniz Facebook sayfanızda yada burada bir kamuoyu yoklaması yapın :D İnanın taliplisi çok.

Bu mesajı olduğu gibi copy paste edip bizzat bizim patrona ileteceğim :)

Tabii onun da bana soracağı düşünülürse, bana 100-200 imzalı bir mail yollamanızda fayda var :D
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 26 Temmuz 2011, 18:43:01 »
Kamuoyu yoklamasını Biz Bunu İstiyoruz projesi ile yapıyoruz, Rıhtım olarak :). Aslında ayrı bir çabaya gerek var mı, bilemedim.

Daha çok, daha çok yapın. Beni ikna etmeye çalışmayın, ben zati sizden biriyim :) Patronları ikna etmem için bana bol bol malzeme hazırlayın.

Sayın FırtınaKıran, bilmem sesim geliyor mu? :D :)
Spock

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 26 Temmuz 2011, 18:44:40 »
Kamuoyu yoklamasını Biz Bunu İstiyoruz projesi ile yapıyoruz, Rıhtım olarak :). Aslında ayrı bir çabaya gerek var mı, bilemedim.

Daha çok, daha çok yapın. Beni ikna etmeye çalışmayın, ben zati sizden biriyim :) Patronları ikna etmem için bana bol bol malzeme hazırlayın.

Sayın FırtınaKıran, bilmem sesim geliyor mu? :D :)

Gayet net duyuyuroum efendim u_u. Son sürat gidiyoruz, bir bakmışsınız yeni proje ansızın karşınıza çıkmış :).

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 26 Temmuz 2011, 18:45:58 »
Özel mesaj rica ediiim önden  :P  Mazallah başkaları kapar felan :D
Spock

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #37 : 26 Temmuz 2011, 22:38:23 »
Merhabalar;
Zathura, Terabithia Köprüsü gibi bazı filmlerin uyarlandığı kitaplar türkçeye çevrilmemiş. Bu kitapları cevirebilmeniz mümkün mü? Cevabınız için şimdiden teşekkürler. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 27 Temmuz 2011, 00:10:40 »
Merhabalar;
Zathura, Terabithia Köprüsü gibi bazı filmlerin uyarlandığı kitaplar türkçeye çevrilmemiş. Bu kitapları cevirebilmeniz mümkün mü? Cevabınız için şimdiden teşekkürler. :)

Özellikle Terabithia Köprüsü filmini çok sevmiş ve hatta ordaki ufaklığa (kız olana), bayılmış biri olarak samimi bir şekilde su soruyu soruyorum: Bunları roman halinde gerçekten okumak ister misiniz?

Şahsen ben yaklaşık 120 defa filan seyrettiğim halde Star Wars: A new hope'un kitabını ellinci sayfa civarında bırakmıştım. Bence bazı eserler kağıt üzerinde, bazıları ise beyaz perdede güzeldir. (çok ender olarak her iki tarafta birden)

Bu nedenle, doğrusunu istersen sen sorana kadar  bu iki eserin kitabını çevirme fikri aklımın ucundan bile geçmemişti. Senden ricam kendine şu soruyu sorman, piyasada okumamış olduğun yüzlerce birbirinden iyi eser varken, bu ikisinin sence sıralamada yeri nerde olur? Eğer ilk ona sokarım diyorsan, söz veriyorum yarın ajanstan TR de telifi olup olmadığını soracak ve okuma kopyalarını isteyeceğim :)

p.s. Ama lütfen dürüst ol! :)
Spock

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #39 : 27 Temmuz 2011, 03:53:17 »
İkisinin de filmlerini izlemiş olarak söylüyorum ki, bilmiyorum. :P Yani, hep okuduğum kitapların filmlerini merak etmişimdir ve şu an tersini yaşıyorum doğrusunu söylemek gerekirse. Kitapların olduğunu öğrenince 'Neden?' diye düşünmüştüm. İlk onuma girer miydi bilemem ama olsa gerçekten iyi olurdu.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 27 Temmuz 2011, 08:46:47 »
Sayın Cubor
Rüzgarın Adı serisini okuduğunuz en iyi 5 seriden biri olduğunu söylediniz.Acaba bu en iyi 5'înizi bizimle paylaşabilirmisiniz?
Belki içinde kaçırmış olduğumuz bazı şeyleri bulabiliriz.

Çok sanmam :)

Aslında seri derken direk kitap olarak yorumlamıştım. Benim ilk beşim işte şöyle:

Ama burda bir dip not: Sadece ilk kitap sabit iken diğer 4 kitap için ikinci veya üçüncü yorumu yapmam.

1-) The Childhood's End (sanırım Son Nesil diye çevrilmişti) Arthur C. Clarke

Avalon Marion Zimmer Bradley
Picnic In Space Antoni & Boris Strugatski ( bu da sanırım uzayda piknik diye çevrilmişti)
Martian Chronicles Ray Bradbury (valla bunun Türkçe çevirisinin adını hatırlayamadım :) )
ve son olarak bu listeye RAMA'yı ya da Farseer üçlemesini ite kaka giren Rüzgarın Adı var :)

Ah Ah nedense bu 5'in içinde Son Nesil'in olacağını bilmeliydim.Çok okumak istiyorum ama bir türlü bulamıyorum kitabı.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #41 : 27 Temmuz 2011, 09:07:49 »
''Malazan book of the fallen'' ı istiyoruz Cubor ! :D

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 27 Temmuz 2011, 10:37:22 »
''Malazan book of the fallen'' ı istiyoruz Cubor ! :D

Ya Erikson'u ben de çok istiyorum. Ama yayın hakları başka bir yayınevinde diye görünüyor. Bakalım basacaklar mı...
Spock

Çevrimdışı minrand

• **
  • 80
  • Rom: 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 27 Temmuz 2011, 13:50:12 »
    Öncelikle kayıprıhtıma teşekkürler bence çok faydalı bir çalışma olmuş şimdi sorularıma geçiyorum.
    İlk olarak çok fazla ümidim olmasa bile yinede soruyorum.Robin Hobb'ın Farseer serisinin devamı olan Liveship Traders Trilogy ve The Tawny Man Trilogy'yi çevirecek misiniz?
    Daha sonra şu kitap serilerinden çevirmeyi düşündüğünüz var mı?

R. Scott Bakker - Prince of Nothing
    Joe Abercrombie - First Law
    Tad Williams - Memory,Sorrow and Thorn
    Steven Erikson - Malazan Book of the Fallen

Gerçi Erikson'un yayın hakları sizde değilmiş o zaman diğer serilerden yakın tarihte yayınlamayı planladığınız var mı? Lütfen cevabınız evet olsun ayrıca The Kingkiller Chronicle'ın yayınlanmasında ufacık da olsa katkısı olan herkese çok teşekkürler.
"oh lord, if there is a lord,
save my soul, if i have a soul."

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 27 Temmuz 2011, 14:42:31 »
   Öncelikle kayıprıhtıma teşekkürler bence çok faydalı bir çalışma olmuş şimdi sorularıma geçiyorum.
    İlk olarak çok fazla ümidim olmasa bile yinede soruyorum.Robin Hobb'ın Farseer serisinin devamı olan Liveship Traders Trilogy ve The Tawny Man Trilogy'iyi çevirecek misiniz?
    Daha sonra şu kitap serilerinden çevirmeyi düşündüğünüz var mı?

R. Scott Bakker - Prince of Nothing
    Joe Abercrombie - First Law
    Tad Williams - Memory,Sorrow and Thorn
    Steven Erikson - Malazan Book of the Fallen

Gerçi Erikson'un yayın hakları sizde değilmiş o zaman diğer serilerden yakın tarihte yayınlamayı planladığınız var mı?Lütfen cevabınız evet olsun ayrıca The Kingkiller Chronicle'ın yayınlanmasında ufacık da olsa katkısı olan herkese çok teşekkürler.

Robin Hobb konusundaki yorumum şu idi: BU seri bir tane bile satsa çevirip yayınlamaya devam edelim. Bence tüm fantastik kurgu eserleri içinde farseer serisi edebi yanı en ağır basanlardan biridir. Ama bu sebebden midir nedir bir türlü benim iddia ettiğim ilgiyi görmedi. Kim alır bu kitabı dediğim Shannara serisinin yok sattığı, işte sanat budur dediğim farseer in az sattığı bir ülkede yaşıyoruz. Sanırım ben yaptığım işi çok iyi bilmiyorum :/  Neyse kısacası, Robin Hobb benim altın listemde ama önce halihazırda yayınlanmış olan kitaplarının satış adetlerinin artması lazım. Kısmetse önümüzdeki yıla bizimkileri kandırıp Tawny Man serisini yayınlatmayı düşünüyorum.

Bakker ve Abercombie halihazırda okuma listemde, o yüzden birşey söylemek için erken.

Tad Williams'ın Shadowmarch'ını daha yeni bitirdim, ne yalan söyleyeyim, çok da yayınlatasım gelmedi. Ama belli olmaz tabii.

Erikson içinse zati üst postta açıklama yapmıştım.

Diğer serilerden de diğer postlarda da söylediğim gibi yakın zamanda çıkacak Feist'in Darkwar serisinin ilk kitabı, Silverberg'in Dying İnside'ı, Pratchett'in yeni bir kitabı daha var. Bunlarla ilgili çıktıkçada bilgi veririm.

Ama tabiii en önemlisi Ağustos 5'de çıkacak olan Rüzgarın Adı! Gerçek bir başyapıt ve umarım hepimiz keyifle okuyacağız.
Spock